Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Czy Rabkoland rozczarowuje?

2022-08-20

 

Ostatni raz w Rabkolandzie byłam 5 lat temu, więc bardzo byłam ciekawa, jak teraz tam jest. Czy rozczarowuje? Czy nasza 7 latka będzie miała dużo rozrywki? Czy my, jako rodzice będziemy się dobrze bawić?

 

Jeżeli już się nie możesz doczekać naszej opinii to wejdź na nasz krótki filmik i zobacz, jak jest teraz w Rabkolandzie :

 

(7)Portal Rodzinny BabyGo (@babygo.pl) TikTok | Watch Portal Rodzinny BabyGo's Newest TikTok Videos

 

 

 

Wybraliśmy się do Rabkolandu całą rodziną i mimo, iż straszyło deszczem padało dopiero o 17:00, jak już wychodziliśmy z parku rozrywki. Warto zdecydowanie wybierać takie "niepewne "dni, bo wtedy park nie jest przeludniony i nie stoi się w kolejkach do kolejnych atrakcji.

 

My odwiedziliśmy park podczas imprezy wynalazcy Krucabomby i tego dnia uczestniczyliśmy w niezwykłych eksperymentach i pokazach chemicznych, warsztatach stolarskich, na których samodzielnie tworzyliśmy swoją zabawkę i obejrzeliśmy przedstawienie teatralne, gdzie główną rolę grał sam Krucabomba !

 

 

W Rabkolandzie jest całe mnóstwo nowości- powstały świetne duże dwa place zabaw : jeden dedykowany dla maluszków z mnóstwem karuzeli, na przykład: przejażdżka po 60-metrowym torze w scenerii z Dzikiego Zachodu czy plac zabaw w stylu trzech warzywnych wież, a drugi dla starszaków z ogromnymi zjeżdżalniami i małpim gajem na wysokościach. To był prawdziwy hit dla naszej córy, która mogłaby spędzić na nim pół dnia i jeszcze byłoby jej mało. 

 

Wokoło było mnóstwo kawiarenek, barów i restauracji ( w sumie aż 7!),  w której można było napić się świetnej kawy, zjeść gofra czy pyszną zapiekankę albo domowy obiad. My spróbowaliśmy wszystkiego ( już po bardziej ekstremalnych karuzelach), a na koniec spróbowaliśmy przepysznej pizzy prostu z pieca! Warto!

 

Koło pizzerii istnieje kolejny plac zabaw Popyrtane Drzewa:), na którym dziecko może poszaleć podczas oczekiwania na pizzę- znajdują się tam 4 mosty, które dziecko może eksplorować, zwiedzać tunele i pokonywać przeszkody. 

 

 

Wszystkich atrakcji w Rabkolandzie jest ponad 30 , ale napiszę o tych, które nawet na nas rodzicach robiły duże wrażenie. Mowa tutaj o : Wieży Duch, która rusza w górę i w dół, Wagoniku Kopani Złota, która pędzi z zawrotną szybkością i nowoczesnej karuzeli, która buja, jak na morzu. 

 

Córeczce podobały się również bardzo pontony, na których mogła przemieszczać się do przodu, na boki i mogła też robić kółka, rura park, na którym skakała i biegała oraz samochody zderzaki, gdzie jeździła wpadając na inne samochody bez żadnych konsekwencji.

 

Ku mojemu zdziwieniu córeczce bardzo spodobały się wykoparki i latający autobus, a mnie najbardziej Diabelski Młyn i karuzela Skałożercy. 

 

Cały dzień w Rabkolandzie oceniam naprawdę bardzo dobrze. Począwszy od fantastycznie przeprowadzonych warsztatów stolarskich po nowe atrakcje dla dzieci, animacje i mnóstwo placów zabaw. Zdecydowanie Rabkoland nie rozczarowuje!

 

Na sam koniec odwiedziliśmy również sklep, w którym kupiliśmy wspaniałe pamiątki. 

 

 

 

Kilka informacji o Rabkolandzie:

  • Dojazd z Krakowa zajmie nam mniej więcej 1.20h - park oddalony jest o ok. 75 km.
  • Przed parkiem znajduje się duży, darmowy parking

Bilet do Rabkolandu kosztuje 59 złotych dla dzieci, 69 złotych dla dorosłych. Dzieci do 90 cm wchodzą za darmo. Można też zakupić bilety całoroczne.

 

Jeżeli nie macie planów na końcówkę wakacji to bardzo polecam to miejsce na rodzinny wypad!  

 

 

http://www.rabkoland.pl/  

 

18 267 69 57          

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.