Wybierz miasto:

Miasto:

Gra, jakiej jeszcze nie było

2022-01-18

Na rynku istnieje masa gier dla dzieci. Są to gry strategiczne, planszowe, niektóre bazują na spostrzegawczości czy szybkości uczestników, które zarazem bawią i uczą. Jednak czy istnieją gry, w które zagrać mogą także dzieci niewidome? 

Otóż tak. Doskonałym tego przykładem jest gra Rozpoznaj stworka od Wydawnictwa Muduko, która sprawi mnóstwo frajdy zarówno dzieciom niewidomym, jak i tym w pełni widzącym.

 

 

 

To wspaniała gra sensoryczna, której celem jest odkrywanie stworków o konkretnych kształtach. W trakcie gry synek musiał przy pomocy zmysłu dotyku rozpoznać stworka. Nie było to jednak takie łatwe, ponieważ miał na oczach opaskę, a jego zadaniem było odgadnięcie unikalnego kodu tylko i wyłącznie dotykając wykropkowanych, delikatnie uwypuklonych miejsc. 

Każdy taki kod, to dany stworek.  Najpierw musiał go zapamiętać, a potem odgadnąć na poszczególnych domkach - każdy domek ma cztery rogi, w których ukrył się kształt danego stworka.

 

     

 

Gra Rozpoznaj stworka posiada dwa warianty zabawy i oba nas zachwyciły.

Jeden z nich kooperacyjny polegał na współdziałaniu graczy. Tutaj musieliśmy wspólnie zaprosić wszystkich gości (stworki) na przyjęcie, zanim skończyły się nam żetony zaproszeń. Wariant drugi to czysta rywalizacja. Zapraszaliśmy stworki z kart gości innych graczy, a wygrywał ten, kto jako ostatni został z pustymi miejscami na swojej karcie.

   

Bardzo ważne jest to, że już w sklepie osoba niewidoma przeczyta na pudełku nazwę i najważniejsze dane dotyczące gry wytłoczone na opakowaniu. Nie kupuje zatem kota w worku. Dodatkowo może zeskanować kody QR i zapoznać się z instrukcją w dwóch wersjach: html, do samodzielnego odczytania przez odpowiedni program lub w nagranej już wcześniej wersji audio. 

 

Muszę przyznać, że jest to wspaniała gra, gdzie dzieci mogą rozwijać swój zmysł dotyku, swoją pamięć oraz empatię. Dodatkowo synek mógł wczuć się w sytuację dzieci niewidomych i niedowidzących. 

 

 

Rozpoznaj stworka jest grą rekomendowaną dla dzieci, które mają trudności z wyciszeniem oraz tych, które potrzebują dodatkowego wsparcia w zakresie kształtowania umiejętności regulacji emocji.  

 

Grę znajdziecie tutaj: >klik<    

Muduko

MUDUKO

WWW: https://sklep.muduko.com/

E-mail: wydawnictwo@muduko.com

Telefon: 12 632 70 41

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl