Wybierz miasto:

Miasto:

Andersen kontra koronawirus.

wakacje 2020 r. wakacje 2020 r.
Facebook, Spreaker, Spotify, YouTube Facebook, Spreaker, Spotify, YouTube

   Czy z epidemią koronawirusa można walczyć przy pomocy dźwięku? Właśnie taki sposób wybrało Stowarzyszenie Soundsitive Studio, które w ramach projektu „Bajki audio dla dzieci Soundsitive Kids” przybliża najmłodszym klasykę literatury dziecięcej. „Król żab”, „Brzydkie kaczątko” czy „Calineczka” – to tylko niektóre propozycje. Emisja pierwszej baśni audio, „Roszpunki”, odbyła się 1 lipca.

 

 

     Głównym celem akcji jest promowanie kultury audialnej oraz czytelnictwa wśród dzieci. W jej ramach przewidziano powstanie dziesięciu słuchobajek, stanowiących adaptacje znanych na całym świecie baśni Hansa Christiana Andersena oraz braci Grimm. Nie zabrakło także łódzkiego akcentu;) Stowarzyszenie przygotuje dźwiękową wersję powieści dla dzieci „Zakochany Kajtek” pisarki Moniki Sawickiej-Kacprzak.

 

 

    W przedsięwzięcie zaangażowanych jest dwóch lektorów – Małgorzata Kozak oraz Henryk Sirecki.


- Chcieliśmy stworzyć dla dzieci i ich rodziców magiczną krainę dźwięku i słowa. Taka forma przekazu z pewnością rozwija wyobraźnię najmłodszych. W czasie epidemii stanowi też ciekawą formę wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. - mówi Małgorzata Kozak, główny lektor projektu.

 

    Materiały powstałe w ramach akcji ,,Bajki audio dla dzieci Soundsitive Kids” są jednocześnie dostępne na wielu witrynach internetowych i mediach społecznościowych, należących do Stowarzyszenia Soundsitive Studio. Co tydzień, w każdą środę, do sieci trafia jeden utwór. - Każdy użytkownik Internetu ma swoje ulubione miejsca w sieci, swoje preferencje. Dlatego nasze słuchobajki są udostępniane na żądanie zarówno na fanpage’u Soundsitive Kids na Facebooku, jak i innych portalach: Spreakerze, Spotify, YouTubie. Informacje o akcji znajdują się także na naszym Instagramie i stronie internetowej. Taka możliwość odbioru w każdym miejscu i czasie może mieć duże znaczenie dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. – mówi Maciej Sztąberek, Prezes Stowarzyszenia Soundsitive Studio.

 

 

     Stowarzyszenie Soundsitive Studio nie wyklucza realizacji podobnych materiałów w przyszłości, także w formie na żywo. – Chcemy iść za ciosem, po naszej wcześniejszej kampanii #czytubajki, w której skupiliśmy się m.in. na przybliżaniu twórczości łódzkich artystów. Myślę, że słuchobajki mogą stać się kluczowym elementem naszej oferty dla najmłodszego odbiorcy. – stwierdza Sztąberek.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Kultura w sieci”.

 

 

Linki do platform związanych z projektem „Bajki audio dla dzieci Soundsitive Kids":

 

 

Kontakt:

Michał Grzelak - Wiceprezes Stowarzyszenia Soundsitive Studio

Telefon: 530 151 242

E-mail: m.grzelak@soundsitivestudio.pl

 

https://www.facebook.com/soundsitivekids/

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl