Select city:

Wersja PL Wersja EN

Warsztaty Stolarza Małego w przedszkolu i szkole Twojego dziecka

Chcielibyśmy przedstawić Wam wspaniałe warsztaty stolarskie dla dzieci, które realizowane są w placówkach na terenie całej Polski. Zespół Stolarza Małego może przyjechać do Was lub wysłać Wam materiały do samodzielnej realizacji. 

 

 

Do każdego warsztatu, który trwa od 45–60 min. prowadzący podchodzą indywidulanie, gdyż należy dostosować go głównie do  wieku dzieci. Dla tych z nadwrażliwością słuchową, posiada także słuchawki wygłuszające.

 

Warsztaty podzielone są na trzy etapy:

 

1. Część teoretyczna - w trakcie której wyświetlana jest prezentacja, ma ona na celu przede wszystkim pokazać dzieciakom czego mogą nauczyć  się na warsztatach. Bardzo często zespół aktywizuje dzieci również do tego, aby to one prowadziły tok rozmowy i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Pozwala to świetnie nawiązać kontakt z grupą i poznać jej mocne oraz słabsze strony. Dodatkowo dzieci mają możliwość poznania ważnych zawodów, na czele których stoi stolarz.

 

W tej części omawiane są również zasady bezpieczeństwa. Zespół tłumaczy na jakich rodzajach drewna będą pracować oraz jak prawidłowo trzymać młotek i gwoździe.

 

 

 

2. Cześć praktyczna- tutaj przechodzimy do budowania magicznego zestawu. Krok po kroku prowadzący tłumaczą dzieciom, co należy zrobić, niejednokrotnie  powołując się  przy tym na przykłady z życia codziennego.

 

Etap ten jest bardzo ważny dla dzieci, gdyż niektóre z nich po raz  pierwszy będą mogły użyć młotka i działać według instrukcji, które pojawiają się w każdym dorosłym życiu.

Dla zespołu Stolarza Małego to moment wymagający dużego skupienia- należy pilnować zasad bezpieczeństwa i rozszalałych emocji.

 

3. Ostatnia część to ozdabianie prac - pozwala ona ostudzić emocje, wyciszyć się, ale również dać upust wyobraźni i talentom dzieci.

 

 

 

Przedstawiony powyżej schemat jest dużym skrótem, tego, co dzieje się podczas warsztatów.

Team Stolarza Małego, podczas zajęć, uczy dzieci poprzez zabawę stosując praktykę Montessori, pracę ręki i oka oraz tzw. motorykę małą.

 

Wszystko to możecie obejrzeć na zdjęciach i filmikach, które znajdziecie na fun page'u Stolarza Małego: https://www.facebook.com/tworczakreacja 

 

A dla tych z Was, którzy chcą pomajsterkować w domu, mamy wspaniałą wiadomość: istnieje możliwość zamówienia pojedynczych zestawów prosto do domuwww.tworczakreacja.pl/sklep/

 

Na zajęciach pokazuje, wspomaga, motywuje, ale nie ogranicza i tym bardziej nie wyręcza, ponieważ najważniejsza podczas warsztatów jest twórcza kreacja dzieci i radość jaką z niej czerpią.

 

 

Więcej o samych warsztatach oraz tematach przewodnich znajdziecie na stronie:

http://www.tworczakreacja.pl/

 

 

Stolarz Mały

STOLARZ MAŁY

WWW: http://www.tworczakreacja.pl/

E-mail: kontakt@tworczakreacja.pl

Telefon: 607 225 559

Subscribe to newsletter

Subscribe to our newsletter and you will receive a PDF „Baby and Parent-friendly places”.

Subscribe to our newsletter and you will receive a PDF „Baby and Parent-friendly places”.