Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

5 RZECZY, KTÓRE TRZEBA ZROBIĆ PRZED PORODEM

2017-05-11

Dlaczego pewne rzeczy należy zrobić przed porodem? Sami przeczytajcie:

 

 

1. Zadbać o siebie - zarówno mama jak i tata

Jak zadbać o siebie? Mama powinna zafundować sobie dużo relaksu i robić to, co uwielbia, - dobrze iść na masaż kręgosłupa, masaż stóp, zrobić sobie zabieg na twarz, zrobić pedicure i manicure, pójść do fryzjera i na dobrą herbatę i ciastko z przyjaciółką A tata? Dobrze jak pójdzie czasem na piwo z kumplem, pójdzie na basen, saune, siłownie czy inną rozrywkę, którą kocha.

 

2. Znaleźć dobrego lekarza do porodu i szpital

Najlepiej, jak w szpitalu, w którym zamierzacie rodzić pracował lekarz, do którego chodzicie na comiesięczne wizyty. Dlaczego to takie ważne? Nie będziecie wtedy anonimowi i macie pewność należytej opieki.

 

3. Kupić najważniejsze rzeczy

Macie teraz czas, by na spokojnie znaleźć dobre łóżeczko, materac, komodę, przewijak i wózek. To najważniejsze rzeczy, które się Wam przydają i które będą z Wami dłuższy czas. Nie kierujcie się modą tylko dobierzcie wszystko tak, aby Wam odpowiadało i spełniało wasze wymagania.

 

4. Przygotować menu po porodzie

Wielu z Was pewnie nie wie, że po porodzie, gdy karmi się piersią trzeba być na lekkiej diecie. Dobrze jest przygotować sobie wcześniej, co można jeść, co nie i stworzyć menu, które będzie smaczne i zdrowe. Nie dajcie się zwariować. Kiedy moja córcia się urodziła akurat był sezon na truskawki i czereśnie i oczywiście je jadłam obserwując maleństwo czy wszystko jest ok. Najważniejsza zasada w tej diecie nie jeść tłusto i nie jeść smażonego.

 

5. Aktywnie spędzać czas

Ważne, żebyście spacerowali, jeśli jest to możliwe ćwiczyli i byli sprawni fizycznie, bo przyda Wam się dobra kondycja po porodzie. Mama niech je od czasu do czasu smażone jedzenie, a tata niech rozpieszcza swoją kobietę nie tylko kulinarnie:)

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl