Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Nigdy nie jest za wcześnie na pierwszą książkę!

2021-05-07

Pierwsze miesiące życia dziecka to ważny okres dla jego rozwoju poznawczego. Dzieci dotykają, smakują, słuchają, wąchają. Dlatego warto wspierać ich rozwój poprzez mądre, bezpieczne zabawki, które pozwolą mu maksymalnie się rozwijać. Jeszcze lepiej, gdy mają one formę pięknie wydanych książeczek dostosowanych do wieku rozwojowego maluszka. Trzeba je dobierać uważnie, nawet jeśli posłużą tylko do beztroskiej zabawy. Taką rolę spełnia niewątpliwie seria ekoksiążeczek kontrastowych i obrazkowych Wydawnictwa Muduko. Znajdziecie w niej takie pozycje jak: Moje pierwsze kształty, Moje pierwsze kolory, Moje pierwsze zwierzęta oraz Moje pierwsze owoce i warzywa.

 

 

 

Moje pierwsze kształty

 

Książeczka ta skierowana jest już dla noworodka, która zawiera proste, płaskie ilustracje, wykonane w czarno-białej tonacji i umieszczone na twardych kartach rozkładających się w harmonijkę. Dla niemowlaka, który nie odróżnia jeszcze kolorów jest to doskonały sposób na kształtowanie ostrości wzroku. Małe dzieci lubią patrzeć na to, co postrzegają w miarę dobrze, a początkowo najlepiej widzą przedmioty i obrazy proste o dużym kontraście oraz te, które zwracają uwagę ruchem. Właśnie takie znajdują się w ekoksiążeczce.

Jeden wzór na czarnej lub białej karcie nie wywołuje nadmiernego pobudzenia, uspakaja i pozwala uważnie przyjrzeć się kształtom. Książeczka uwzględnia widzenie peryferyjne malucha i nie zniechęca zbyt wieloma szczegółami. Dorosły, koncentrując wzrok niemowlaka na zmieniających się ilustracjach, pobudza jego wyobraźnię i ciekawość świata. Najlepiej, gdy pokazuje mu obrazki z odległości około dwudziestu kilku centymetrów, z czasem dystans ten można zwiększać. Książeczkę warto też rozłożyć i pozostawić w zasięgu wzroku. Przecież jest tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia!

 

 

Moje pierwsze kolory

 

Kiedy dziecko kończy 3 miesiące zaczyna dostrzegać kolory.  Wiedząc o tym, twórcy ekoksiążek przygotowali coś specjalnie dla niego: nowa książeczka intryguje kolorami kontrastowymi. Myszka z niebieskim uszkiem, kot spoglądający tajemniczo czerwonymi oczami, alpaka uśmiechająca się żółtym pyszczkiem. Aż same rączki wyciągają się do tych intrygujących kolorów.

 

 

Moje pierwsze zwierzęta

 

 

Gdy maluch kończy 9 miesięcy zaczyna dostrzegać więcej szczegółów i kolorów, jego ulubionymi bohaterami stają się zwierzęta. Oglądając książeczkę ze zwierzątkami warto stosować wyrażenia dźwiękonaśladowcze, które będą bawiły nie tylko malucha, ale również rodziców. Dlatego mamy da Was kolejną świetną propozycje jaką jest ekoksiążeczka – Moje pierwsze zwierzęta.  Maluch żywo reaguje, poznaje poszczególne zwierzątka, sprawnie manipuluje kartami książeczki, bawi się nią ćwicząc przy tym motorykę małą. Często, wielokrotnie w ciągu dnia, domaga się wspólnego oglądania intrygujących go ilustracji.

To doskonały czas, by wprowadzać dziecko w otaczający go świat. Warto pokazywać poszczególne obrazki, jednocześnie głośno i wyraźnie nazywając znajdujące się na nich zwierzęta, postacie i przedmioty. W ten sposób pomożemy dziecku w nauce mówienia.

 

 

 

Moje pierwsze owoce i warzywa

 

 

To książeczka skierowana dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, która może stać się doskonałym wsparciem dla rodzica w rozszerzaniu diety malucha o zdrowe i smaczne produkty oraz wyrabianiu u niego prawidłowych nawyków żywieniowych. Soczyste jabłko, pyszna marchewka, smaczny pomidor, słodki, żółty banan i dojrzała, czerwona malina będą znakomitą pomocą w rozwoju poznawczym dziecka. A gdy taką zabawę z ekoksiążeczką połączymy z dotykaniem, wąchaniem i kosztowaniem prawdziwych owoców i warzyw, wtedy z pewnością nauka o owocach i warzywach stanie się dla dziecka bardzo atrakcyjna. 

 

 

 

 

Ekoksiążeczki (opatrzone certyfikatem Ecofriendly book) powstały z naturalnych materiałów, bezpiecznych farb i klejów pochodzenia roślinnego, pokryte wiruso-, grzybo- i bakteriobójczą powłoką (opatentowana technologia Biocidal Coating), wprost idealnie nadają się do zabawy zarówno w domu, jak i na spacerze. Przystosowane do percepcji małych rączek, są przyjemne w dotyku, nie zawierają niebezpiecznych elementów i są bardzo poręczne.

 

 

Przedstawione ekoksiążeczki to bardzo udana propozycja dla najmłodszych. Maluch rośnie razem z nimi i poznaje otoczenie. Warto już od pierwszych chwil życia zapoznawać dzieci z książeczkami, ponieważ są to doskonałe narzędzia do poznawania i oswajania świata.

Pamiętajcie, że na pierwszą książkę nigdy nie jest za wcześnie. Niektórzy rodzice decydują się na czytanie dziecku będącemu jeszcze brzuchu u mamy. To ciekawy sposób na oswajanie malucha z głosem rodzica, ale też na budowanie więzi. Czytanie wpływa też bezpośrednio na rozwój mózgu dziecka. U kilkuletnich dzieci, którym czytano książki, zaobserwowano wyższą aktywność obszaru mózgu, który odpowiada za rozumienie i wizualizację obrazów.

 

 

Ekoksiążeczki dla malucha znajdziecie tutaj: https://muduko.com/pl/sklep/f/2

 

 

Muduko     

MUDUKO

 

WWW: http://www.muduko.com/

E-mail: wydawnictwo@muduko.com

Telefon: 12 632 70 41  

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl