Slaapraad
Dlaczego

warto się zapisać:

BabyGo

Najbardziej wiarygodna

BAZA INFORMACJI DLA RODZICÓW w krakowie

Stacja Zdrowie


, , , .

Dzielnica:

Adres firmy:

ul. Świętokrzyska 4/1, 30-015 Kraków

Witryna firmy:

http://stacjazdrowie.com/

Numer telefonu:

697 236 755

Pełen opis:

 

Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie

Profilaktyka występowania oraz zwalczanie dolegliwości obecnych u kobiet w wymienionych okresach przy użyciu terapii manualnej, masażu, pracy na tkankach głębokich, kinesiotapingu, ćwiczeń. Wzór zgody lekarskiej dla kobiet w ciąży.

Terapia obejmuje między innymi:
– dolegliwości bólowe charakterystyczne dla okresu ciąży i połogu, takie jak: bóle kręgosłupa, bóle miednicy, bóle w okolicy spojenia łonowego, bóle kości ogonowej, bóle podżebrowe,
– rozstęp mięśnia prostego brzucha w ciąży lub po porodzie,
– opracowanie blizny po cesarskim cięciu i po nacięciu krocza,
– problemy w obrębie mięśni dna miednicy

Trening dna miednicy – profilaktyka
Ćwiczenia profilaktyczne poprawiające kondycję mięśni dna miednicy, przygotowujące je do okresu ciąży i porodu, a także zmniejszające ryzyko powikłań w połogu i w życiu codziennym każdej kobiety. Trening prowadzony jest w formie 8 spotkań trwających 1,5 h. Na każdym z nich omawiane jest nowe zagadnienie teoretyczne, a następnie przeprowadzane są ćwiczenia, których celem jest wyrobienie prawidłowych nawyków w życiu codziennym, a także poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy i całego ciała.
Zajęcia grupowe
Ćwiczenia ogólnorozwojowe, prozdrowotne, zawierające w sobie zarówno elementy wzmacniające i wytrzymałościowe, jak i rozciągające, relaksacyjne. Wśród zajęć proponujemy między innymi Trening stabilizacyjny, Pilates z aktywnością mięśni dna miednicy, Zdrowy kręgosłup i Stretching – pełen opis znajdziecie na dole, razem z grafikiem. Szczególnie polecamy Trening medyczny, umożliwiający bezpieczny powrót do aktywności po urazie bądź zabiegu (terminy ustalane są indywidualnie).
Zajęcia grupowe w ciąży i po porodzie

Ćwiczenia dla przyszłych mam, chcących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Na zajęcia w ciąży zapraszamy od 14 tygodnia, za zgodą lekarską. W I trymestrze można uczestniczyć w ćwiczeniach, jeśli przed ciążą prowadziło się aktywny tryb życia i lekarz prowadzący nie widzi ku temu przeciwwskazań. Dla mam proponujemy zajęcia, na które mogą przyjść ze swoim maluszkiem bądź grupy ogólne (po połogu). Szczególnie polecamy warsztaty dotyczące treningu dna miednicy. Pełną listę zajęć znajdziecie na dole, razem z grafikiem.

Warsztaty teoretyczno-praktyczne
Celowane warsztaty poruszające tematy ważne dla każdej kobiety. Przedstawimy m.in. istotę profilaktyki i treningu dna miednicy na co dzień, a także w ciąży i po porodzie, przybliżymy zagadnienie rozstępu mięśnia prostego brzucha, a także dlaczego warto postawić na aktywność fizyczną w każdym okresie swojego życia, także w ciąży i połogu. Pokażemy, jak dbać o swoje dziecko, by rozwijało się prawidłowo, na co zwrócić uwagę, a także przeszkolimy w zakresie pierwszej pomocy.
Indywidualne warsztaty chustonoszenia
Podczas spotkania przedstawimy wszelkie korzyści noszenia dziecka w chuście, dlaczego tak ważne jest jego prawidłowe ułożenie, jakie są podstawowe zasady motania, a także odpowiemy na wszelkie nurtujące Was pytania. Czas trwania warsztatu, podczas którego poznacie przynajmniej 2 wiązania, to 1,5 h.

 

Krótki opis:

Zajęcia w Stacji Zdrowie:

 • fitness z chustami
 • pilates w ciąży
 • gimnastyka w ciąży
 • relaksacja i streching w ciąży
 • body ball w ciąży
 • pilates power
 • zdrowy kręgosłup
 • trening stabilizacyjny
 • streching
 • mama z maluszkiem

 


2 opinie dla Stacja Zdrowie

 1. Oceniony 5 na 5.

  D>

  Jestem zachwycona pracą z Panią Martą. Dolegliwości kręgosłupa po ćwiczeniach pod jej okiem zniknęły całkowicie. Polecam każdej kobiecie w ciąży i po ciąży.

 2. Oceniony 5 na 5.

  Kasia

  Pani Marta jest profesjonalistką w każdym calu. Ma fachową wiedzę, ale najważniejsze, że potrafi ją przedstawić w sposób zrozumiały dla każdego. Jestem zachwycona warsztatami z Trening Mięśni Dna Miednicy i zdecydowanie stwierdzam, że jest to „must have” dla każdej kobiety:)

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *