Slaapraad
Dlaczego

warto się zapisać:

BabyGo

Najbardziej wiarygodna

BAZA INFORMACJI DLA RODZICÓW w krakowie

Pierwsza gwiazdka- film dla dzieci (recenzja)Pierwsza gwiazdka, kto z nas na nią nie czeka z niecierpliwością każdego roku? Kto z nas w dzieciństwie nie zastanawiał się nad jej historią, nad jej tajemnicą? Już teraz w kinach możemy przeżyć wzruszające chwile i wyruszyć w podróż, która prowadzi do stajenki.

 

 

 

 

„Pierwsza gwiazdka”, film twórców przeboju „Hotel Transylwania”, jest grany w kinach już od pierwszych dni grudnia.

Wraz z osiołkiem, owieczką i gołębiem podążamy drogą wskazaną przez gwiazdę, by stać się świadkami narodzin maleńkiego Jezusa w skromnej stajence.

W tym świątecznym, familijnym kinie nie znajdziecie kolorowych Mikołajów, śnieżynek, bogato ustrojonych choinek ani góry prezentów. To prawdziwa historia narodzin Chrystusa: skromna, spokojna, spędzona wśród zwierząt, którą ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

 

 

Głównymi bohaterami poza Maryją, Józefem i Dzieciątkiem są zwierzęta (osioł, gołab, owca, wielbłądy, psy i myszka), których marzeniem jest wyruszyć w świat i toczyć fascynujące życie w wielkim świecie. Każdy z nich marzy o tym, aby robić w życiu coś na prawdę wielkiego i tak trafia im się być świadkami największej historii w dziejach: narodzin małego Dzieciątka.

 

 

Twórcy „Pierwszej gwiazdki” postarali się także, aby człowiecze postacie tej bajki przemówiły do nas z wielkiego ekranu i zachęciły do zaprzyjaźnienia się z nimi. Widzowie będą cały czas mocno związani z losami młodej brzemiennej Maryi i przesympatycznego Józefa. Są oni pokazani w taki sposób, iż nie da się im nie towarzyszyć w ich drodze do Betlejem, nie da się nie przeżywać z nimi ich trosk i problemów np. związanych z brakiem dla nich miejsca w gospodach. Tym samym brak wielu niuansów związanych z ich życiem uważam za duży plus – bajka przemawia i wzrusza najmłodszych widzów bez wątpienia! Dzieci zapamiętają z tej pięknej opowieści, to co najważniejsze: narodziny Jezusa w otoczeniu zaprzyjaźnionych zwierząt.

 

 

Serdecznie polecamy i zapraszamy do kina:

 

Kino Kijówal. Krasińskiego 34 30-101 Kraków

http://www.kijow.pl

12 / 433 00 33

 

 

 

Recenzje napisała Pani Kinga Lalowicz

www.lalowicz.pl

www.prawodlamam.pl