Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN

Adres:
ul. Św. Sebastiana 9, 31-049 Kraków
Godziny:
Poniedziałki - Muzeum nieczynne
Wt. - Pt: 9.00 - 15.00
Sob. - Nd.: 10.00 - 18.00
Kasa biletowa zamykana jest na 30 minut przed zamknięciem Muzeum.
Telefon:
(12) 422 89 37

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN zaprasza na wystawy stałe i czasowe, które łączą w sobie świat nieożywiony z żywą fauną i florą. Można tu zobaczyć duże kręgowce żyjące w epoce lodowej z unikatowym, zachowanym w całości nosorożcem włochatym, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego oraz czaszki mamutów; wystawę akwarystyczną (18 akwariów) przedstawiającą różnorodne ekosystemy wodne m.in. z Afryki i Ameryki Południowej z charakterystycznymi dla nich gatunkami ryb.

Bardzo ciekawa jest też ekspozycja z żywymi małpkami, gekonami, legwanami i wężami (30 terrariów). Uzupełnieniem części egzotycznej muzeum, jest wystawa z fragmentem lasu tropikalnego, na której zaprezentowano wiele roślin tropikalnych. Wśród nich są również te, które znalazły zastosowanie w przemyśle i życiu codziennym - puchowiec, drzewo kalebasowe, banany, kawa, wanilia, pomelo czy bawełna. Dla pasjonatów przyrody nieożywionej przygotowano wystawę skamieniałości i minerałów z pięknymi geodami, pirytem, różami pustyni czy kamieniami ozdobnymi. Przydacznia olbrzymia - największy małż na świecie, to jeden z najciekawszych okazów ekspozycji poświęconej mięczakom, bogatej w gatunki rodzime jak i z całego świata. Ekspozycja „Fascynujący świat pająków i skorpionów” (ponad 30 insektariów), cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na prezentowane, żywe pajęczaki tj. pająki i skorpiony zamieszkujące wiele zakątków świata. Celem wystawy jest obalenie popularnych stereotypów i przekonanie zwiedzających, że pająki to bardzo pożyteczna dla środowiska grupa zwierząt.

Muzeum organizuje także warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie z przewodnikiem oraz imprezy urodzinowe. Aktualne wystawy: Świat łowców mamutów. Paleolit - przyroda i sztuka Woda - podstawa życia na Ziemi Stawonogi (nowa wystawa od kwietnia) Muszka w bursztynie Żywe zwierzęta egzotyczne (cztery nowe terraria z gadami) Świat gadów Las tropikalny Rozmowa z kamieniem - wystawa minerałów i skamieniałości Mięczaki świata Świat pająków i skorpionów.

Rabaty dla Ciebie:

10%

Jak wziąć udział w promocji?

Zaznacz interesujące Cię rabaty. Podaj adres e-mail, a otrzymasz szczegóły.

Wydarzenia:

Opinie

Napisz opinię o "Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGoDziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":