Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Co robić na weekend w Krakowie z dzieckiem?

2021-11-24

Oto przed nami super weekend obfitujący w liczne atrakcje dla dzieci:)

 

Najważniejsze atrakcje weekendu dla całej rodziny przedstawia BabyGo:) Zobaczcie:)

 

 

 

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W LISTOPADZIE

 

27 listopada, godz. 13:00
Warsztaty techniczne „Budujemy eko-kolejki!”

Stworzymy ekologiczne pojazdy, do ich budowy użyjemy materiałów z recyklingu.  


Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Obowiązują zniżki SPRAWDŹ

28 listopada, godz. 12:00 
Gra miejska SPINGO ,,Mobilność - V - Prędkość.”

Gra polega na odkrywaniu ciekawostek związanych z mobilnością. Dowiemy się czym poruszano się w Krakowie w XVIII w., a czym na początku XX w.  Obliczymy ile paliwa zużywały najstarsze auta i kiedy na krakowskich ulicach pojawiły się pierwsze autobusy. Trasa gry wiedzie punktami znajdującymi się na Krakowskim Szlaku Techniki.


Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Obowiązują zniżki SPRAWDŹ

Od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 - 18:00 zapraszamy do Strefy kreatywności.


Informacje i zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo - rezerwacja@mim.krakow.pl.

 

 

Zajęcia Ninja Club

 

 

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w formie gier, zabaw, sportowej rywalizacji; gimnastyki - korekcyjnej oraz sportowej. Sala ninja czyli NINJA CLUB to sala, która stanowi prawdziwy przeszkodowy raj dla dzieciaków!  Ścianki, skocznie, multi-rig, materace, system przeszkód podwieszanych i wiele, wiele innych.

 

Little Ninja - 3-5 lat (45 minut)

Tiger Ninja - 6-8 lat (45 minut)

Lion Ninja - 9-12 lat (50 minut)

Warrior Ninja - 13-16 lat (55 minut)

 

Ninja Club - DI Sport

 

 

Cyrkomotoryka w Klubie 303

 

 

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta wraca z najfajniejszymi zajęciami dla niecodziennych i nieoczywistych par, czyli dla dorosłego z dzieckiem. Każdy, kto jest rodzicem, opiekunem, bliskim małego człowieka w wieku 3 do 6 lat i ma chęci na fikanie, brykanie, z maluchem mocne przytulanie i czasu wspólnego nie marnowanie - to ta propozycja jest dla niego. A propozycja jest jak najbardziej poważna. 


Cyrkomotoryka to propozycja zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci ćwiczących wraz rodzicami. Zajęcia są prowadzone w oparciu o metodę cyrkomotoryki Riki Taeymans i Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Podczas zajęć wykorzystywane są także elementy pedagogiki cyrku i pedagogiki zabawy. Zajęcia mają na celu wspieranie rozwoju percepcji ruchowej, poznawanie i kontrolę własnego ciała, pogłębiania relacji i wspólne spędzenie czasu oraz zabawę z rodzicami. Fabularyzowane zestawy zadań pomagają w pokonywaniu leków, obaw, przełamywaniu ograniczeń, zahamowań, dając jednocześnie upust energii wynikającej z nieskrępowanej zabawy. Skoki, fikołki i turlanie oraz fikanie, wygibasy i akrobacje to najlepsze dziecięce atrakcje. Wszystko to dla lepszego samopoczucia, pełnego relaksu i dobrego humoru.

 

Zajęcia odbędą się w sobotę 27 listopada w Klubie 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1) w godz. 10.00-11.00.

 

Na zajęcia należy telefonicznie (12 681 39 78, 504 419 079) zarezerwować miejsce (ilość miejsc jest ograniczona). Organizatorzy proszą także, aby po budynku Klubu poruszać się zasłaniając usta i nos (tylko na sali treningowej nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa), dbanie o zachowanie odległości, higienę i dezynfekcje rąk oraz wspólne bezpieczeństwo i życzliwość.

