Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Miejsce Przyjazne Dzieciom i Rodzicom-Matplaneta

Region: Prądnik Biały
Wiek: 4-5, 5-6, 6-7, 7-8, 8-9, 9-10, 10-11, 11-12, 12-13, 13-15

Matplaneta to niezwykłe miejsce dla dzieci i rodziców zlokalizowane w Krakowie przy ul. Bociana 6 na Prądniku Białym i przy ul. Sawiczewskich 4a w Swoszowicach.

Portal rodzinny BabyGo wyróżnił Matplaneta jako Miejsce Przyjazne Dzieciom i Rodzicom, ponieważ:

 

-Umiejętności matematyczne są podstawą, bez której trudno wyobrazić sobie sukces nie tylko w zawodzie inżyniera, czy księgowego, ale także tych, które jeszcze niedawno w ogóle z matematyką się nie wiązały. W szkole dzieci często uczą się na sucho, nie mając odniesienia do rzeczywistej sytuacji, co powoduje, że taka nauka sprawia im trudności. W Matplaneta nauka matematyki będzie dla Waszych dzieci przyjemnością

-w Matplaneta dzieci uczą się matematyki i logiki, ale nie w sposób szkolny – poznają je przez rozwiązywanie problemów, doświadczając tego, że te dwie nauki są właśnie po to – aby rozwiązywać problemy. Dzieci otrzymują wyzwania, z którymi muszą sobie poradzić, dzięki temu  uczy się ich tutaj myślenia i kreatywności, a także rozwija się ich wyobraźnię,

-W dzisiejszym świecie matematyka i programowanie są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie życia. Matplaneta pomaga odnaleźć dzieciom swoją drogę poprzez wsparcie rozwoju samodzielnego logicznego myślenia i poszukiwania rozwiązań.

-Zajęcia odbywające się w Matplaneta są  przeznaczone absolutnie dla wszystkich, którzy chcą na nie uczęszczać. Nie są to zajęcia tylko dla osób uzdolnionych matematycznie, bo predyspozycje mają wszystkie dzieci. Dzieci nie uczą się tu do testów i nie idą według programu szkolnego, te  zajęcia nie są korepetycjami. Zajęcia w Matplaneta mają na celu zainteresowanie Waszych dzieci matematyką poprzez praktyczne wykorzystanie jej w życiu.

- w Matplaneta każde dziecko ma prawo się wypowiedzieć, każde dziecko ma prawo zaproponować własne rozwiązanie postawionego przez nauczyciela problemu, a zadaniem prowadzącego zajęcia jest naprowadzić myśli dziecka w odpowiednim kierunku. Dzieci, dyskutując uczą się od siebie i podążają za dziecięcą logiką, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć poszczególne zagadnienia. Wszystko to daje dziecku poczucie, że jest szanowane, bez względu na to na jakim poziomie są jego umiejętności matematyczne.

 

-w Matplaneta opracowane zostały własne scenariusze zajęć, dostosowane dla każdej grupy wiekowej- są one na bieżąco aktualizowane i modyfikowane na podstawie informacji zwrotnej od  uczniów, nauczycieli i metodyków.

 

 

Matplaneta-lokalizacje:

 

Kraków - Prądnik Biały
ul. Bociana 6

+48 537 017 211

pradnikbialy@matplaneta.pl

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl