Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Gdzie nad wodę z dzieckiem?

2018-06-21

 

Nowe kąpielisko w Brzegach

 

 

 

 

Kąpielisko z wodnym torem przeszkód, obszerna plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, restauracja na wodzie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na krakowian w nowym kompleksie rekreacyjnym „Przystań Brzegi”. Cały kompleks został podzielony na kilka stref. W części zachodniej zorganizowano dwuhektarowy parking. Tam też znajduje się strefa gastronomii, a w niej m.in.: punkty gastronomiczne, otwarta wiata do spożywania posiłków, wiata grillowa, ogródek piwny, plac zabaw dla dzieci i sanitariaty. Na pierwszym ze zbiorników – północnym – zostało przygotowane duże kąpielisko. Mogą się tam bezpiecznie pluskać zarówno maluchy, jak i starsze dzieci oraz dorośli, w najpłytszym miejscu poziom wody wynosi bowiem zaledwie 20 cm, a w najgłębszym – półtora metra. 

Natomiast wschodnia część kompleksu „Przystań Brzegi” jest mniej zagospodarowana, przewidziano tam bowiem miejsce m.in. na: pole dla namiotów i przyczep campingowych, plac do palenia ognisk.

 

Bagry w Krakowie:

 

 

 

 

Nad zalewem Bagry każdy znajdzie coś fajnego dla siebie. Wypoczywanie, plażowanie (3 plaże), kąpiele (uwaga na czasem nierówny grunt!), pływanie łódką czy kajakiem (2 przystanie wodne) oraz gra w piłkę plażową na piasku to tylko nieliczne z przyjemności jakie oferuje nam ten krakowski azyl wodny. Plaża Bagry leży na północno-wschodnim brzegu, a nieco powyżej niej jest strzeżone, otoczone dwoma pomostami kąpielisko. Nie brakuje sezonowych punktów gastronomicznych.

W części północno-zachodniej od niedawna działa Wake Point Kraków Bagry, który oferuje naukę wakeboardingu, wypożyczenie sprzętu, sklep, a także bar i organizowanie imprez. Fajny, wakacyjny klimat z plażą, leżakami i chill-outową muzyką w tle. Można także spróbować jazdy na nartach wodnych.

 

Wstęp: bezpłatny. Parking: można zostawić samochód w pobliżu, na ul. Grochowej.

 

 

Przylasek Rusiecki w Krakowie:

 

 

 

 

Zalew przy trasie wylotowej z Krakowa na Brzesko, kompleks kilku stawów (kąpiel dozwolona jedynie w pierwszym). Akwen z wydzieloną częścią dla nieumiejących pływać, strzeżony przez trzech-czterech ratowników. Plaża jest piaszczysto-trawiasta. Wypożyczalnia kajaków, łódek, punkty gastronomiczne. Wstęp: bezpłatny

Młodą atrakcją Przylasku Rusieckiego jest Wake Camp Kraków (adres: ul. Rzepakowa 29, tel. 793 560 633 lub 733 560 000) – profesjonalne Centrum Sportów Wodnych, dysponujące prywatną plażą, hamakami, boiskiem do badmintona, wypożyczalnią kajaków, łódek i rowerów wodnych, torem do skimboardu oraz oczywiście kablem do wakeboardu i nart wodnych.

 

Zarabie w Myślenicach:

 

 

 

Myślenickie Zarabie to idealne miejsce łączące w sobie wiele atrakcji dla dzieci (park, dwa duże place zabaw) z górskim już klimatem i krajobrazem oraz wieloma trasami pieszymi, rowerowymi i narciarskimi. 

Znajdziemy tu rozciągający się wzdłuż płynącej Raby park z dużym, zacienionym placem zabaw z małym zjazdem tyrolskim dla dzieci. W parku alejki spacerowe i ścieżki rowerowe, liczne punkty gastronomiczne. 

Wzdłuż brzegów Raby ciągną się kamieniste plaże - idealne miejsce do wrzucania kamyków do rzeki - czyli to co bobasy lubią najbardziej. 

 

  Zamajerz w Niedzicy (pow. nowotarski):

 

 

 

 

Zalew z piaszczystą plażą o łagodnym zejściu. W pobliżu wypożyczalnia leżaków, sprzętu wodnego (z przystanią), mała gastronomia, boisko do siatkówki, minisalon gier, "kula wodna". Zalew strzeżony przez dwóch ratowników. Wstęp: bezpłatny Dojazd: od strony zapory w Niedzicy, 400 m od zamku. 

 

 

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek (pow. bocheński):

 

 

 

 

 

Zalew jest otoczony piaszczystą plażą. Ma kilka poziomów głębokości, każdy jest oznaczony bojami. Na stałe dyżuruje dwóch ratowników. Do dyspozycji mamy sprzęt sportowy (m.in. kije do minigolfa), hamaki, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, punkty gastronomiczne. Bilet całodzienny: dla dorosłych 5 zł, dzieci 3 zł. Dojazd: najlepszy od strony krajowej "czwórki", zjazd w Rzezawie w lewo, dalej należy się kierować się na północ, do Borku (ok. 5 km od skrzyżowania). Parking: 5 zł/dzień. Zalew Łapanów (pow. bocheński) Sztuczny zbiornik położony na granicy trzech wiosek: Boczowa, Brzezowej i Łapanowa. Plaża trawiasta. Jest wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowerki wodne, kajaki, łódź ). Trzy głębokości zalewu. W pobliżu plac zabaw, zaplecze sanitarne, pole namiotowe, punkty gastronomiczne. Miejsce strzeżone w godzinach 10-19 przez trzech ratowników wodnych, w weekendy - czterech. Działa tu też społeczna drużyna WOPR.

Wstęp: płatny. Dojazd: od centrum Łapanowa (ok. 500 m) przejazd przez rzekę prowizoryczną kładką. Od Brzezowej (ok. 1000 m) droga asfaltowa.

 

 

Chorwacja Czchowska (pow. brzeski):

 

 

 

To zespół zalewisk powstały na terenie wyrobisk pożwiro-wych, o powierzchni ponad 10 ha. Na terenie kąpieliska znajduje się kilka ogólnodostępnych plaż żwirowo-piaskowych. Można korzystać z wypożyczalni sprzętów wodnych (np. rowerki, deski, łódki) oraz leżaków czy parasoli. Są toalety, prysznice, bar. Miejsce strzeżone przez co najmniej jednego ratownika. Bilet całodzienny: 5 zł/os. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny. Dojazd: od strony Jurkowa (zjeżdżamy z ronda w stronę Nowego Sącza i skręcamy w pierwszą ulicę po lewej stronie, naprzeciwko drewnianego kościoła). Parking: 10 zł/dzień.

 

  Chechło w Trzebini (pow. chrzanowski):

 

 

 

 

 

Zalew na rzeczce Chechło, który leży między autostradą A4 a szpitalem w Chrzanowie. Nad wodą plaża piaszczysta, na reszcie terenu trawa. Zejście do wody łagodne. W pobliżu znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego (także jachcików), boisko, toalety, punkty gastronomiczne. Plaża jest strzeżona. Bilet całodzienny: 1,5 zł dziecko, 4 zł dorosły. Dojazd: od strony ul. Długiej w Trzebini lub ul. Trzebińskiej w Chrzanowie. Parking: 4 zł/ dzień. Balaton w Trzebini Duży zalew po wyrobisku kamieniołomu, w sercu Trzebini. Plaża jest piaszczysta i trawiasta, na dnie zalewu kamienie, więc lepiej nie kąpać się boso. W pobliżu dwa boiska do siatkówki, plac zabaw, płatne toalety, punkty gastronomiczne. Strzeżone kąpielisko to niewielki wycinek zalewu - można dostać karę za kąpiel poza tym terenem.

Wstęp: płatny. Dojazd: ul. św. Stanisława, niedaleko dworca PKP i Rynku. 

 

 

Kozibród w Czyżówce (pow. chrzanowski):

 

 

 

 

 

Strzeżony zalew, część jest otoczona plażą i pomostem. Ponadto - małe, dzikie piaszczyste zatoczki. W sąsiedztwie podstawowa infrastruktura - kawiarnia, toaleta, wypożyczalnia sprzętu pływającego. Wstęp: bezpłatny Dojazd: zalew znajduje się przy Elektrowni Siersza. Dojazd od centrum Trzebini.

 

 

  Skowronek w Alwerni (pow. chrzanowski):

 

 

 

 

 

Ośrodek wypoczynkowy "Skowronek" to magiczne miejsce otoczone lasem, idealne dla ludzi poszukujących ciszy i niesamowitego klimatu. Położony w miejscowości Alwernia - 30 km od Krakowa. Ośrodek posiada piaszczystą plaże, strzeżone kąpielisko, kort tenisowy, wypożyczalnie kajaków, pole biwakowe, parking i małą gastronomie. Zalew jest otoczony piaszczystą plażą o łagodnym zejściu do wody. Jest wydzielona strefa dla nieumiejących pływać (żółta) i głęboka - o kolorze czerwonym. W pobliżu wypożyczalnia kajaków, punkt gastronomiczny, toalety i przebieralnia.

Wstęp: płatny. Dojazd: od strony Krakowa trzeba skręcić przed Alwernią (na wysokości Poręby) w stronę Okleśnej. Od drogowskazu to ok. 1 km.

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl