Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

2021-05-04

Dni robią się coraz cieplejsze, z radością więc spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wiele osób wybiera się w plener również z najmłodszymi członkami rodziny. Co zrobić, by maluchy oderwały się od tabletów i świetnie się bawiły? Warto zakupić im praktyczne hulajnogi, dzięki którym wielogodzinne zabawy w parku czy spacery za miastem staną się jeszcze przyjemniejsze.

Na co zwracać uwagę, gdy wybiera się hulajnogę dla dziecka? Jakie cechy produktu są szczególnie ważne? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części artykułu.

 

 

Hulajnoga – dlaczego to dobry wybór?

 

 

Hulajnogi dla dużych i małych użytkowników zyskały ostatnio sporą popularność. Z czego ona wynika? W dużej mierze wpływa na to wysoka praktyczność tego typu sprzętu. Hulajnogi występują w rozmaitych wielkościach i kształtach. Bez trudu można nawet znaleźć model dla najmłodszych dzieci.

Poza tym ruch na świeżym powietrzu jest niezmiernie ważny od najmłodszych lat. Na hulajnodze dziecko nie tylko wzmacnia mięśnie i wydolność, ale także pracuje nad koordynacją i zmysłem równowagi.

Hulajnoga to również świetne rozwiązanie dla rodziców malucha. Jest to sprzęt stosunkowo lekki. Niektóre modele można szybko i sprawnie złożyć, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca. Da się je bez problemu wrzucić do bagażnika samochodu lub zapakować do bagażu, jeśli planujemy dłuższą wycieczkę.

 

 

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

 

Duże zainteresowanie hulajnogami dla maluchów przekłada się oczywiście na szeroki asortyment, dostępny w sklepach z akcesoriami dla dzieci. Warto choćby sprawdzić, co w tej kategorii oferuje sklep Wozki-Foteliki.pl.

Na co trzeba zwrócić uwagę? Poszukiwania idealnego rozwiązania dla najmłodszych najlepiej zacząć od odpowiedzi na pytanie, czy chcemy kupić model na dwóch czy na trzech kółkach. Większa liczba kółek to idealna opcja dla najmłodszych. Zwiększa bowiem stabilność konstrukcji i ułatwia prowadzenie. To zatem świetny sprzęt dla dziecka, które dopiero uczy się jeździć.

Z kolei hulajnogi z dwoma kółkami, choć mniej stabilne, dają znacznie szerszy zakres manewrów i ewolucji, co ewidentnie kochają starszaki.

To, jaką hulajnogę się wybierze, zależy w dużej mierze od wzrostu i wagi dziecka. Odpowiednie dopasowanie jej do potrzeb użytkownika stanowi gwarancję bezpiecznej jazdy. Hulajnogi raczej nie da się kupować na wyrost. Można co najwyżej znaleźć model z opcją regulacji wysokości, co pozwala korzystać z niej przez dłuższy czas.

Inną kwestią jest wybór odpowiednich kół. Jaka hulajnoga jest najlepsza pod tym względem? Wszystko zależy od typu terenu, w którym dziecko będzie z niej korzystać. Na nierówności, polne ścieżki najlepsze są modele z dużymi, dmuchanymi kółkami. Na miejskich chodnikach można zastosować małe kółka z tworzywa sztucznego.

Przed zakupem warto sprawdzić dokładnie całą konstrukcję, zwracając baczną uwagę na wszelkie łączenia, by mieć pewność, że kupuje się solidny produkt, gwarantujący maluchowi bezpieczne przemieszczanie się. Powinno się także sprawdzić certyfikaty – to one stanowią bowiem potwierdzenie jakości danego pojazdu.

 

Hulajnoga dla dziecka – jakie akcesoria?

 

Jazda na hulajnodze to świetna zabawa. Należy jednak zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Solidna konstrukcja pojazdu nie wystarcza. Trzeba jeszcze dobrać do niej odpowiednie akcesoria. Podstawą jest oczywiście kask (podobnie jak do jazdy na rowerze).

Dobrze również uzbroić się w zestaw ochraniaczy na łokcie i kolana. Przydają się one zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy jazdy, gdy maluch próbuje opanować zasady poruszania się na hulajnodze, a także wtedy, gdy dziecko ćwiczy rozmaite sztuczki.

 

Hulajnoga nie tylko dla najmłodszych

 

Współcześnie na hulajnogach jeżdżą nie tylko najmłodsi. Chętnie z takich pojazdów korzystają także nastolatki i dorośli. Może się zatem okazać, że zakup wygodnych i praktycznych hulajnóg dla wszystkich członków rodziny może stać się sposobem na przyjemne wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.