Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Czy Zatorland rozczarowuje?

2021-08-16

Niedawno odwiedziliśmy jeden z parków rozrywki – Zatorland, który znajduje się godzinę drogi od Krakowa. Ostatnio byliśmy tam 2 lata temu, więc byliśmy ciekawi, jak bardzo zmienił się park od tamtej pory i ile atrakcji nas zaskoczy. Czy Zatorland rozczarowuje? Czy warto tu przyjechać z dziećmi? Zapraszamy do naszej recenzji, a wszystko okaże się jasne!

 

 

Zatorland rozczarowuje?

 

 

Nasz film na Tik- Tok tutaj.

 

 

Zdecydowanie warto do Zatorlandu przyjechać w weekend już na 9. 30 odkąd park jest czynny, bo w wakacyjne weekendy park jest po prostu zatłoczony. Przez 1,5h mamy czas na spokojnie skorzystać bez kolejek ze wszystkich atrakcji Lunaparku, do którego wchodzimy najpierw. A jest z czego korzystać- karuzela w słonikach dla najmłodszych, diabelski młyn, dla starszych dzieci- wieża Drop’n’ Twist. Nam najbardziej podobał się Dinocoaster, czyli mega szybka kolejka oraz Crazy Raft, czyli piracka przejażdżka wodna. Możecie tutaj skorzystać z kina 5D Extreme, symulatora 3D Bonanza, karuzeli wiedeńskiej i łańcuchowej, basenu z łódkami, loterii, salonu gier, zjeżdżalni, trampolin, dmuchańców i wielu innych. My niestety wybraliśmy się do Parku w godzinach szczytu od 12:00 i po prostu nie zdążyliśmy skorzystać z wszystkich atrakcji. Zbyt duże kolejki do wielu miejsc nas po prostu zraziły.

 

 

Po krótkich atrakcjach w Lunaparku udaliśmy się do kolejnej części parku- tym razem Parku Ruchomych Dinazaurów, który jest największym tego typu parkiem w Europie Środkowej. W upalny dzień bardzo miło chodziło się po gęsto zalesionej ścieżce, na której co po chwila pojawiał się nowy dinozaur, który nie tylko się ruszał, ale często też wydawał charakterystyczne dla siebie odgłosy. Największą radością dla naszych dzieciaków okazał się sikający dinozaur, który je dodatkowo ochłodził. Największe natomiast wrażenie zrobił na nas największy na świecie ruchomy dinozaur – Argentynozaur, mający ponad 35 metrów długości!

 

Dla nas rodziców była też niezwykle ciekawe Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zobaczyliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt czy elementy szkieletów dinozaurów.

 

 

Nowości w Zatorland

 

 

Największym zaskoczeniem dla nas była rozbudowa kolejnego parku tematycznego w Zatorland, czyli Parku Mitologii. To, co było niewątpliwą frajdą dla naszych dzieciaków to nowy park linowy z mini tyrolką na końcu trasy, które nasze dzieci przeszły chyba z osiem razy, bo tak im się podobał. Po tych aktywnościach udaliśmy się do kawiarni, która jest na miejscu i skosztowaliśmy pysznych napoi oraz lodów. 

 

Bardzo relaksująca była dla nas jest podróż tramwajem wodnym po ogromnym zbiorniku wodnym. Przez megafon słuchaliśmy historii mitologii i podziwialiśmy figury greckich bogów, herosów, bohaterów oraz mitycznych stworzeń. Wspaniałe były również tańczące fontanny i wejście do Konia Trojańskiego. 

 

 

 

Na sam koniec wybraliśmy się do Parku Owadów i tutaj też czekały na nas nowości. Córeczce bardzo spodobała się ścianka wspinaczkowa oraz ogromny plac zabaw. Fantastycznie, że dzieci mogą same jeździć na specjalnych samochodach na całej trasie zwiedzania ścieżki edukacyjnej w Miasteczku Ruchu Drogowego - to prawdziwa petarda! Z gigantycznych eksponatów owadów największe wrażenie zrobił na nas ruchomy karaluch. Można zobaczyć takie owady jak: konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek.

 

 

Fantastycznie, że w kasie parku możemy otrzymać mapkę Parku, na której mamy zaznaczonej jej wszystkie atrakcje. Dodatkowym plusem jest to, że możemy zbierać pieczątki podczas poruszania się po Zatorlandzie. Po zebraniu kompletu pieczątek, możemy odebrać fajną nagrodę- ilustrowaną książeczkę „Mała księga Odkrywców”, gdzie w środku znajdziemy zadania, kolorowanki, ciekawostki o dinozaurach, a nawet ruszający się dinozaur w rzeczywistości rozszerzonej (AR), do którego zobaczenia potrzebny jest jedynie telefon komórkowy i konto na Istagramie.

 

 

Rewelacyjnym rozwiązaniem, gdy chcemy zwiedzić Park na spokojnie i skorzystać z wszystkich atrakcji jest możliwość noclegu w River Park, który znajduje się przy Zatorland. Możecie w nim przenocować w apartamencie wśród drzew wraz ze śniadaniem lub przenocować w prawdziwie indiańskim namiocie.

 

 

 

Niewątpliwie Park Zatorland trzeba odwiedzić chociaż raz w sezonie. Jeśli jesteś z okolic Krakowa czy Katowic to warto zaopatrzyć się w bilet online i zaplanować swój pobyt, tym bardziej, że park otwarty będzie aż do 24 października. Idealnie jeśli możecie pozwolić sobie na dłuższy pobyt i korzystać ze wspaniałych i urozmaiconych zabaw w parku.

 

Park czynny jest w sierpniu w dni robocze: 9.30-19.00, a weekendy i święta: 9.30-20.00.

 

 

Oto, jakie wydarzenia czekają Was w parku:

 

 

3 WRZESIEŃ – DZIEŃ UŚMIECHU

 

25 – 26 WRZESIEŃ – POŻEGNANIE LATA - super gra terenowa z nagrodami

 

23 – 24 PAŹDZIERNIK – ZAKOŃCZENIE SEZONU

 

 

Park czynny jest we wrześniu w dni robocze: 10.00-17.00, a w weekendy i święta: 10.00-19.00

 

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

Jaka cena biletów do Zatorlandu?

 

Z pewnością kupcie bilety online. Wymiana ich na opaski wstępu jest szybka, natomiast kolejki do kas bywają niestety długie. W Zatorlandzie można zrealizować bon turystyczny.

 

 

Cennik biletów:

 

 

Ceny biletów jak na taką ilość i zróżnicowanie atrakcji są bardzo przystępne – bilet normalny kosztuje 69,90 zł, bilet ulgowy 59,90 zł, a dzieci o wzroście do 90 cm wchodzą za 1 zł. Bilety dwudniowe to analogicznie 89,90 zł za normalny i 79,90 zł za ulgowy. Warto też się wybrać w dzień urodzin dziecka – wtedy bilet dla niego kosztuje tylko 1 zł.

 

 

ZATORLAND

 

 

ul. Parkowa 7, 32-640 Zator, Małopolska

 

 

  http://zatorland.pl/  

 

 

667 979 220  

 

   

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl