Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Jak wybrać buty na zimę dla dziecka?

2022-11-24

Zima za pasem, dlatego część rodziców zastanawia się jak wybrać odpowiednie obuwie dla dziecka. Tak, aby było nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ciepłe i nieprzemakalne. 

     

 

 

Jedne z lepszych zimowych butów dla dziecka to te wykonane ze z naturalnej skóry hydrofobowej bądź wyposażone w membranę (specjalny materiał, który wkładany jest pomiędzy zewnętrzną, a wewnętrzną warstwę buta).   

 

 

Dzięki tym cechom but spełnia dwie podstawowe funkcje – nie przepuszcza wilgoci do środka, dzięki czemu buty są wodoodporne, z drugiej zaś odprowadza wilgoć na zewnątrz (jeśli stopy dziecka się pocą membrana sprawia, że but oddycha, wilgoć usuwana jest na zewnątrz, a stopy dziecka pozostają suche i ciepłe.     

 

 

 

Bardzo istotna jest również podeszwa. Ważne, aby była grubsza, gdyż jej zadaniem jest izolowanie zimna przechodzącego od położna do wnętrza buta oraz antypoślizgowa, tak aby na śniegu dziecko nie ślizgało się przy każdym wykonanym kroku, gwarantując bezpieczeństwo.     

 

 

 

 

My tej zimy postawiliśmy na buty D.D. Step, a konkretnie na Zimowe trzewiki chłopięce D.D.step – W049-236. Buciki zostały zrobione z naturalnej skóry, są hydrofobowe i nieprzemakalne. Marka posiada także dedykowaną linię butów z membraną Aqua-tex. Myślę, że dla wielu rodziców ważne będzie to, iż buciki od D.D. Step idealnie pasują do normalnych stópek dzieci, jak i tych szerokich oraz z wysokim podbiciem.  

 

 

Posiadają długie zapięcie na rzep, co nie tylko ułatwia samodzielne zakładanie bucików mojemu czterolatkowi, ale jednocześnie dobrze dopasowuje but do stopy.  

 

Podeszwa tych bucików wykonana została z naturalnego kauczuku, dzięki czemu jest elastyczna i pozwala na naturalny ruch stopy dziecka. Jest odporna na uderzenia, nie ślizga się i posiada dodatkową wzmocnioną ochronę na palce, która tak jak całe wnętrze butów jest ocieplone wełną.  Synek uważa, że są niezwykle ciepłe, miękkie i milutkie.  Pomimo, iż są to buty zimowe są również stosunkowo lekkie. 

 

Kolejnym atutem naszych trzewików okazała się być komfortowa wkładka pochłaniającą drgania.

Wkładka w obszarze pięty jest wyposażona w poprzeczny podnośnik, który zmniejsza wpływ wstrząsów i wibracji podczas chodzenia, biegania i skakania.

 

 

 

Ale to nie jedyne zalety tych butów. Dodatkową, tą która okazała się być najważniejsza dla mojego synka były odblaski,  fluorescencyjne podeszwy oraz zdobienie w kształcie jaszczurki, czyli to co dla dziecka jest najistotniejsze i gwarantuje, że będzie bardziej widoczne po zmroku.

Synek jest nimi zachwycony, a ja wiem, że nie tylko świetnie wyglądają, ale są też zrobione, jak trzeba.

 

 

Na sam koniec warto również wspomnieć, że buty zimowe powinny być tak samo dopasowane do stopy dziecka jak inne obuwie.

Wkładka powinna być ok 7-10 mm dłuższa od stopy dziecka. Taki zapas daje poczucie komfortu chodzenia, stopa ma możliwość pracy, a palce swobodę poruszania.

 

 

Ofertę zimówek od D.D. Step znajdziecie tutaj.

 

 

D.D. Step Polska

D.D. STEP POLSKA

WWW: www.butyddstep.pl

E-mail: kontakt@butyddstep.pl

Telefon: +48 660 517 765

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.