Wybierz miasto:

Miasto:

Bezpieczne lato z Antosią i Gapciem

2021-05-13

Mamy wiosnę, nadchodzą wakacje. Dzieci coraz więcej czasu zaczynają spędzać na świeżym powietrzu, jeżdżąc na rowerkach, hulajnogach. Jest to doskonała pora, aby przypomnieć dzieciom kilka zasad bezpieczeństwa, w najciekawszej dla nich formie - audiobooka  "Antosia uczy i ostrzega"

 

My w tym celu, wspólnie z synkiem, słuchamy fantastycznych opowiadań o dwóch króliczkach Antosi i Gapciu, które przekazują najmłodszym zasady bezpieczeństwa. Muszę przyznać, że zarówno nam, jak i oczywiście synkowi słucha się tego doskonale, ponieważ głos lektora jest przyjazny, a opowiadania są króciutkie, dzięki czemu synek się nimi nie nudzi.

 

 

Wśród opowiadań synek może usłyszeć min. jakie niebezpieczeństwa czekają na niego na plaży czy podczas wycieczki w góry, więc teraz to idealny moment, aby ustrzec dzieci od tych niebezpieczeństw. Wiosna i lato też często czas kiedy chcemy zapewnić dzieciom rozrywkę w formie ogniska, a i tu warto wysłuchać przygód Antosia i Gapcia.

Sytuację o jakich opowiada lektor to rzeczywistość dnia codziennego, więc synkowi bardzo łatwo skojarzyć sytuację w jakich się znalazł z przygodami króliczków. Wie jak postępować pijąc napój na świeżym powietrzu, aby ustrzec się osy, bo to również przygoda jednego z króliczków.

A my jako rodzice dobrze wiemy, że dzieci bardzo dużo "wynoszą z bajek", dlatego powinniśmy dbać o to, aby były one wartościowe, tak jak ten audiobook. Jest on również doskonałą alternatywą dla bajek oglądanych w telewizji.

W przypadku przygód Antosia i Gapcia dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię, przenieść się do świata polubionych bohaterów. W historyjkach można usłyszeć wiele odgłosów natury, które działają wyciszająco na dziecko, dlatego my często słuchamy przygód króliczków przed zaśnięciem.

 

 

Zachęcamy do wysłuchania fragmentu:

 

 

 

Słuchowisko zawiera 12 wspaniałych opowiadań: Ognisko, Sami w domu, Na zakupach, Przygoda z rowerem, Na sankach, Droga do przedszkola, Truskawkowa kąpiel, Na plaży, Niespodzianka Gapcia, Nowe łyżwy Gapcia, Wycieczka w góry i Wycieczka do parku. 

 

 

Do naszego audiobooka dołączone zostały karty z historyjkami przedstawiającymi bezpieczne i niebezpieczne zachowania króliczków, które są wspaniałym uzupełnieniem słuchowiska. Dzięki nim możemy omawiać z dzieckiem przedstawione sytuację i opowiadać dlaczego króliczki postąpiły właściwie lub dlaczego muszą zmienić swoje zachowanie. 

 

Polecam ten audiobook wszystkim Rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki niemu zasady bezpieczeństwa przyswajają się zdecydowanie łatwiej!

 

 

Więcej informacji o audiobooku znajdziecie na stronie:

https://igo-med.com.pl/pl/p/Przygody-Antosi-i-Gapcia-audiobook/89

 

 

Igom Pracownia Twórczej Edukacji IGOM PRACOWNIA TWÓRCZEJ EDUKACJI

  WWW: https://igom.com.pl/

E-mail: igom.oferty@gmail.com

Telefon: 574 172 111

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl