Wybierz miasto:

Miasto:

5 sposobów na naukę angielskiego

2022-08-17

Twoje dzieci nie mogą żyć bez muzyki? Oto 5 sposobów, jak przełożyć to na naukę angielskiego. Tym bardziej latem!

 

Jak idzie nauka języka angielskiego Twojemu dziecku w wakacje…? Odpowiedź na to pytanie może brzmieć - śpiewająco! Internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci, Novakid, przedstawia 5 korzyści, jakie niesie słuchanie ulubionej muzyki w kontekście poprawy umiejętności językowych.

 

Nie bez powodu coraz więcej piosenek jest wykorzystywanych w materiałach językowych, a wielu językoznawców popiera tę metodę. Wynika to z faktu, że muzyka i język są ze sobą ściśle powiązane.

 

Badania przeprowadzone przez Instytut Psychologów Maxa Plancka sugerują, że zarówno język, jak i przetwarzanie muzyki są związane z tą samą częścią mózgu, zwaną obszarem Broca, która znajduje się w lewej półkuli. Jest ona bardzo istotna z perspektywy nauki języków, ponieważ kontroluje naszą zdolność do układania słów w zdaniach i frazach tak, aby miały sens.

 

Muzyka składa się z nut i akordów, tak jak język składa się z dźwięków i słów. Po połączeniu te elementy tworzą całość, która nabiera znaczenia.

Ponadto muzykę i język można zarówno pisać, jak i czytać. Mają one również te same elementy: wysokość, intensywność, rytm, tempo, melodia, intonacja i pauzy.

 

Patrząc na podobieństwa między językiem a muzyką, nie dziwi, że mogą się doskonale uzupełniać!

 

Oto 5 korzyści płynących z zastosowania muzyki w nauce języka obcego.

 

 

1. Zdecydowana poprawa umiejętności wymowy

 

Jednym z najczęstszych problemów, jakie uczeń może napotkać podczas nauki nowego języka, jest prawidłowa wymowa. Wyniki badania przeprowadzonego przez Russo, Good i Sullivana, w którym przeanalizowano rolę śpiewu w nauce języków obcych, pokazują, że może on rzeczywiście pomóc w lepszym artykułowaniu angielskich dźwięków.

 

Również rytm i intonacja są podkreślane przez muzykę. Tak więc śpiewanie do ulubionych piosenek po angielsku potencjalnie poprawi akcent w późniejszej mowie.

 

 

2. Śpiewanie słów jest bardziej korzystne niż samo ich wymawianie

 

 

Jak często zdarza Ci się, że piosenka “chodzi Ci po głowie” i po prostu nie możesz przestać jej nucić? W rzeczywistości to zjawisko może być niezwykle przydatne, aby przyspieszyć naukę języka!

 

Murphey (1990) w swojej pracy mówi o roli, jaką piosenki odgrywają w nauczaniu języków obcych. Poprzez instynktowne nucenie melodii w mózgu, szybciej przyswajasz język i kontekst, a także możesz szybciej przywołać go z powrotem.

 

Według innego badania śpiewanie słów w obcym języku, zamiast tylko ich wymawiania, ułatwia ich zapamiętywanie.

 

W 2015 roku naukowcy z Reid School of Music Uniwersytetu w Edynburgu przeprowadzili eksperyment, próbując nauczyć trzy grupy studentów języka węgierskiego. Wybrano węgierski, ponieważ nie jest językiem powszechnie używanym, a także dość trudnym do nauki. Jedną grupę poproszono tylko o wypowiedzenie słów, kolejną o wypowiedzenie ich do rymu, a ostatnią o zaśpiewanie. Ta trzecia, która musiała zaśpiewać słowa, najlepiej wypadła w końcowych testach.

 

 

3. Wyrzuć listy słówek! Włącz muzykę!

 

Słuchanie muzyki to świetny sposób na poszerzenie słownictwa, ponieważ teksty są zwykle tworzone z wykorzystaniem nieformalnych słów i fraz połączonych tematem piosenki. Ponieważ słowa są osadzone w kontekście, nie uczymy się ich oddzielnie, jak to bywa z listami słownictwa.

 

 

4. Bezstresowe środowisko sprzyja uczeniu się

 

 

Niedawny eksperyment przeprowadzony przez Uniwersytet RUDN wykazał, że w grupach, w których piosenki, taniec i zabawy były stosowane na lekcjach języka angielskiego, dzieci śpiewały nie tylko podczas lekcji, ale nawet po lub w przerwie, co przyczyniło się do lepszego rozwoju grupy i wzrostu pozytywnych emocji.

 

Jednym z głównych powodów, dla których dziecko zwykle nie potrafi pokonać bariery językowej, jest strach przed popełnieniem błędu lub brak pewności siebie. To samo badanie wykazało, że po szóstym tygodniu eksperymentu 75% dzieci z grupy docelowej potrafiło przezwyciężyć nieśmiałość i niepokój.

 

Muzyka tworzy kojącą atmosferę i sprawia, że ​​nauka przypomina grę. Kiedy dziecko śpiewa i tańczy, nawet jeśli niektóre słowa nie są w 100% poprawne, nadal uczy się w bezstresowym środowisku, co ostatecznie poprawia wyniki w nauce i sprawność językową.

 

 

5. Śpiewanie i taniec wraz z ulubionym wykonawcą pomagają zwiększyć zdolności motoryczne!

 

 

Jako bonus, połączenie śpiewu w języku obcym z tańcem może poprawić sprawność motoryczną dziecka!

 

Do wielu piosenek stworzono odpowiednie układy ruchowe, aby wspierać słownictwo. Niezależnie od tego, czy dziecko wskazuje na części ciała, jak np. „Głowa, ramiona, kolana i palce”, czy próbuje odtworzyć tańce Shakiry, angażuje się ono w naukę i poprawia swoją sprawność ruchową!

 

Słuchanie, śpiewanie i tańczenie do piosenek w obcym języku wydaje się być doskonałym narzędziem pomagającym przyswoić nowy język osobom w każdym wieku w zabawny i wciągający sposób! Połączenie tych dwóch elementów niewątpliwie doprowadzi do ogólnego dobrego samopoczucia i korzyści poznawczych.

 

 

 

 

Novakid to internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej (USA) przez Maxa Azarova, Dmitrija Malina i Amy Krolevetskaya. Obecnie ponad 3000 doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej, zaprojektowanej przez Novakid. W 2021 r. szkoła przeprowadziła ponad 2,6 mln zajęć dla około 200 000 uczniów. Novakid jest obecnie na 133 miejscu na liście Forbes wśród 500 najlepszych pracodawców startupowych w USA. (https://www.forbes.com/consent/?toURL=https://www.forbes.com/lists/americas-best-startup-employers/). Program edukacyjny Novakid English as a Second Language (ESL) - angielski jako drugi język - jest zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i został opracowany z myślą o indywidualnych zainteresowaniach i wieku dzieci. Novakid wykorzystuje grywalizację i technologie VR w celu stworzenia anglojęzycznego środowiska i pomaga dzieciom na całym świecie uczyć się angielskiego w zabawny i interesujący sposób. Unikalna metoda oceny postępów Novakid (ponad 1500 parametrów, testy A/B i inne elementy podejścia opartego na danych) zapewnia doskonałe wyniki i pozwala nauczycielom dostosować program do indywidualnych potrzeb i zainteresowań każdego dziecka. Novakid został doceniony przez wiele organizacji na całym świecie:*Według J’son & Partners Consulting (2021), platforma Novakid ESL jest liderem w swoim segmencie w Europie. W 2021 r. platforma Novakid znalazła się na liście 50 najlepszych firm zidentyfikowanych jako rozwijające się firmy technologii edukacyjnych przez The Org.HolonIQ umieścił Novakid na liście 100 najbardziej obiecujących startupów z Europy w 2021 roku.Drugi rok z rzędu firma Novakid znalazła się na corocznej liście 150 najlepszych firm GSV EdTech wiodących prywatnych firm w cyfrowej przestrzeni edukacyjnej.Malezyjska społeczność rodzicielska Jenama Pilihan Pa & Ma wybrała Novakid jako jedną ze 100 najlepszych marek dla rodziców w Malezji. Oficjalna strona: www.novakid.pl

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl