Wybierz miasto:

Miasto:

Prezenty na Dzień Dziecka dla maluchów w wieku 0-4 lat

2021-05-09

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci. Dzień, w którym chcemy obdarować maluchy czymś wyjątkowym. Nie zawsze jednak mamy pomysł na to, co mogłoby to być. My przychodzimy do Was z pomocą i przedstawiamy naszą listę super prezentów dla dzieci w wieku 0-4 lat, które u Nas sprawdziły się doskonale.

 

 

 

Zabawki Montessori, które ćwiczą małe rączki

 

 

Całkiem niedawno szukaliśmy takich zabawek dla synka, które zarówno sprawią mu dużo radości, ale również wpłyną na motorykę małą i pozwolą ćwiczyć małe rączki. Świetne pomoce Montessori znaleźliśmy w sklepie Juupi.

 

Spoza całej gamy fantastycznych zabawek, my wybraliśmy Sowę Jeżyka  Montessori oraz  Układankę Kształtek.

Te zabawki wymagały od synka nie tylko precyzyjności i cierpliwości, ale pomagały rozwijać również motorykę małą. 

 

Synek uwielbia te zabawki. Są estetycznie i precyzyjnie wykonane, dzięki czemu potrafią pochłonąć go na zabawie na długie godziny. Wszystkie są bezpieczne, nawet w przypadku jeżyka kolce zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec połknięciu – są sporych rozmiarów, nie posiadają ostrych krawędzi.

 

Dzięki tym zabawkom Montessori, zakupionymi w sklepie Juupi, synek mógł ćwiczyć koncentrację uwagi, chwyt pęsetowy, precyzję ruchów, a nawet koordynację wzrokowo - ruchową, a wszystko to przysparzało mu mnóstwo frajdy.

Natomiast dla Nas Rodziców były to ważne momenty, podczas których mogliśmy obserwować, jak nasze dziecko koncentruje się podczas zabawy, cierpliwie opanowując nowe umiejętności.

 

 

Zabawki znajdziecie tutaj: http://www.juupi.pl/

 

 

 

Bajki muzyczne do wierszy Juliana Tuwima

 

Bajki muzyczne do wierszy Juliana Tuwima

 

Kolejną propozycją, którą chcemy Wam przedstawić są Bajki jak z nut. Wspaniałe słuchowisko dla najmłodszych, będące rewelacyjną alternatywą dla klasycznych bajek z telewizji. Dzieci słuchając takiej bajki rozwijają swą wyobraźnię, uwrażliwiając się przy tym także na muzykę.

Bajki  jak z nut to wierszowane bajki znane Nam z dzieciństwa, w nowoczesnej i ciekawej odsłonie, a wszystko to z autorską muzyką w nietuzinkowej interpretacji. To utwory, które wychowują, śmieszą i skłaniają do refleksji. Stworzone zostały z myślą o najmłodszych niespodziewanie angażując również rodziców, dziadków i opiekunów.

 

W Albumie „Bajki  jak z nut” znajdziecie 4 bajki Juliana Tuwima, tworzące muzyczną całość, trwającą ok. 20 min. Są nimi: Ptasie radio, Rzepka, Okulary oraz Słoń Trąbalski.

 

A jeśli chcielibyście sprawić komuś naprawdę wyjątkową niespodziankę istnieje możliwość nagrania przez lektora imiennej dedykacji, która z całą pewnością zachwyci niejednego małego słuchacza.

 

Album stworzony jest w wersji cyfrowej, zatem bez problemu może zostać odtworzony na telefonie, tablecie, czy komputerze.

Dodatkowo jest wersją mobilną - oprócz tradycyjnego podziału albumu na części ten zawiera również WERSJĘ MOBILNĄ – cały album w postaci jednego pliku. Dzięki temu macie gwarancję, że podczas przenoszenia plików na inne urządzenie, żaden z plików Was nie ominie.

 

Posłuchajcie fragmentu bajki na stronie: https://bajkijakznut.pl/tuwim/

 

 

Kreatywne książki od Media Service Zawada

 

 

Seria książek „Do Pary” została stworzona z myślą o rozwijaniu kreatywności i pobudzaniu wyobraźni dziecka. Fantazja nie zna granic! Stwórz swoje własne opowiadanie o ulubionych bohaterach! Wybierz dwa obrazki do pary i zacznij zabawę. Przekładaj połówki stron w różnej kolejności i wymyślaj zupełnie nowe przygody swoich ulubionych bohaterów. Licencje dostępne w serii: Świnka Peppa, Psi Patrol, Barbie, Strażak Sam.

 

Media Service Zawada – 25 lat doświadczenia na rynku wydawniczym (msz.com.pl)

 

 

 

Mini panele sensoryczne

 

 

Dzieci to wspaniali mali odkrywcy, ciekawi otaczającego je świata. Dlatego rodzice powinni wspierać ich rozwój i pomagać w poznawaniu otoczenia wszystkimi zmysłami. My robimy to min. przy pomocy Zestawu Mini Paneli Sensorycznych z Fabryki Małego Odkrywcy.

Nasz zestaw zawiera 11 mini paneli o różnej fakturze. Dzięki tym mini panelom, które idealnie wpasowują się w małe rączki naszego dziecka, synek stymuluje zmysł dotyku poprzez zabawę z różnymi fakturami. Panele te również pobudzają jego zmysł węchu, wzroku, a jednoczesna aktywizacja tych układów zmysłowych sprzyja tworzeniu nowych połączeń w układzie nerwowym (integracja sensoryczna). Są pomocne w rozwijaniu funkcji poznawczych np. koordynacji wzrokowo- ruchowej czy  koncentracji uwagi i pamięci.

 

Panele można wykorzystać do zabawy na wiele sposobów. Synek bawi się nimi dotykając je zarówno rączkami jak i nóżkami, mając przy tym mnóstwo frajdy.  Bawiąc się wspólnie układamy je tworząc różne figury i wzory, następnie zamieniamy kolejność i staramy się przypomnieć, jakie było ich pierwotne ułożenie. Uczymy się też zapachów, pokazujemy synkowi jak pachnie kawa czy pomarańcz. 

 

Panele sensoryczne znajdziecie tutajhttps://fabrykamalegoodkrywcy.pl/

 

 

 

Tablice manipulacyjne

 

 

Tablice manipulacyjne złożone z przedmiotów z bliskiego, codziennego otoczenia dziecka wspomagają jego rozwój, pobudzając ciekawość i wspierając motorykę małą. Doskonałym wyborem są niewielkie tablice ABAM, które mogą towarzyszyć dzieciom w codziennych zabawach.

 

Tablice manipulacyjne ABAM wykonywane są w całości własnoręcznie z drewna oraz zabezpieczone lakierem i farbą posiadającymi odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Każdy element jest precyzyjnie zaprojektowany, przymocowany, a jego funkcjonalność zweryfikowana. Zgodnie ze swoją specyfikacją, tablice posiadają niewielkie ruchome elementy, które są dostosowane do rączek maluchów. Solidne zamocowanie, daje pewność, że elementy nie zostaną wyrwane.

 

Dzięki tablicom manipulacyjnym dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchową, która jest największym wyzwaniem, gdy uczymy dziecko zapinać guziki, wiązać buty czy też rysować i pisać. Tablica manipulacyjna sprawia, że dziecko patrzy na element, który chce wprawić w ruch i za pomocą paluszków wykorzystuje jego mechanizm, aby coś otworzyć, zamknąć, uruchomić, czy przekręcić. Dzięki temu uczy się, że konkretny ruch powoduje konkretną reakcję. Jednym z najlepszych elementów do ćwiczenia koordynacji ręka-oko na tablicach manipulacyjnych firmy ABAM jest sznurówka przewleczona przez oczka. Aby wykonać to ćwiczenia, maluch musi wykazać się cierpliwością, sprawnością paluszków i przede wszystkim umiejętnością skoordynowania ręki z okiem, by trafić do dziurki. Ale ile frajdy, gdy wreszcie się uda!

 

Warto dodać, że tablica na specjalne życzenie może zostać spersonalizowana i zawierać imię swojego małego właściciela.

 

Tablice manipulacyjne ABAM znajdziecie na stronie: http://www.abam.com.pl/

 

 

Klocki konstrukcyjne od Koobi Woods

 

Memory od Koobi Woods to 28 ręcznie obrabianych klocków wykonanych z naturalnego drewna bukowego, na których naklejone zostały rysunki 14 różnych, wesołych i kolorowych zwierzątek, które z pewnością spodobają się dzieciom i dostarczą wiele radości podczas zabawy. Gra pamięciowa memory to uniwersalny i ponadczasowy pomysł na rozrywkę zarówno w pojedynkę jak i w grupie. Najwyższa jakość wykonania i dbałość o szczegóły zapewnia godziny doskonałej zabawy dla całej rodziny.

Cała zabawa polega na odszukiwaniu takich samych obrazków i łączeniu ich w pary, wygrywa gracz któremu uda się odnaleźć największą liczbę par.

 

 

Klocki kupisz tutaj: Gra memorki - KoobiMemo Drewniane (koobiwoods.pl)

 

 

 

 

Przytulanki

 

 

Przytulanki to bardzo często przyjaciele naszych dzieci, z którymi trudno im się rozstać. Są z nimi w chwili radości i smutku. Dla mojego synka takim małym przyjacielem został konik od Szarotka- Art.

 

Nasz konik to Przytulanka mająca ok 45 cm wysokości. Wykonana jest ręcznie z bawełnianej włóczki, z wielką starannością i pasją, którą widać w  każdym kawałku. Jak na Przytulankę przystało, jest bardzo miły w dotyku.

Wypełniony jest antyalergiczna silikonową kulką, która powoduje, że w przypadku zabrudzenia śmiało mogę włożyć go do prania, a kulka nie zbija się i wszystko pozostaje na swoim miejscu. Oczy konika zrobione są z bezpiecznych zacisków, więc nie muszę obawiać się, że wypadną podczas zabawy. Również włóczka z której zrobiony jest ogon i grzywa konika trzyma bardzo mocno.  

 

Więcej wzorów tych cudownych Przytulanek znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/szarotkaart/

 

 

 

Wieża z kubeczków

 

 

Wieża z kubeczków Mushie to idealna zabawka dla dzieci w wieku od 6msc do 3 lat. Posiada 8 kubeczków w stonowanych, pastelowych kolorach służących do ułożenia wieży będącej odwzorowaniem prawdziwej Stacking Tower w Danii.

Kubeczki te idealnie nadają się do zabawy zarówno w domu, jak i w piasku. Synek lubi robić z nich babeczki, ponieważ na spodzie można znaleźć ciekawe wzorki gwiazdki i tęczę, które odbijają się w piasku. Nie lada frajdą dla naszego trzylatka jest również zabawa w wodzie - część kubeczków, ze względu na wycięte wzorki przecieka i trzeba przelewać wodę do tych właściwych.

 

Synek również uwielbia układać je "płasko" na podłodze, jedna obok drugiej. Zabawa nie ma końca, a gdy jest zmęczony potrafi nawet zasnąć z kubeczkami w rączce.

Dzięki tej zabawce synek wspomaga rozwój motoryki dłoni, która jest bardzo ważna w rozwoju dziecka.

 

Myślę, że dla każdego rodzica będzie ważny fakt, iż kubeczki zrobione są z bezpiecznego dla dzieci plastiku nie zawierającego plastyfikatorów BPA, ftalanów, kadmu, ołowiu i niklu.

 

 

Kubeczki znajdziecie tutaj: https://geniuszek.com/Mushie-Stacking-Tower-RETRO-wieza-z-kubeczkow-p123207

 

 

Układanki

 

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że najefektywniejsza nauka, to ta połączona z zabawą. Zatem jeśli szukacie sposobu na ćwiczenie kolorów, kształtów oraz koncentracji pomogą Wam w tym fantastyczne układanki od LiLco. Przeznaczone są one zarówno dla maluchów, jak i nieco starszych dzieci.

Układanka Kolorowe skarpetki i Układanka Kolorowe babeczki

 

Przed rozpoczęciem układania należy włożyć okrągłe elementy w odpowiednie do tego miejsca. Można to robić naprzemiennie tj. wzory pionowo, a kolory poziomo lub odwrotnie. Za każdym razem kombinacja może być inna, dzięki czemu zabawa będzie interesująca, a dziecko nie będzie układało sekwencji z pamięci. 

Dzięki dwóm częściom wieczka możemy podzielić zabawę na dwa etapy. Łatwiejszy oraz trudniejszy z większą ilością elementów do układania i dopasowywania. Ponadto wieczko spełnia funkcję zakrywającą układankę, umożliwiając bezpieczne przechowywanie.

 

Głównym zadaniem dziecka w tej zabawie jest odwzorowywanie kombinacji kolorów i wzorów. 

 

Bardzo fajne jest również to, że układanka może zostać spersonalizowana- na wieczku pojawi się wówczas imię małego właściciela zabawki.

 

 

Układanki znajdziecie tutaj:

https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Kolorowe-skarpetki-/40

https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Kolorowe-babeczki-/41

 

 

Układanka Żarówki z kartami pracy

 

 

Kolejną świetną propozycją od LiLco jest Układanka Żarówki.

 

Głównym zadaniem dziecka jest sortowanie lub odwzorowywanie kombinacji kolorów żarówek na podstawie, zgodnie z dołączonymi kartami pracy. Dodatkowo do zestawu dołączone są pocięte żarówki, które odgrywają rolę puzzli. Wycięte, prostokątne otwory w podstawie służą jako stojak do układania sekwencji.

 

Maluch bawiąc się tą układanką uczy się kolorów i wspiera rozwój lewej półkuli mózgu, która odpowiedzialna jest za porządkowanie sekwencyjne, wykrywanie relacji, analizę i przetwarzanie linearne. Ponadto pomoc rozwija zdolności językowe oraz uczy cierpliwości i logicznego myślenia.

 

 Układankę żarówki znajdziecie tutaj:  https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Zarowki-karty-pracy-/60

 

 

Świetne zabawki z BIO plastiku 

 

Stawiamy na BIO zabawki

 

Kupując zabawki dla swoich dzieci, powinniśmy dbać o to, aby były nie tylko bezpieczne dla dzieci, ale również dla środowiska. My zaopatrzyliśmy się w garaż z 3 autami z BIO plastiku i sprawuje się doskonale!

Nasz BIO garaż, firmy Dantoy, przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 2 lat. Posiada zjeżdżalnie dla autek, którą synek wprost uwielbia. Jest dwupoziomowy- miejsca parkingowe są na jego dachu oraz w jego wnętrzu, do którego prowadzą 4 podnoszone bramy garażowe, które są nie lada frajdą dla naszego małego fana motoryzacji.

Przy takiej zabawce nie mogło również zabraknąć dystrybutora paliwowego oraz podnoszonego szlabanu, co jest dodatkowym atutem podczas zabawy.

Zarówno garaż jak i 3 urocze autka z oczkami są w stonowanych, naturalnych kolorach i są bardzo wytrzymałeKrawędzie zabawek zaokrąglono, dzięki temu idealnie wpasowują się w małe rączki naszego synka, a my nie musimy obawiać się, że zrobi sobie krzywdę.

 

 

BIO garaż znajdziecie w sklepie Bobasowy Świathttp://www.bobasowyswiat.pl/

 

 

Personalizowane książeczki dla dziecka od Moja Książeczka

 

 

Rewelacyjne jest to w tych książeczkach, że możecie zamawiać je dla dziecka od 0 do 4 lat lub od 5 nawet do 10 lat. Tematyka jest ogromna i możecie ją dostosować do zainteresowań Waszych dzieci. Dla młodszych dzieci będą to ważne wydarzenia z życia dziecka, jak np. pomoc w samodzielnym odstawieniu smoczka, czy miłe historie z codziennego życia, takie jak zwiedzanie farmy razem z najbliższym dorosłym lub wycieczka do lasu i spotkanie z leśnymi zwierzętami i ich młodymi.

 

Dzięki Babygo otrzymacie kod rabatowy w wysokości 20% na książeczki na hasło: babygo2021.

 

 

 

Książeczki znajdziecie tutaj: Personalizowane książeczki dla ukochanego dziecka (mojaksiazeczka.pl)

 

 

 

Pudełko pełne kreatywnej zabawy

 

Pudełko pełne kreatywnej zabawy

 

Drodzy Rodzice, jeśli chcecie odciągnąć swoje dziecko od ekranu telewizora czy tabletu lub po prostu ciekawie wypełnić mu czas, zaopatrzcie się w Woow!Paki , które przeniosą dziecko w podróż pełną kreatywnych wyzwań i dobrej zabawy.

 

Kreatywne pudełka dedykowane są dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat i więcej, a tematyka jest bardzo różnorodna- nasze było związane ze zwierzętami.

Wewnątrz pudełka na małego odkrywce czekało kilka kopertdla każdej zabawy z osobną zawartością. 

Do tego dołączony jest również Przybornik małego Artysty, w którego wnętrzu znalazło się wszystko, co niezbędne było do wykonania twórczych aktywności: nożyczki, klej, taśma klejąca, a nawet flamastry. Twórcy Woow!Paki pomyśleli o wszystkim, tak, aby w trakcie zabawy dziecko nie musiało rozczarować się tym, że nie może czegoś wykonać, ponieważ nie ma akurat tego w domu. 

 

W Woow!Pace nie mogło zabraknąć również "przewodnika" pokazującego to, co będziemy wykonywać z zawartości kopert. W jego opisie znaleźliśmy min. skalę trudności dla poszczególnych zadań, czas ich wykonania oraz informację, czy potrzebne będzie wsparcie rodzica. 

 

 

Woow!Paka znajdziecie tutaj: http://www.nunulu.pl/

 

 

 

Domek Kolorowanka

 

Kolejną kreatywną propozycją jest Domek Kolorowanka, od firmy Dreamline. Jest on nie tylko typową kolorowanką, ale również domkiem do którego można się schować.

 

Tektura, z której jest zrobiony jest domek jest bardzo mocna, a sama konstrukcja po złożeniu solidna, dzięki czemu chatka nie przewraca się w trakcie malowania. Wszystkie końce są zaokrąglone, dzięki czemu my, nie musieliśmy się martwić, że naszemu dziecku stanie się krzywda.

 

Dodatkowym atutem domku jest to, że posiada okna i drzwi, które w trakcie zabawy można otwierać i zamykać, niby nic, ale dla dwulatka to wspaniała atrakcja!

Dekorowanie było zdecydowanie kreatywną zabawą, która rozwijała manualne zdolności synka i dała mu ogrom radości oraz pozwoliła na realizacje twórczych fantazji.

 

Domek jest sporych rozmiarów (jego wymiary to 99x68x78).Dzieci bez problemu mogą bawić się w jego wnętrzu, co sprawiło naszemu synkowi dodatkową radość, a domek stał się miejscem kryjówki. Dzięki temu możecie mieć pewność, że po pomalowaniu domku zabawa się nie skończy, a wręcz można uznać, że dopiero się rozpocznie.

 

 

Domek Kolorowanke znajdziecie tutaj: https://dreamline.com.pl/produkt/domek-kolorowanka/

 

 

 

Naklejki kredowe

 

Naklejki kredowe świetnym dodatkiem dla całej Rodziny   

Naklejki Kredowe są rewelacyjną alternatywą dla zwykłych, standardowych tablic, a w sklepie Kreatywny Warsztat znajdziemy całą masę wzorów, w różnych rozmiarach, dla chłopców, dziewczynek oraz dla Rodziców - każdy znajdzie coś dla siebie.

Muszę dodać, że do tablicy dołączona była również kreda, co jest dużym plusem. Jeśli chodzi o samo użytkowanie, również nie jest ono kłopotliwe. Kredę możemy ścierać na sucho, czy też wilgotna ścierką i nic niepokojącego się nie dzieje. Nasza tablica jest również odporna na zarysowania. Synek uwielbia na niej malować!

 

Tablice kredowe możecie zamówić tutajhttps://kreatywnywarsztat.pl/kategoria-produktu/tablice-kredowe/

 

 

Plac zabaw w domu? Pewnie, że tak!

 

Dobrze wiemy jak dzieci kochają place zabaw, a posiadanie takiego we własnym domu to dopiero ogrom radości. Dlatego przedstawiamy Wam fantastyczny zestaw Drewnianej Drabinki ze zjeżdżalnią od firmy JUUPI.

 

Drewniana drabinka z uchwytami JUUPI to nieodzowny element domowego placu zabaw. Zarówno jako pojedynczy element jak i część zestawu doskonale pobudza do aktywności. Produkt zgodny z nauką Montessori i Emily Pikler, dzięki czemu wspomaga wszechstronny rozwój Twojego dziecka. Wraz z bujakiem oraz zjeżdżalnią tworzy wielofunkcyjny zestaw dzięki czemu rozbudza kreatywność młodych odkrywców, a zabawa nie ma końca.

 

Drabinka sportowa dla dzieci JUUPI wspomaga rozwój motoryczny dzieci, polecana do zwiększania sprawności dzieci od 12 miesiąca życia. Drabinka sportowa zapewni rozwój fizyczny dziecka w trakcie zabaw w domu i ogrodzie. Drabinka posiada opcję szybkiego składania dzięki czemu zajmuje dość mało miejsca w pomieszczeniu, co jest zdecydowaną jej zaletą. Regularne ćwiczenia na drabince przyczynią się do rozwoju różnych grup mięśni, elastyczności kręgosłupa i stawów. Polecana dla dzieci aby wzmocnić ich więzadła i ścięgna, żeby mogły cieszyć się dobrą formą fizyczną w przyszłości.

Drabinka wzbogacona o rączki, stanowi jeszcze bezpieczniejszą formę zabawy. Dziecko nie tylko ma możliwość przytrzymania się za wygodne i ergonomiczne rączki, ale również na samym szczycie drabinki jest chronione przed ewentualnym zsunięciem. Dzięki temu rozwiązaniu zawsze zjeżdża centralną częścią zjeżdżalni.

 

Zestaw drewnianej drabinki ze zjeżdżalnią rekomendowany jest dla dzieci od 1 do 6 lat.

 

Więcej na temat drewnianej drabinki z uchwytami JUUPI znajdziecie na stronie:
https://juupi.pl/pl/produkt/zestaw-drabinka-z-uchwytami-drewniana-juupi-2-in-1-zjezdzalnia/

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl