Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Tablice manipulacyjne spełnieniem marzeń każdego malucha

2021-04-08

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, że wspaniałe, kolorowe i bardzo często drogie zabawki nie zawsze budzą takie zainteresowanie w oczach maluchów jak przedmioty życia codziennego. Dlatego świetną alternatywa są tablice manipulacyjne, które poprzez przedmioty z bliskiego, codziennego otoczenia dziecka wspomagają jego rozwój, pobudzając ciekawość i wspierając motorykę małą. Doskonałym wyborem są niewielkie tablice ABAM, które mogą towarzyszyć dzieciom w codziennych zabawach.

 

 

Tablice manipulacyjne ABAM wykonywane są w całości własnoręcznie z drewna oraz zabezpieczone lakierem i farbą posiadającymi odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Każdy element jest precyzyjnie zaprojektowany, przymocowany, a jego funkcjonalność zweryfikowana. Zgodnie ze swoją specyfikacją, tablice posiadają niewielkie ruchome elementy, które są dostosowane do rączek maluchów. Solidne zamocowanie, daje pewność, że elementy nie zostaną wyrwane.

 

 

Maksymalny wymiar tablic to 40x30 cm, zatem śmiało mogą towarzyszyć dzieciom podczas spacerów, czy podróży, a różnorodność kolorów i kształtów (takich jak auta, pociągi, tipi, zamki, traktory, domki czy chmurki) sprawia, że znajdą swych zwolenników zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek.

Warto dodać, że tablica na specjalne życzenie może zostać spersonalizowana i zawierać imię swojego małego właściciela.

 

 

Dzięki tablicom manipulacyjnym dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchową, która jest największym wyzwaniem, gdy uczymy dziecko zapinać guziki, wiązać buty czy też rysować i pisać. Tablica manipulacyjna sprawia, że dziecko patrzy na element, który chce wprawić w ruch i za pomocą paluszków wykorzystuje jego mechanizm, aby coś otworzyć, zamknąć, uruchomić, czy przekręcić. Dzięki temu uczy się, że konkretny ruch powoduje konkretną reakcję. Jednym z najlepszych elementów do ćwiczenia koordynacji ręka-oko na tablicach manipulacyjnych firmy ABAM jest sznurówka przewleczona przez oczka. Aby wykonać to ćwiczenia, maluch musi wykazać się cierpliwością, sprawnością paluszków i przede wszystkim umiejętnością skoordynowania ręki z okiem, by trafić do dziurki. Ale ile frajdy, gdy wreszcie się uda!

 

Tablica manipulacyjna to również doskonałe narzędzie do ćwiczenia motoryki małej. Poprzez przekręcanie, otwieranie, wkładanie i wyciąganie elementów tablic dzieci skutecznie ćwiczą małe rączki.

 

 

 

Więcej informacji o Tablicach manipulacyjnych ABAM znajdziecie na stronie: http://www.abam.com.pl/

 

Abam - tablice manipulacyjne 

ABAM - TABLICE MANIPULACYJNE

WWW: http://www.abam.com.pl/

E-mail: sklep.abam@gmail.com

Telefon: 508 962 166

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.