Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

„Jasnopióra uratowana kura” L. Crawford, S. Stangl – Recenzja ksiązki

2020-04-27

Czy wiedzieliście o tym ze kury też mogą mieć swoje przygody? My przekonaliśmy się o tym czytając książkę „Jasnopióra uratowana kura” L. Crawford, S. Stangl, wydawnictwa Studio Koloru.

 

Książka skierowana jest dla najmłodszych dzieci, ma ciekawe ilustracje, dzięki czemu dzieci, nawet te, które nie jeszcze nie czytają, bardzo chętnie po nią sięgają.

 

 

Książka opowiada o kurce i jej koleżankach, które mieszkają na kurzej jakże ciemnej i ciasnej fermie i tak naprawdę nic nie wiedzą o tym, co naprawdę robią kury. Lecz pewno dnia coś się zmienia.... Nad fermę nadciąga tornado, które porywa ich klatkę, dzięki czemu Kura poznaje zupełnie inny świat, w którym jest już jasno. A miejsce w którym się znalazła to z pewnością nie jest kurnik. Jest to początek jej przygód. A o tym, co ciekawego spotkało kurkę i kto nazwał ją Jasnopiórarka musicie koniecznie przeczytać sami.

 

 

Mój synek kochał tą książeczkę od pierwszej chwili, za barwne, zabawne ilustracje i za to, że opowiada o kurkach, czyli zwierzątkach które zna. Dodatkowo mógł dowiedzieć się o ich zwyczajach. Na końcu książeczki pojawia się kilka ciekawostek, które mogą również spodobać się rodzicom.

 

Warto dodać, że „Jasnopióra uratowana kura” to niebywała opowieść zainspirowana prawdziwą historią kur z Croton, które przeżyły tornado, pomimo iż ich ferma została zniszczona.

 

 

Serdecznie polecamy tę książeczkę i zachęcamy do czytania.

 

Wydawnictwo Studio Koloru

Wydawnictwo Studio Koloru

Adres: ul. Tymienieckiego 22/24, 90-349 Łódź WWW: http://www.studiokoloru.eu E-mail: biuro@studiokoloru.eu Telefon: 501 502 136

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl