Program Virtosos wystartował sześć lat temu i zrewolucjonizował węgierską telewizję. Stał się jednym z najwyżej ocenianych programów w telewizji publicznej w ciągu kilku tygodni. Virtuosos jest wyjątkowy, ponieważ koncentruje się na odkrywaniu młodych talentów muzyki klasycznej i cieszy się coraz większym zainteresowaniem również zagranicą. Producentom udało się skutecznie spopularyzować program na Węgrzech. Nawet ci, którzy nie słuchali muzyki klasycznej, zaczęli zwracać uwagę na jej twórców.
Pierwszy odcinek nadano w 2014 roku i obejrzało go aż 3,1 mln osób, co stanowi blisko 1/3 populacji Węgier. Mimo iż muzyka klasyczna jest określana jako niszowa, program znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych. W ciągu miesiąca zasięg fanpage FB wyniósł 100 000 obserwujących. Po emisji programu wzrosło o 14% zainteresowanie dzieci i młodzieży szkołami muzycznymi w stosunku do poprzedniego roku. Zarejestrowano 5 mln odtworzeni filmików z wykonaniami uczestników programu na YouTube. Po zakończeniu programu odbyło się ponad 300 koncertów laureatów. Noworoczny koncert z udziałem uczestników Virtuosos corocznie organizowany jest w Akademii Muzycznej Franza Liszta lub w Pałacu Sztuk w Budapeszcie. Program Virtuosos był najczęściej wspominanym programem w trakcie trwania i po zakończeniu. Najnowsza edycja będzie emitowana w 5 krajach: Czechach, Polsce, Słowacji, Serbii i na Węgrzech. Przewiduje się, że obejrzy ją ponad 70 mln widzów.
Program VIRTUOSOS miał już 5 edycji lokalnych realizowanych, emitowanych tylko na Węgrzech. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu widzów, organizatorzy postanowili rozszerzyć jego zasięg na skalę międzynarodową, zapraszając do udziału uzdolnionych młodych ludzi z Czech, Polski, Słowacji, a także z Serbii. Jest to skutek wsparcia programu przez Grupę Wyszehradzką (V4), która wykorzystała mechanizm współpracy z krajami trzecimi w formule „V4+”. Stąd zaproszono do współpracy Serbię i rozszerzono tytuł programu: „Virtuosos V4+”. W Polsce program będzie nosił tytuł "Wirtuozi V4 +. Międzynarodowy talent show". Jest to pierwsza międzynarodowa formuła programu Virtusosos.
Cel strategiczny programu Virtuosos jest zgodny z trzema priorytetami Grupy Wyszehradzkiej: Kultura, Młodość i Edukacja. Projekt zakłada kontynuację współpracy międzynarodowej na rzecz młodzieży krajów V4, zgodnie z Partnerstwem Wschodnim i Bałkanów Zachodnich, co jest ważnym elementem budowania przyjaznych i dobrosąsiedzkich stosunków w regionie. Projekty podejmowane przez Grupę V4 mają na celu również kontynuację promocji osiągnięć w poszczególnych dziedzinach artystycznych. Patronaty Honorowe nad programem objęli Ministrowie zarządzający resortami Kultury wszystkich pięciu krajów partnerskich.
W programie Virtuosos V4+ bierze udział po 4 młodych i utalentowanych reprezentantów z Czech, Polski, Słowacji, Węgier oraz Serbii. Wszyscy oni są twórcami muzyki klasycznej. Polskę reprezentować będą: trzynastoletni Michał Korzeń grający na fortepianie, czternastoletni akordeonista Dawid Siwiecki, siedemnastoletni pianista Maciej Smolag oraz dziewięcioletnia Zarina Zaradna grająca na harfie.
Wszyscy członkowie międzynarodowego stałego jury są szeroko rozpoznawalni w krajach swojego pochodzenia: Erika Miklósa to węgierska sopranistka koloraturowa, Alicja Węgorzewska to polska mezzosopranistka, Gabriela Bohacova - czeska dyrektorka festiwalu muzycznego oraz Piotr Valentovic - słowacki dyrygent. Serbię reprezentują naprzemiennie skrzypek Nemanja Radulovic i Silvana Grujic - dyrektor muzyczny serbskiej telewizji publicznej i pianistka.
Ponadto zaproszono do udziału w programie międzynarodowe gwiazdy , które w sumie stworzą „super jury”: Gabriela Prokofiewa, wnuka brytyjsko-rosyjskiego kompozytora i producenta Siergieja Prokofiewa; rosyjskiego skrzypka Maxima Vengerova; aktorkę austriacko – węgierskiego pochodzenia Coco König oraz Maestro Plácido Domingo.
Muzykę do programu skomponował Plácido Domingo Jr., który inspirował się hollywoodzkimi klasykami.
Program poprowadzą popularny w Europie niemiecki showman Thomas Gottschalk oraz polska prezenterka telewizyjna Ida Nowakowska.
HARMONOGRAM EMISJI:
27 listopada – I odcinek – I półfinał (10 uczestników – przechodzi 5 uczestników do dalszego etapu)
4 grudnia – II odcinek – II półfinał (10 uczestników – przechodzi 5 uczestników do dalszego etapu)
11 grudnia – III odcinek – prezentacja 10 laureatów półfinałów oraz muzyki krajów, z których pochodzą
18 grudnia – IV odcinek – finał, w którym wygrywa 5 uczestników.
NAGRODY:
- wysokie nagrody pieniężne dla 5 laureatów, przeznaczone na budowanie dalszej kariery
- nagrody pocieszenia – spersonalizowane nagrody rzeczowe
- możliwość występowania i opieka managerska po zakończeniu programu – kontynuacja jego misji
KONTAK DO PRODUCENTA PROGRAMU:
Emese Kalmár
Event and Marketing Manager
Virtuosos
+36203996636
marketing@virtuozok.hu
www.facebook.com/WirtuoziV4plus
Portal Rodzinny BabyGo.pl serdecznie zaprasza :)
Zapisz się do newslettera
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.
Mapa:
Wydarzenia i firmy:
Kontakt:
Wakacje z dziećmi Wakacje z dzieckiem Hotele dla rodzin Hotele dla rodzin z dziećmi Wakacje nad morzem z dziećmi Wakacje nad morzem z dzieckiem Wakacje z dziećmi w Polsce Wakacje z dzieckiem w Polsce Fajne hotele w Polsce Super hotele w Polsce Dla rodzin z dziećmi Fajne hotele w Polsce dla rodzin z dziećmi Hotele dla rodzin z dziećmi nad morzem Hotele dla rodzin z dziećmi w górach Rodzinne wakacje Wakacje Rodzinne Rodzinny wypoczynek Rodzinny urlop Urlop z dzieckiem Najlepsze hotele Rodzinne hotele Hotele dla dzieci Wakacje z dzieckiem nad morzem Wypoczynek z dzieckiem nad morzem Rodzinne hotele dla dzieci Rodzinny wypoczynek nad morzem Urlop z dzieckiem nad morzem Urlop nad morzem Rodzinne wakacje Wakacje Rodzinne
Rodzicu!
xDodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":