Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Co robić z dzieckiem on-line w Krakowie?

2020-03-26

Przedstawiliśmy Wam kilkanaście różnych kreatywnych zabaw z dzieckiem w domu w 2 wpisach tutaj i tu, a dziś przedstawiamy Wam, co możecie robić z dzieckiem on-line. Mnóstwo krakowskich firm przygotowało dla dzieci wiele wspaniałych rozrywek w sieci. Są to zajęcia językowe, sportowe, teatralne i mnóstwo kreatywnych, które możesz wykonać w swoich czterech ścianach. Mamy również propozycję dla mam i tatusiów, by mogli rozruszać się trochę w domowych warunkach. To zaczynamy i zapraszamy na zabawy on-line dla dzieci i rodziców.

 

 

 

Kraków urozmaica uczniom czas w domu – ruszył konkurs filmowy Festiwal Kwarantanny

 

 

Uczniowie już drugi tydzień pozostają w domach, realizując naukę online. Wieje nudą? Niekoniecznie! Także w tym czasie dzieci i młodzież mają szansę wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Właśnie wystartował Festiwal Kwarantanny, czyli konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Na uczestników czekają nagrody.

Festiwal Kwarantanny to konkurs polegający na przygotowaniu krótkiego filmu o tym, w jaki sposób można uczyć się i spędzać czas w domu. Przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18 roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

 

Więcej informacji i regulamin dostępne są na stronie www.festiwalkwarantanny.pl   

 

 

 

 

Konkurs Biblioteki Szkolnej dla Uczniów Rodziców i Nauczycieli

 

 

 

 

Szkolna Biblioteka w związku z zawieszeniem zajęć na terenie szkoły ogłasza konkursy czytelnicze nie tylko dla
Uczniów, ale także dla Rodziców i Nauczycieli!

Uczniowie klasy 0-3 szkoły podstawowej mogą wziąć udział w Konkursie Czytelniczo-Przedsiębiorczym MŁODY KREATYWNY WYNALAZCA.

Zadaniem uczniów będzie wysłuchanie książki „Co robisz z pomysłem?”, czytanej przez naszego bibliotekarza szkolnego, a następnie uzupełnienie specjalnych kart rozwojowych, które można pobrać na stronie szkoły.

Film do obejrzenia pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=WHWDW5TaRcc&feature=youtu.be

Pobierz:
1. Regulamin konkursu Młody Kreatywny Wynalazca – kl. 0-3 SP
2. Karty rozwojowe – załącznik do konkursu dla kl. 0-3 SP

Dla Uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego, a także Rodziców i Nauczycieli ogłaszamy konkurs WYZWANIE CZYTELNICZE NOBLISTÓW w dniach od 18 do 31 marca. 

Zadaniem uczestników jest założenie specjalnego Czytelniczego Pamiętnika Rozwoju, gdzie w  każdym dniu wyzwania należy wpisać na jednej stronie pamiętnika m.in. autora i tytuł książki, którą czytasz przez 20 minut; ciekawy, motywujący cytat z książki, czy wnioski, czyli co do Twojego życia wniosła ta książka.

Pobierz:
1. Regulamin konkursu Wyzwanie Czytelnicze Noblistów – kl. 4-8 SP, LO, Rodzice, Nauczyciele

Prace należy dostarczyć do 15 kwietnia 2020 roku do biblioteki szkolnej.

 

 

Mieszkańcy krakowskich Bronowic w słuchowisku „Poetycki kolaż dźwiękowy”

 

 

Na krakowskim osiedlu Mieszkaj w Mieście powstało wyjątkowe słuchowisko radiowe pt. „Poetycki kolaż dźwiękowy”. Zostało ono stworzone przez mieszkańców podczas warsztatów literackich Tokosłów. „Bananowy krawat”, „nieśmiały pampers”, „mlaskająca kula” – to między innymi efekty twórczej zabawy słowem uczestników warsztatów. „Poetycki kolaż dźwiękowy” to ponadto luźne, dalekie od tradycyjnego czy szkolnego postrzegania rozmowy o poezji, jej miejscu i znaczeniu w świecie. Warsztaty odbyły się 22 lutego w klubie osiedlowym K2O, a już dziś możemy przekonać się, co powstało z twórczej współpracy rodziców, dzieci i prowadzącej warsztaty Weroniki Stencel, która nadała całości kształt słuchowiska.

Audycji można wysłuchać w serwisie internetowym MixCloud:

 

https://www.mixcloud.com/tokos%C5%82%C3%B3w/poetycki-kola%C5%BC-d%C5%BAwi%C4%99kowy/

 

 

#zostańwdomu po nowohucku - 30 marca - 5 kwietnia

 

 

Warsztaty, działania plastyczne, rękodzieło, nauka żonglowania, pomysły na zabawy z dzieckiem, gry retro, czytanie bajek i klasyki polskiej literatury, domowe eksperymenty - to tylko kilka z licznych propozycji, prezentowanych przez kluby Ośrodka Kultury na swoich fanpage'ach na Facebook'u - dla dzieci, całych rodzin i dorosłych. Część działań realizowanych jest już od 16 marca, lecz ciągle rodzą się nowe pomysły.

 

Lista działań na bieżąco aktualizowana jest na stronie internetowej Ośrodka krakownh.pl oraz na profilu Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w serwisie Facebook – FB/osrodekkulturykrakownowahuta/

 

https://www.facebook.com/osrodekkulturykrakownowahuta/

 

 

 

W domu raźniej z GOkidz! - programy live dla małych i dużych

 

 

Zagadki, rebusy, eksperymenty i darmowe wejściówki do GOkidz!, tego możecie spodziewać się na naszych lajwach. We wtorki i czwartki o 14:15 pokonujemy nudę w epicki sposób.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy serię odcinków live, na czas przebywania w domu, bo prawdziwe parki rozrywki tworzą rozrywkę nie tylko od święta, ale również wtedy gdy najbardziej jej potrzeba. #zostańwdomu i baw się z nami!

 

https://www.facebook.com/gokidzparkrozrywki/

 

 

Bezpłatny angielski online

 

 

2 razy w tygodniu będziemy wspólnie bawić się, grać i uczyć języka angielskiego.

-grupa 3-5 lat - wtorki i piątki 10:45-11:15
-grupa 6-9 lat - wtorki i piątki 13:10-13:55
-grupa 10-12 lat - wtorki i piątki 13:45-14:30

Zapisy na konkretne terminy pod adresem: krakow@leaderschool.pl

Leader School/Leonardo School Kraków  

 

 

Mała Lingua Kraków- zajęcia on-line

 

 

Rozpoczynamy drugi tydzień nauczania online

Jedną z wątpliwości, jaką mieli Rodzice przed wprowadzeniem przez nas zajęć online z angielskiego, było pytanie "czy dziecko (zwłaszcza młodsze) wysiedzi na zajęciach przed komputerem"?

Nasze zajęcia online nie zakładają tylko siedzenia przed komputerem. Nauczyciel w trakcie lekcji zachęca dzieci do małych aktywności, takich jak śpiewnie z pokazywaniem, skakanie, pływanie, bieganie czy nawet wspinanie się.
Podczas zajęć online dzieci korzystają z materiałów dydaktycznych, takich samych, jak na lekcjach, czyli książek i ćwiczeń

P.S. Przy okazji prosimy, aby dzieci miały przygotowane na zajęcia wszystkie materiały, jak na lekcji w szkole :

 

https://www.facebook.com/malalinguakrakow

 

 

LaLoba Care&Activity- zajęcia on-line

 

 

Pamiętajcie, że możecie wykorzystać swoje karnety do wejścia na zamknięte grupy on-line - wystarczy do nas napisać lub zadzwonić!!! Ćwicz z nami i dołącz do akcji #niezawieszaj! Nie zawieszaj karnetu aby wspomóc nas w tej sytuacji, kiedy nie możemy zarabiać - a jesteśmy do waszej dyspozycji....

