Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Bajki rozmaite – przedstawienie w wykonaniu Teatru BIGIEL

Altana na Plantach Altana na Plantach

Przedstawienie opracowane na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Ciekawie i dowcipnie zilustrowane teksty, odpowiedni podkład muzyczny opracowany do każdego wiersza, duża ilość kostiumów i rekwizytów, spotykają się z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony dzieci i dorosłych. Jest to przedstawienie interaktywne, widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu, co pozwala w atrakcyjny sposób przybliżyć klasykę literatury polskiej. Celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. W ten sposób mali widzowie, niejednokrotnie stawiają pierwsze kroki na scenie. Po przedstawieniu zapraszamy na quiz muzyczny: „Bajki-grajki”. 

 

Teatr BIGIEL Bigiel znaczy: zapał, energia, werwa, z życiem. Dawno, dawno temu, nie za siedmioma górami, ani nie za siedmioma rzekami, tylko w Krakowie, rozpoczęła się wędrówka naszego teatru. Od małych scen do dużych (teatry, domy kultury, amfiteatry) na terenie całej Polski, odbywają się nasze przedstawienia. Radość i satysfakcję czerpiemy z występów dla osób z Ośrodków Rehabilitacyjnych i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ich otwartość i spontaniczność dodaje nam energii i optymizmu na dalszą podróż, ponieważ walizka i samochód to nasz drugi dom. Od kilku lat cieszymy się przystankiem na scenie Pracowni pod Baranami. 

Występują: Marzanna Zawińska, Iwo Kubiak

Reżyseria i scenariusz: Marek Pyś

 

Wstęp wolny.

 

Regulamin uczestnictwa w Koncertach Promenadowych dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl 

 

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenia zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) – liczba miejsc jest ograniczona.

 

Link do wydarzenia: https://krakowskieforum.pl/wydarzenie-335-bajki_rozmaite_przedstawienie_w-szczegoly-8217.html

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.