 

 

 

Spaceruj z MIM w listopadzie

 

 

 

21 listopada, godz. 12:00
Spacer „Międzynarodowy Rok Kolei” W historii kolei w Krakowie kryje się wiele ciekawostek, na przykład czemu nasze miasto pominięto w budowie kolei warszawsko-wiedeńskiej? Kto budował wiadukty i mosty kolejowe? I dlaczego pewien bogacz umieścił pociąg w attyce swojej kamienicy?
Prowadzenie: Wojciech Zabielski     Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Informacje i zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo -

 

rezerwacja@mim.krakow.pl

 

 

STREFA KREATYWNOŚCI

 

 

Zapraszamy do Strefy kreatywności w Muzeum Inżynierii Miejskiej. To przestrzeń przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy użyciu klocków o dużych rozmiarach.  Dzieci mogą zbudować swój własny świat, pełen obiektów zaprojektowanych w ich wyobraźni. Klocki są bardzo funkcjonalne. Stwarzają możliwość wartościowej i rozwojowej zabawy. Sprzyja jej swobodna, nieskrępowana aktywność w specjalnie przygotowanej przestrzeni edukacyjnej. 

 

Zabawa klockami wspomaga rozwój umiejętności społecznych, pracy w zespole, ale pozwala też na samodzielność. Bawiące się dzieci są w ciągłym ruchu angażującym zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w przygotowanych zajęciach, w których uczestnicy będą mogli zbudować miasto przyszłości, mapę okolicy, słynne budowle czy zaprojektowane przez siebie domy marzeń.

Oferowane tematy zajęć:
1.    Miasto przyszłości
2.    Wymarzony dom
3.    Miasto idealne
4.    Słynne budowle miast
 
Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywają się od wtorku do piątku w godzinach od 11:00 do 17:00. 
Zajęcia dla osób indywidualnych odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godzinach: 11:00 i 15:00.

Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-18.00

Cena biletu dla indywidualnych zwiedzających zgodna z cennikiem Muzeum:
bilet normalny - 18 zł 
bilet ulgowy - 14 zł 
bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci) - 50 zł 

Cena biletu dla grup zorganizowanych: 19 zł

Informacje i rezerwacje mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach: od 8:00 do 16:00  12-428 -66-00 wew. 11.

 

 

 

RoboSobota w Bibicach

 

 

RoboSobota to znakomity czas na rozwój talentów!

 

10:00-11.30 dla wieku 5-9lat oraz 10-15 lat


*Uczestnicy w wieku 5-9 lat budują roboty z klocków które następnie programują i sterują nimi ucząc się kodowania, wyobraźni przestrzennej oraz myślenia przyczynowo-skutkowego
* Uczestnicy w wieku 10-15 lat programują na poziomie dostosowanym do umiejętności i zainteresowań:
obiektowe kodowanie Scratch rozwija umiejętności przydatne w szkole, język programowania Python stosujemy do eksperymentów na stacji orbitalnej od Europejskiej Agencji Kosmicznej
* Projektowanie druku 3D szczególnie doceniają dziewczynki gdyż tworzymy wnętrza Bazy Księżycowej i także zdobywamy certyfikat Europejskiej Agencji Kosmicznej a pomysły uczniów oglądamy wydrukowane w drukarce 3D!

 


Zapisy przez:
biuro@krainatworczosci.pl
kontakt w razie pytań: 502 949 099
Formularz zapisów:
https://www.krainatworczosci.pl/zapisy-na-zajecia

 

 

 

 

 

 

Obiad w rodzinnej restauracji

 

 

Serdecznie zapraszamy do nowej, fantastycznej restauracji rodzinnej Wesołe Gary!

Na hasło BabyGo otrzymacie 10% rabatu!

 

„Wesołe Gary” to wyjątkowa familijna restauracja, w której spotkacie mieszankę kuchni tradycyjnej i śródziemnomorskiej. Stworzona z myślą o rodzinnych obiadach. Pyszne dania i wyjątkowa pizza podawana prosto z neapolitańskiego pieca opalanego drewnem zadowolą każde podniebienie.