 

https://www.facebook.com/laloba.centrum/

 

 

Socatots Kraków- ćwiczenia on-line

 

 

 

Macie dużo energii? Poszłoby się na trening SOCATOTS Popieramy akcję #zostanwdomu, żebyśmy wszyscy mogli jak najszybciej spotkać się na regularnych treningach razie mamy coś dla Was... Weźcie piłkę... I bawcie się dobrze

 

https://www.facebook.com/Socatots-Kraków-1215072481859083/

 

 

Dołączamy do Grupy Krainy Twórczości!

 

 

 

Rozpoczynamy codzienne wyzwania do których zapraszamy uczestników w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej i szkoły średniej!  nstruktorzy Krainy Twórczości przedstawiają pomysły z zakresu robotyki, programowania, elektroniki i tematów kosmicznych oraz projektowania wnętrz.
Zapraszamy uczestników grupy w każdym wieku do dzielenia się swoimi dokonaniami!

Adres gdzie zgłaszamy się do grupy:
https://www.facebook.com/groups/597155530871676

Link do podręcznika "Robotyczne Chwile Mocy"
https://babygo.pl/robotyczne-chwile-mocy

 

 

Wesołe Wygibasy- teatr dla dzieci + piosenki dla dzieci

 

 

Na co dzień Wesołe Wygibasy to klub malucha, których również prowadzi spotkania żłobkowe, zajęcia rozwojowo-muzyczne, organizuje urodziny dla dzieci i wiele innych. Na stronie Facebook prowadzi obecnie przedstawienia teatralne dla dzieci, które serdecznie Wam polecamy:

 

https://www.facebook.com/pg/wesolewygibasy

 

 

Dołącz do wyzwania #smykitrenująwdomu

 

 

Już 35 rodzin dołączyło do wyzwania i ćwiczą w domu z nagraniami
Napisz do nas i zapewnij swojemu dziecku dawkę wesołego, codziennego ruchu

- Proponujemy rozgrzewkę, rozciąganie i ćwiczenia wzmacniająco- korygująco- koordynacyjne
- Zwracamy uwagę na postawę i szczegóły techniki ćwiczeń
- Oferujemy w czasie wyzwania konsultacje online odnośnie postawy dziecka
- Ćwiczenia prowadzone są przez instruktorów Smyki z Gimnastyki

 

https://www.facebook.com/Smyki-z-Gimnastyki-108859937163502/

 

 

Zostań w domu z KFK!

 

 

Krakowskie Forum Kultury Domowej serdecznie zaprasza do udziału w nowym projekcie –#zostanwdomuzKFK

- Każdego dnia o 12:00 na facebook’owym profilu KFK pojawi się post z ciekawostkami, nawiązujący tematycznie do stałych aktywności Krakowskiego Forum Kultury, czyli Waszych ulubionych warsztatów dla dzieci, takich jak Kreatywna Plastyka, czy Rodzinne muzykowanie, a także naszych najciekawszych cyklów np. Spacerów nie tylko historycznych, Kino Latino czy też Literatury na Forum.

- Dodatkowo, przygotowaliśmy dla Was niespodziankę – Gabriela Dec,
którą znacie już dobrze z warsztatów Rodzinnego muzykowania zaprezentuje Wam
nowy projekt – Rodzinne muzykowanie na ekranie, czyli zabawy muzyczne online,
które możecie odtworzyć z Waszą pociechą w domu! Będzie kolorowo, muzycznie,
energetycznie i wiosennie!

- Nie zapomnieliśmy także o naszych starszych odbiorcach – dla Was przygotowaliśmy historię muzyki online w pigułce. Wspólnie przejdziemy przez muzyczne dekady, poznamy ciekawostki ze świata muzyki, a także posłuchamy najpopularniejszych utworów danego okresu. Już w środę na naszym profilu FB – bądźcie z Nami!


 

El Bombo - JOGA DLA DZIECI po Hiszpańsku

 

 

 

 

JOGA DLA DZIECI prowadzone przez Hiszpankę do 10 kwietnia na profilu Facebook El Bombo. Zapraszamy na transmisję jogi na  profil dwa razy w tygodniu: WTORKI i CZWARTKI o godz. 11:00:

 

https://www.facebook.com/pg/ninosmusicaleskrakow/

 

 

 

Złap Groteskę w sieci

 

 

Co tydzień teatr przygotowuje atrakcje dla dzieci. W 1 tygodniu za darmo dzieci mogły oglądać przedstawienie Brzydkie Kaczątko. W tym tygodniu czas na drugą część - warsztaty teatralne prowadzone przez naszych aktorów! Zajęcia dykcyjno-wokalne poprowadzi Kasia Polewany, a Bartek Olszewski zadba o poprawną rozgrzewkę i prawdziwie zbójnickie ćwiczenia! Zapraszamy na www.groteska.pl!

 

 

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego- on-line

 

 

Epidemia szaleje a MY nie dajemy jej szansy i ćwiczymy! ZOSTAŃ W DOMU!
Wszyscy wiemy, że trening jest najważniejszy – bez niego niczego nie osiągniemy i nie powinniśmy o nim zapominać. Wewnętrzna mobilizacja do pracy, gdy nikt jej za nas nie organizuje, jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, ćwiczy nasz charakter i robi z nas prawdziwych wojowników. Pokonanie siedzącego w nas samych lenia da nam niebywałą satysfakcję.
Oto kata HEIAN SHODAN prezentowane przez Wiktorię Krawiec. Ech, łza się w oku kręci – kiedy to było filmowane? Ćwiczcie razem z nami
Zadanie na dziś:
- Nie umiecie ? Najwyższa pora się nauczyć!
- Potraficie ? Wykonajcie dokładnie kata 20x: 5x pierwsza połowę (do ostatniego bloku ageuke) i 5x drugą połowę (od ageuke do końca), a na koniec 10 x całość, zwracajcie szczególną uwagę na dokładnie wykonywanie pozycji ZENKUTSU–DACHI głównej pozycji w tym kata i KOKUTSHU - DACHI występującej w 4 ostatnich ruchach.

Do dzieła!

 

https://www.facebook.com/Krakowski.KKT/

 

 

LaLoba | Ciąża, po porodzie- zajęcia on-line

 

 

Co tydzień Będziemy publikować plan kiedy odbędą się treningi i spotkania Q&A, tak abyś mogła zaplanować czas z nami.

Nie martw się jeśli nie uda Ci się dołączyć na LIVE - on zostanie na grupie zawsze przez 2 tygoenie- więc będziesz mogła skorzystać w dowolnym momencie.

Pamiętaj, dbaj o sienie i swoje maleństwo - ciało i umysł są bardzo ważne w tym czasie. Ćwiczenia fizyczne powodują uwalnianie się serotoniny i dopaminy, które nie pozwolą Ci wpadać w panikę i nie potrzebnie się stresować.

 

https://www.facebook.com/groups/lalobaciazapoporodzie/

 

 

KONKURS PLASTYCZNY ONLINE„ROWEREM PRZEZ KRAKÓW" 2020

 

 

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 13 lat mieszkających na terenie Małopolski. Udział w konkursie polega na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej płaskiej, dla której inspiracją będzie rower w przestrzeni miejskiej, a następnie przesłaniu jej do w formie skanu albo zdjęcia.     
Prace należy przesłać na adres: zapisy.przegorzaly@dworek.eu
Na laureatów czekają nagrody oraz dyplomy.   Ostateczny termin dostarczenia prac: 30 kwietnia 2020.  Regulamin:  https://przegorzaly.dworek.eu//konkurs-plastyczny-rowerem-przez-krakow-2019-2 Formularz zgłoszeniowy:  https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy/3  

 

 

 

Centrum Muzyczno-Językowe 'Oktawa'

 

 

 

 

Na stronie Centrum otrzymamy mnóstwo propozycji spędzenia wspólnie czasu- plastycznych oraz muzycznych. Zapraszamy po inspirację: https://www.facebook.com/pg/Centrum-Muzyczno-Językowe-Oktawa-104883781052178

 

 

 

Centrum Rodziny Parasolka

 

 

Centrum Rodziny Parasolka to miejsce spotkań i opieki dla całej rodziny. Oferuje kompleksowe usługi wspierające rozwój dziecka i kondycję rodziny. Prowadzi szkolenia , eventy oraz spotkanie z ciekawymi osobami. Teraz prowadzone są konsultacje oraz porady on-line. Zobacz:

 

https://www.facebook.com/centrumparasolka/

 

 

Lista wartościowych książek w Crazy sówce

 

 

 

 

Pamiętacie Panią Joannę Putek – psycholog dziecięcy, która prowadziła w Crazy Sówce warsztaty psychologiczne dla Waszych pociech? Pani Joanna przygotowała listę wartościowych książek, które kształtują sferę emocjonalno- społeczną dziecka. To świetny pomysł, by w obecnej sytuacji dotyczącej koronawirusa dobrze wykorzystać czas spędzony z dziećmi w domu. Miłej lektury i do zobaczenia:

 

https://www.facebook.com/Crazy-Sówka-1339061346212314/

 

 

KRAKOWSKIE ABECADŁO ONLINE

 

 

 

Krakowskie Abecadło to muzyczny spektakl dla dzieci w wieku 5-10 i ich rodziców. W tej ciekawej historii, każdej literce alfabetu przypisana jest krakowska opowieść: "Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et". Wśród wąskich uliczek i zaułków starego i dzisiejszego Krakowa, kryją się tajemnice, bajkowe stwory, gadatliwe przekupki. Zobaczycie też legendarnego Lajkonika, „o którym jak fama głosi, dzisiaj szczęście on przynosi”, a zamiast pokemonów, możecie szukać wawelskiego smoka. Nie będziemy pouczać, ale bawić się razem z Wami! Udowodnimy, że krakowskie opowieści mogą być niezwykle współczesne. Książkę "Krakowskie Abecadło" Mieczysława Czumy w wersji książkowej wydało wydawnictwo Anabasis.

 

 

https://www.facebook.com/TeatrLudowy/

 

 

Hiszpański w domu | zajęcia on-line

 

 

Dom kultury w Twoim domu? Dlaczego nie!

Dzieci, rodziców i wszystkich tych, którym kończą się pomysły na kreatywne spędzanie czasu w czterech ścianach, zapraszamy na nasze zajęcia prowadzone w formie on-line.

Zajęcia hiszpańskiego prowadzone są autorską metodą przez Rondę Bautistę, hiszpańską artystkę mieszkającą w Krakowie, nauczycielkę języka z wieloletnim doświadczeniem, mówiącą płynnie po polsku. W swojej pracy Ronda wykorzystuje nowoczesne metody kreatywnych zajęć, w oparciu o kulturę i sztukę. Celem zajęć jest połączenie praktycznych umiejętności językowych oraz poszerzenie wiedzy uczestników na temat różnorodności kulturowej i ciekawostek z krajów hiszpańskojęzycznych. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w niewielkich grupach dostosowanych do poziomu znajomości języka i wieku uczestników. W programie zajęć m.in. nauka słówek i konstrukcji gramatycznych, praca z podręcznikiem, wykorzystanie różnorodnych materiałów audiowizualnych, nauka piosenek, elementy plastyczne, konwersacje po hiszpańsku.

 

 

Active Academy- ćwiczenia w domu

 

 

8 ćwiczeń dzięki którym poprawisz swoją relację z dziećmi i w spokoju przetrwasz kwarantannie

Zaczynają się awantury?
Coraz trudniej wymyślić coś co zainteresuje dzieciaki?

Spieszymy z pomocą!

Oto ćwiczenia dzięki, którym Wasza relacja się poprawi i łatwiej będzie Wam przetrwać ten czas!

Bawcie się dobrze!

 

 

https://www.facebook.com/activeacademyzakliczyn/

 

 

 

Movigo Akademia Ruchu- zajęcia dla dzieci w domu

 

 

 

Akademia proponuje ciekawe zajęcia ruchowe dla dzieci. możecie zainspirować się ciekawymy pomysłami, jakie można wykorzystać w swoim domu, aby się nie nudzić. Dodatkowo możecie posłuchać materiału dotyczącego wad postawy u dzieci. Zapraszamy:)

 

https://www.facebook.com/movigo.akademia.ruchu/

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl