Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Super wydarzenia w najbliższym czasie

2017-08-18

Zespół BabyGo zebrał w jednym miejscu informację o najważniejszych zbliżających się wydarzeniach w Krakowie. Są to zajęcia dla mam, dla młodych mam z maluszkami, atrakcje dla dzieci od 2, 5 lat wzwyż. Dla każdego coś dobrego. Zapraszamy:)

 

 

1. Seria spotkań w ramach cyklu "Średniowiecze da się lubić" i Lato w muzeum

 

 

 

 

Prezentujemy Wam obecne wydarzenia Muzeum Historyczne Miasta Krakowa: 19 sierpnia (sobota), godz. 11.30-17.30, Barbakan Średniowiecze da się lubić: Najazd tatarski Prezentacje walk z czasów najazdów tatarskich w XIII w. z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Rycerstwo (uzbrojone w sprzęt z epoki) zachodnie, Połowcy, Mongołowie, koczownicy, Rusini. Wstęp wolny 20 sierpnia (niedziela), godz. 11.00-13.00, Pałac Krzysztofory Średniowiecze da się lubić: Mieczem i szablą (warsztaty + zwiedzanie wystawy) Wstęp wolny, obowiązują zapisy - max 20 osób, wstęp bezpłatny 22 sierpnia (wtorek), godz. 10.15, Podziemia Rynku Lato w muzeum: Wakacje z królami Zapraszamy na cykl 3 zajęć warsztatowych, podczas których opowiemy Wam o władcach Polski, którzy panowali w czasach średniowiecza. Poznacie ich imiona, wielkie czyny i codzienne przyzwyczajenia. Dla najwytrwalszych uczestników przewidzieliśmy nawet upominki! Czekamy na Was w Podziemiach Rynku. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo dla osób z dokonaną rezerwacją info@mhk.pl 22 sierpnia (wtorek), godz. 11.00, Dzieje Nowej Huty Lato w muzeum: W Meksyku i na Tajwanie Budując Nowa Hutę, oznaczano kolejne osiedla literami i cyframi (np. A-0, B-2, C-2 itp.). Wcześniej występowały tu nazwy, które często nawiązywały do nazw innych krajów (np. Meksyk, Tajwan) lub różnych miejsc w zagranicznych miastach (Watykan, Lasek Buloński, Pentagon). Wędrując po Nowej Hucie zwiedzimy zatem niemal cały świat. Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat. Udział w zajęciach bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo dla osób z dokonaną rezerwacją info@mhk.pl 22 sierpnia (wtorek), godz. 12:00, Fabryka Schindlera Lato w muzeum: Utracona młodość - krakowskie getto oczami Haliny Nelken Warsztaty na wystawie Kraków - czas okupacji 1939-1945 połączone ze spacerem edukacyjnym po terenie dawnego getta. Na przykładzie pamiętnika Haliny Nelken uczestnicy będą mogli poznać sytuację młodych Żydów, którzy zostali pozbawieni prawdziwego dzieciństwa, żyjąc w otoczonej murem i strażnikami „żydowskiej dzielnicy mieszkaniowej”. Zajęcia dla młodzieży w wieku 13-18 lat Udział w zajęciach bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo dla osób z dokonaną rezerwacją info@mhk.pl Program na kolejne dni znajduje się we wpisie tutaj: https://babygo.pl/wydarzenia-dla-dzieci/akcja-lato-mhk-bezplatne-wydarzenia/. Opisane są tam wszystkie zajęcia do końca sierpnia.

 

 

2. Zawody Przyszłości - naukowe wycieczki z robotyką i programowaniem! Dowolny dzień 21-25 sierpnia.

Półkolonie z Krainą Twórczości:

 

 

Warsztaty obejmują 35 godzin zajęć w godz. 8:00-16:00 wraz z wyżywieniem. W ich trakcie dzieci tworzą roboty z klocków LEGO. Na pojedyncze ćwiczenia jest dużo czasu, dzięki temu dzieci mogą swobodnie eksperymentować i samodzielnie budować modele realizujące postawione przed nimi zadania. W ostatnie tygodnie wakacji warto obudzić w dziecku "głód wiedzy" pokazując jak ciekawe technologie można obsługiwać w przyszłej pracy oraz że uczymy się dla siebie, a nie dla ocen szkolnych. Dzienny pobyt w godz. 8-16.30 w cenie 130zł już z wyżywieniem i kosztami wycieczki. Zapisy pod nr kom 502 949 099, e-mail: info@krainatworczosci.pl Lokalizacja: MDK ul. Grunwaldzka 5, Kraków

 

21 sierpnia: Dziecko głodne wiedzy i eksperymentów? "Zawody Przyszłości" to jednodniowe zajęcia startujące w pobliżu Ronda Mogilskiego, składające się zbudowania robota Lego, programowania gry w Scratch oraz wycieczki naukowej do Astor Innovation Room ( niezwykłe miejsce przy ul. Smoleńsk w Krakowie) z pokazem robotów przemysłowych.

 

22 sierpnia Piękno przedmiotów codziennego użytku zaczyna się od projektu. W piątek 25 sierpnia sami zaprojektujemy estetyczne wnętrza, rzeźby czy portrety. Inspiracją naszych warsztatów będzie wycieczka do huty szkła, gdzie powstają arcydzieła ręcznego zdobienia. Rozpoczęcie zajęć pod MDK. ul. Grunwaldzka 5 o godzinie 8.00, zakończenie o 16.30 w tym samym miejscu.

 

23 sierpnia Dziecko wrażliwe na muzykę i lubi eksperymentować? "Zawody Przyszłości" to jednodniowe zajęcia startujące w pobliżu Ronda Mogilskiego, składające się zbudowania robota Lego, programowania gry w Scratch oraz wycieczki naukowej do multimedialnej przestrzeni I-Lab Eurokreator na multimedialną przygodę muzyczną.

 

24 sierpnia Dziecko zafascynowane owadami, pająkami i tajemnicami przyrody!? Poznaj z nami sekrety biomimetyki - nauki wdrażającej owadzie ruchy do konstrukcji robotów. Wyścig RoboPająków z nagrodami! Wyjazd o 8.00 spod MDK ul. Grunwaldzka 5 i powrót w to samo miejsce na 16.30 

 

25 sierpnia Geometria jest wśród nas! Tajemnicę i urok fraktali (geometrycznych wzorów regularnie powtarzających się) poznamy we wtorek. Tworzenie fraktali w narzędziu Scratch i publikowanie własnych galerii oraz wycieczka odkrywania fraktali w przyrodzie. Więcej informacji: http://krainatworczosci.pl/

 

 

3. Wakacyjny tydzień z warsztatami otwartymi w Ogrodzie Doświadczeń

 

Kiedy? 21-25 sierpnia, 15:00 Gdzie? Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, al. Pokoju 68 Dla kogo? Dla dzieci w wieku szkolnym 21.08, poniedziałek, godz. 15:00, "Trąbka kibica" 22.08, wtorek, godz. 15:00, "Mroźne eksperymenty" 23.08, środa, godz. 15:00, "W poszukiwaniu zaginionej szkatułki" 24.08, czwartek, godz. 15:00, "Zabawy z ciśnieniem" 25.08, piątek, godz. 15:00, "W poszukiwaniu zaginionej szkatułki" W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych warsztaty "W poszukiwaniu zaginionej szkatułki" mogą zostać zastąpione innym rodzajem zajęć. Wstęp w ramach biletu wstępu do Ogrodu.

 

 

4. Piknik Krakowskich Mam 22 sierpnia w Dworku Białoprądnickim

 

 

Piknik Krakowskich Mam odbędzie się we wtorek 22 sierpnia w godzinach 11-15 w Dworku Białoprądnickim przy ul. Papierniczej 2. Spotkanie jest częścią cyklu 5 spotkań, które mają miejsce także we Wrocławiu, Warszawie i Kielcach. Co ma się dziać na spotkaniu? - strefa relaksu dla Mam - manicurzystka - fitness z wózkami - profesjonalna sesja fotograficzna dla Mam - zdrowa żywność - animacje dla dzieci - nauka chustoszenia - kosmetyki do wygrania od firmy Rossmann oraz marki Oillan - warsztaty rozwojowe - bazarek z ciuszkami - czyli wymiana wszystkiego, co zalega - testownie rowerków - i wiele wiele innych atrakcji :) Wszystko to oczywiście przy filiżance pysznej kawy, gdyż za każdym razem przy okazji spotkania promujemy nowe ciekawe lokale.

 

 

6. Zwiedzanie pieszo Krakowskiego Szlaku Techniki , część Kazimierza i Podgórza

 

 

 

26 sierpnia 2017, start 10:30, 12:30, 14:00 Czas trwania: ok. 1 godzina Zbiórka przed halą F, w której znajduje się wystawa „Tramwaje na Wawrzyńca” Koszt udziału: bilet normalny - 10 zł bilet ulgowy - 8 zł Podczas pieszej wycieczki Krakowskim Szlakiem Techniki (wybrane obiekty znajdujące się na terenie Kazimierza i Podgórza: Zajezdnia tramwajowa, Elektrownia krakowska, Elektrownia przy ul. Nadwiślańskiej, Most Podgórski, Most Piłsudskiego, Gazownia krakowska, Bulwary wiślane) zdradzimy uczestnikom tajemnice miejsc, związanych z rozwojem przemysłu i infrastruktury w naszym mieście. Zwiedzanie zaczniemy od Zajezdni Tramwajowej, w której dowiemy się, co sądzili ówcześni krakowianie o nowince technicznej, jaką były tramwaje i dlaczego jazda nim mogła być szczególnie niebezpieczna dla młodych dam. Kolejnym przystanek - Gazownia Krakowska wzbudzała tak liczne kontrowersje, że musiała zostać powołana specjalna komisja, badająca przyczynę licznych plotek. Zatrzymamy się również przy Moście Podgórskim (dzisiejsza kładka Ojca Bernatka) gdzie poszukamy odpowiedzi na pytanie - dlaczego był to tak ważny most łączący Królewskie Miasto Podgórze ze Stołecznym Królewskim Miastem Kraków? To tylko kilka punktów na trasie naszej wycieczki, resztę poznacie w sobotę.

 

 

7. Dożynki w Bibicach- gmina zielonki z Popotam

 

Akademia popotam zrodziła się z miłości do gier planszowych oraz książek, czyli tych rzeczy, które nam- dorosłych umilały czas, kiedy byliśmy dziedmi. Kiedy nie było komputerów, konsoli do gier, czy smartphonów, kiedy ważna była kreatywnośd i wyobraźnia. Inspirując się naszymi wspomnieniami dzieciostwa, chcemy przekazad to co najlepsze współczesnym dzieciakom. Gry planszowe, które oferujemy potrafią wciągnąd wszystkich członków rodziny. Od przeznaczonych dla dzieci już od drugiego roku życia, po bardziej złożone i zaawansowane. Wydanie również ma dla nas znaczenie- kochamy naturalne, ekologiczny produkty, stąd prezentujemy egzemplarze, których zawartośd wykonana jest z drewna, papieru, tektury. Dobieramy gry, które będą służyd lata i za każdym razem angażowad równie mocno, jak za pierwszym razem. Dodatkową atrakcją związaną z grami planszowymi, są ich wielkoformatowe wersje, z których skorzystad mogą wszyscy uczestnicy eventów, które odwiedzamy. Co myślimy słysząc słowo „książki” - fantazja, inspiracja, wyobraźnia. Książki przenoszą nas w zupełnie nowe miejsca, kreowane przez nas samych… i to jest piękne! A my powoli zapominamy o tej magii… Dlatego przychodzimy z pomocą. Wybieramy każdą książkę indywidualnie. Sprawdzamy, czytamy, interpretujemy. Każda pozycja w naszej biblioteczce jest nieprzypadkowa, bo chcemy uczyć, że warto poznać każdą historię zaklętą w tusz i papier. Jesteśmy niezłomni i wciąż szukamy, wciąż poszerzamy naszą ofertę, dlatego gwarantujemy, że nawet najmłodsi czytelnicy znajdą coś dla siebie. To wszystko oczywiście okraszone pięknym wydaniem, oraz nieziemskimi ilustracjami. Więcej informacji: https://babygo.pl/firma/akademia-popotam/

 

 

8. Wakacyjny piknik w Harcownii

 

Serdecznie zapraszamy na wakacyjny piknik połączony z wymianą ubrań i zabawek. Zapraszamy wszystkie mamy z małymi dziećmi na letnią wymieniankę. Wymieniać możemy się wszystkim- doświadczeniem, pomysłami, ubrankami i zabawkami! Zachęcamy do zabrania przekąsek. Spotkajmy się razem i spędźmy miło czas w swoim gronie.

 

 

9. Pożegnanie wakacji w Robotowie: 2 września

 

 

 

 

 

Połączymy działanie gry Minecraft z mini-komputerem o mega możliwościach, czyli Raspberry Pi. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci od 8 lat wzwyż. Zajęcia odbywają się od 10:00 do 16:00, ale istnieje możliwość zakupu krótszych karnetów. Karnet MINI godz. 10:00 do 12:00- cena 50 zł Karnet MIDI (drugie śniadanie) od godz. 10:00 do 14:00- cena 90 zł Karnet MAXI (drugie śniadanie, obiad) od godz. 10:00 do 16:00- cena 130 zł Przenieś się do wirtualnego świata i zmierz się z kwadratowym wyzwaniem! Szczegóły i zapisy: www.robotowo.pl, warsztaty@robotowo.pl, kom. 663 890 511 Miejsce: ROBOTOWO, ul. Armii Krajowej 12/U3 Kraków

 

 

10. Darmowa lekcja pokazowa hiszpańskiego dla dzieci

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na DARMOWE LEKCJE POKAZOWE języka hiszpańskiego dla dzieci metodą muzyczno-ruchową Niños Musicales: Wtorek, 5 września o godz. 16:30 w Spoko Space, ul. Lelewela 17/2 (Salwator) - dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat Co robią dzieci na zajęciach Niños Musicales? - poznają słowa i zwroty hiszpańskie w sposób "niezmywalny" z pamięci w połączeniu z muzyką i ruchem, poprzez zabawne piosenki i rymowanki; - uczą się przez zabawę i bogato zróżnicowane autorskie pomoce dydaktyczne; - uwrażliwią się na język hiszpański oraz wykształca zdolność logicznego myślenia; ​- uczą się prawidłowej wymowy; ​- nabywają zdolności efektywnego uczenia się języka; - wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów, tańca i ruchu Prowadząca: Tamara Olko Torrealba, nauczycielka języka hiszpańskiego i właścicielka metody Niños Musicales na obszar Kraków Północ Zapraszamy całe rodziny, i przede wszystkim dzieci, aby zobaczyć na czym polega ta metoda w praktyce. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy obowiązkowe (600283026, info@ninosmusicales-krakowpolnoc.pl lub formularz zapisu na naszej stronie: http://www.ninosmusicales-krakowpolnoc.pl/kontakt.html). Po zajęciach bedą udzielane wszelkie informacje na temat kursów semestralnych oraz będzie możliwość zapisu dziecka.

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.