 

ul. Urbanowicza 10A, Kraków 

 

https://wesolegary.pl/ 

 

 

Szaleństwo w Parku Wodnym

 

 

 

 

Park Wodny w Krakowie jest jednym z największych tego typu w Polsce, wyróżniony w 2000 r. prestiżową nagrodą „Budowa Roku”. W ciągu 17 lat działalności z naszych atrakcji wodnych skorzystało wiele milionów osób! Obiekt wyróżnia się na tle innych dbałością o higienę i wysoki standard usług. To jedyne miejsce w Małopolsce, w którym woda w 100% jest uzdatniana pod względem bakteriologicznym za pomocą ozonu, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień oczu i skóry i jest idealna nawet dla niemowląt! O maksymalne bezpieczeństwo i komfort naszych klientów dba grupa doświadczonych ratowników, a także nowoczesny system monitoringu i ochrony. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i stanowi doskonałe miejsce dla rehabilitacji oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. Park Wodny to wspaniała i zdrowa zabawa nie tylko dla najmłodszych z mnóstwem atrakcji. Największa w Polsce hala basenowa to ponad 2000 m 2 powierzchni basenów, sieć zjeżdżalni oraz mnóstwo wodnych atrakcji. 

 

Dobrego Pasterza 126, 30-001 Kraków http://www.parkwodny.pl/ (12) 616 31 90

 

 

 

 

Relaksacyjne Soboty w listopadzie

 

 

Spędź listopad razem z nami i nie daj się jesiennej chandrze! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 4 relaksacyjne soboty, którym towarzyszyć będą wyjątkowe wydarzenia i promocje. Przyjdź do nas i zobacz jak bardzo jesień może być dla Ciebie dobra i ciepła.

     

27 listopada

Zamknij oczy i zrelaksuj się. Skorzystaj z fantastycznych masaży, które nie tylko Cię odprężą, ale wpłyną także korzystnie na Twoje zdrowie. Wybierz facelifting, masaż klasyczny lub relaksacyjny. Każdy wybór będzie dobry! Tylko tego dnia czekają na Was promocyjne ceny:

 

60-minutowy masaż klasyczny w cenie 60 zł zamiast 120 zł
60-minutowy masaż świecą, masłem shea, olejkiem w cenie 80 zł zamiast 135 zł
60-minutowy masaż gorącymi kamieniami w cenie 120 zł zamiast 170 zł
30-minutowy masaż twarzy w cenie 70 zł zamiast 100 zł
45-minutowy facelifting, czyli masaż połączony z tapingiem twarzy w cenie 85 zł

 

 

 

Wyjątkowo udana zabawa w Helili

 

Helili to sala zabaw na Podgórzu, która posiada niepowtarzalne i wyjątkowe zabawki w swoim asortymencie. Wszystkie zabawki są supernowoczesne, certyfikowane i bezpieczne dla dzieci. Część zabawek wykonana jest wyłącznie z drewna. Znajdziecie tu- drewniany domek, bujaki, półeczki, samochodziki, kuchnie, zakład stolarski i wiele innych.    Dzieciaki przez bite 2h rewelacyjnie mogą bawić się na jedynych takich atrakcjach w Krakowie- multimedialnej zjeżdżalni, tablicach sensorycznych dla dużych i małych, magnesowych klockach i super konstrukcjach takich, jak quadro.   

 

To jedyna sala zabaw w Krakowie, w której taka konstrukcja quadro się znajduje. Za pomocą poszczególnych elementów można dla dzieci zbudować wszystko - wewnętrzny plac zabaw ze zjeżdżalnią, pomocnik dla dziecka do wspólnego gotowania, konstrukcje do wspinania. Zabawka zmienia się razem z dzieckiem, zapewniając spełnienie aktualnych potrzeb.  

 

 

  http://www.helili.pl

 

 

 

Ogród Świateł w Krakowie

 

 

Lustereczko powiedz przecie, gdzie będzie jedna z najpiękniejszych wystaw świetlnych na świecie?

 

Od 5 listopada w Ogrodzie Doświadczeń gości Królewna Śnieżka  Szczegółowe informacje na temat wystawy "Ogród Świateł" dostępne są na stronie organizatora https://krolewnasniezka.ogrodswiatel.pl 

 

oraz w wydarzeniu    Kontakt: +48 459 595 777 krakow@ogrodswiatel.pl

 

 

JESIENNA NAUKA PŁYWANIA - cały weekend

      

 

 

Zapraszamy na zajęcia nauki i doskonalenie pływania dla  Niemowląt oraz Dzieci w każdym przedziale wiekowym  :)  

 

Znajdziecie u nas zajęcia grupowe oraz lekcje indywidualne  5 lokalizacji w Krakowie:  

 

Basen AWF Kraków https://www.mania-plywania.pl/basen-awf-2/  

 

Basen COMARCH https://www.mania-plywania.pl/basen-comarch/  

 

Basen SP 155 https://www.mania-plywania.pl/basen-sp-155/  

 

Park Wodny https://www.mania-plywania.pl/park-wodny/  

 

Basen CSiR Casada https://www.mania-plywania.pl/basen-cascada/  

 

Pierwsze zajęcia próbne!!!     

 

Możliwość dołączenia w każdym momencie trwania kursu  Możliwość odrobienia każdej zgłoszonej nieobecności  

 

Aktualny harmonogram zajęć oraz formularz zgłoszeniowy https://www.mania-plywania.pl/harmonogram-nauka-plywania/  

 

Serdecznie Was zapraszamy!  

 

 

 

Rodzinne wydarzenia w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

 

 

 

Miejsce Wrażliwe | WARSZTATY

W ostatni weekend listopada ruszamy z projektem MIEJSCE WRAŻLIWE, którego celem jest uwrażliwianie dzieci i dorosłych na drugiego człowieka i jego potrzeby, oswajanie inności i niwelowanie dystansu jaki niewiedza i lęk mogą w nas wywoływać. To nowa przestrzeń na rozmowy o otwartości i dostępności, o książkach i terapeutycznej roli literatury. Tematów nam nie zabraknie. Pierwsze spotkania już niebawem! Wstęp wolny, obowiązują jedynie zapisy.

 

27 listopada (sobota), godz. 16.00

Świat, w którym patrzy się rękami

Warsztaty uwrażliwiające dedykowane są szczególnie dzieciom od 6 r.ż. Podczas warsztatów przedstawimy uczestnikom sposoby funkcjonowania osób niewidomych na co dzień i zapoznamy ich z alfabetem brajla. Każde dziecko będzie mogło sprawdzić jak czyta się dotykiem – nie tylko książki, ale i inne informacje/przedmioty. Spróbujemy także dotykiem obejrzeć ilustracje i sprawdzić czas.

Prowadzenie: Natalia Kaczor
Czas trwania: ok. 50 min
Wiek: 6+

 

 

"Dziecko, dzieci, dzieciństwo" w Teatrze KTO

 

 

Bardzo serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę wszystkie dzieci wraz z rodzicami na niezwykłe przygody w naszym teatrze. Już 10 października rusza Klub Twórczych Odkryć.    

Zapisy wciąż trwają: rezerwacja@teatrkto.pl   Klub Twórczych Odkryć stworzony jest z myślą o DZIECIACH i RODZICACH zaangażowanych w kreatywny rozwój swoich pociech. Celem Klubu jest połączenie zabawy z poszukiwaniem odpowiedzi na naprawdę ważne pytania: gdzie szukać szczęścia? Gdzie leci słowo rzucone na wiatr? A gdzie mieszka to, co już się wydarzyło?   Spotykamy się co drugą niedzielę od g. 12.00-13.30 w dwóch grupach wiekowych: 5-7 lat i 8-10 lat.  

7 i 21 listopada

Więcej na temat Klubu Twórczych Odkryć znajdziecie na stronie internetowej:

 

https://teatrkto.pl/2021/09/10/klub-tworczych-odkryc-kto/ 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.