Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Gry od Alexander Toys dla młodszych i starszych

2021-05-31

Poprzednio pisaliśmy o najlepszych grach dla dzieci od 4 do 14 lat, o których możesz przeczytać tutaj. 

 

Dzisiaj po raz kolejny przedstawiamy Wam gry firmy Alexander, które przetestowaliśmy i opisaliśmy, by było Wam łatwiej wybrać najciekawsze z nich dla Waszej rodziny. Oto one:

 

 

 

DLA NAJMŁODSZYCH:

 

 

 

Sówka Mądra Główka - Karty Zgadywanki

 

  Karty zgadywanki to rewelacyjna propozycja na spędzenie czasu rodzica z dzieckiem. My z synkiem uwielbiamy w nie grać. Jest przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Karty zgadywanki to nic innego jak 16 sztywnych, tekturowych kart zawierających obrazki z pytaniami. Naszą rolą było czytanie pytań znajdujących się na kartkach , a synek pokazywał odpowiedzi. Jednak kiedy ta forma już mu się znudziła, zamienialiśmy się rolami. Wtedy to on wymyślał nam zadania, a my wskazywaliśmy odpowiedzi na obrazkach. Te karty to doskonały bodziec do umysłowego wysiłku, a przy tym świetna zabawa pozwalająca na poznawanie świata.

 

 

Wiek: 2 +

 

 

Karty kupisz tutaj: Sówka Mądra Główka - Karty Zgadywanki - Alexander gry i zabawki edukacyjne

 

 

 

DLA STARSZYCH:

 

 

Montino 155

 

 

Naszą zabawę rozpoczęliśmy od kreatywnego zestawu Montino 155. Zestaw zawiera kolorowe rurki w trzech długościach (20 cm, 14 cm i 9 cm) oraz złączki, z których można stworzyć niesamowite budowle. Zestaw ten przyniósł naszemu dziecku wiele radości! Dzięki rurkom 3D syn mógł stworzyć fantastyczne trójwymiarowe konstrukcje. Oczywiście najpierw przystąpiliśmy do budowania modeli zamieszczonych w dołączonego do zestawu katalogu. Budowanie angażuje dziecięcą wyobraźnię i w pozytywny sposób wzmacnia kreatywność i umiejętność wyobraźni przestrzennej. Dzięki Montino nasze dziecko mogło stworzyć istniejące tylko w jego fantazji konstrukcje.

 

 

Teraz wiemy, że Montino zapewnia wspaniałą zabawę dla całej rodziny! Zabawka ćwiczy małe rączki w chwytaniu, konstruowaniu i  kreowaniu własnych budowli, wzmacniając koncentrację, motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową. Zaspokaja potrzebę tworzenia, samodzielnego myślenia, działania, wspiera dziecięcą kreatywność. Montino mówimy TAK!!!!

 

 

 

Zawartość opakowania: 100 rurek (30 niebieskich o długości 20 cm, 35- czerwonych o długości 14 cm, 35 - żółtych o długości 9 cm), 55 złączek, instrukcja

 

 

Wiek: 5+

Liczba graczy: 1+

 

 

Grę kupisz tutaj: Montino - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

 

Quartis

 

 

 

Jedna z lepszych gier planszowych, w jakie do tej pory graliśmy. Zabawa polega na układaniu wzorów prezentowanych przez karty. Na początku dla córeczki ta gra wydawała się bardzo trudna i układanie geometrycznych wzorów wydawało ją przerastać. Jednak następnego dnia zaczęła wygrywać! Gra uczy logicznego myślenia i niestandardowego kombinowania, by ułożyć w jednym ruchu potrzebną figurę. Gra komplikuje się, gdy kolejny gracz łamie twoje szyki i cały plan należy układać od nowa. 

 

Ktoś może wylosować kartę, która Cię zablokuje lub zmieni wszystkie kolory kart! Ale Ty też możesz pokrzyżować plany swojego przeciwnika. Gra, w którą im dłużej się gra tym staje się trudniejsza, bardziej skomplikowana i mniej przewidywalna, a przez to zaskakująca. 

 

 

 

Zawartość opakowania

karty z figurami – 49 szt., karty specjalne – 6 szt., kwadratowe tabliczki do ułożenia figury – 6 szt., klepsydra, instrukcja.

 

 

Wiek   7+     Liczba graczy 2-4     Grę kupisz tutaj: SKLEP.ALEXANDER.COM.PL  

 

 

DLA NAJMŁODSZYCH:

 

 

Ale Pary- Misz Masz

   

 

To rewelacyjna gra rodzinna na spostrzegawczość, kto pierwszy znajdzie dwa pasujące do siebie obrazki ten lepszy.  W opakowaniu znajdziemy zestaw 31 kart z 6 obrazkami na każdej z nich. Dwie dowolne karty zawsze mają po jednym wspólnym obrazku, ale żeby nie było zbyt łatwo, obrazki te często mają różną wielkość, dlatego ta zabawa jest tak ciekawa. Gra polega na jak najszybszym znalezieniu wspólnego obrazka. W zależności od wariantu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kart, bądź jak najszybciej pozbędzie się wszystkich. Jest to świetna zabawa zarówno dla rodziców z dzieckiem, jak i dorosłych podczas spotkań towarzyskich. 

 

Wiek: 4+

 

Karty kupisz tutaj: Ale Pary- Misz Masz - Alexander gry mini 

 

 

 

DLA STARSZYCH:

 

 

 

IQ GAMES Dekoder

 

 

 

 

To wciągająca gra logiczna, polegająca na układaniu szyfrów na planszy w taki sposób, żeby powstały niepowtarzające się układy. Gra przypomina nieco sudoku. Na kaflach umieszczone są z jednej strony cyfry, z drugiej - figury geometryczne. Zaczynamy grę od figur, ta wersja jest prostsza, łatwiejsza dla młodszych dzieci. Następnie przechodzimy do trudniejszej wersji z cyframi. O ile figury nie przysparzały nam trudności, gra z użyciem cyfr wymaga więcej skupienia i uważności.

 

 

 

Osiem cyfr i osiem kolorów – żaden nie może pojawić się więcej, niż raz w rzędzie lub kolumnie na siatce planszy. Im sprawniej będziesz kodować, tym więcej zgarniasz punków i tym szybciej wykonasz zadanie. Czy uda Ci się złamać szyfr i zgarnąć laur zwycięstwa? Nie jest łatwo. Przeciwnik może ubiec Twój ruch, skutecznie blokując planowane posunięcie... Ale trud opłaca się, kiedy uda się dobrnąć do końca... Ta gra to dla nas prawdziwe wyzwanie! Uczymy się z nią kodować, polegając na własnej spostrzegawczości i ćwicząc szybkie liczenie punktacji. Trudne, ale warto!

 

 

 

Zawartość opakowania:

 

dwustronne kafelki - 32 szt., płócienny woreczek - 1 szt., klepsydra - 1 szt., pionki - 5 szt., plamsza - 1 szt., instrukcja

 

Wiek: 7+

Liczba graczy: 1-5

 

 

Grę kupisz tutaj: Dekoder - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

 

Spójrz i Zapamiętaj

 

 

 

 

Rewelacyjna rodzinna gra zarówno dla dzieci, rodziców czy dziadków. Z pozoru gra wydaje się bardzo prosta, ale taka nie jest. Gra składa się z plansz z różnymi ilustracjami, które trzeba zapamiętać. Za każdym razem nie wiemy, jakie pytanie otrzymamy- czy będzie dotyczyło koloru ubrań czy może jakiegoś szczegóły na obrazku. Gra jest niezwykle emocjonująca! Mamy tylko minutę na zapamiętanie obrazka i zapamiętanie wszystkich detali. Odpowiadamy poprzez nasze tabliczki TAK>NIE i zbieramy żetony za prawidłowe odpowiedzi.

 

My mieliśmy zazwyczaj kilka dogrywek, bo nasza córeczka była w tej grze rewelacyjna. Potrafiła skupić się na zadaniu i skrupulatnie zapamiętać wszystkie szczegóły ilustracji. Bardzo polecamy tym bardziej, że każdy z obrazków ma swoją parę, która różni się od niego jedynie kilkoma szczegółami. Takie dobranie plansz powoduje, że nie ma możliwości nauczenia się zawartości ilustracji na pamięć. Wspaniały trening dla pamięci i doskonała rozrywka.

 

 

Zawartość opakowania:

 

plansze z obrazkami28 szt., klepsydra, żetony – 50 szt., tabliczki (TAK, NIE) – 10 szt., instrukcja.

 

 

Wiek graczy od:   6 lat     Grę kupisz tutaj: SKLEP.ALEXANDER.COM.PL

 

 

DLA NAJMŁODSZYCH:

 

 

 

Sówka Mądra Główka - Puzzle Wzory Kolory

   

 

Puzzle wzory kolory, to 40 puzzli, które twórzą 20 kolorowych tabliczek. Podczas zabawy zadaniem synka było dopasowanie puzzli w taki sposób, aby wzór znajdujący się na puzzlu po lewej stronie, pasował do wzoru lub koloru po stronie prawej. Dla malucha to nie lada wyzwanie, ale zarazem doskonały sposób na ćwiczenie spostrzegawczości oraz kojarzenia. 

 

Wiek: 18 m +

 

Puzzle kupisz tutaj: Sówka Mądra Główka - Puzzle Wzory Kolory- Alexander gry i zabawki edukacyjne

 

 

 

DLA STARSZYCH:

 

 

 

Słowo Daję – wersja Familijna

 

 

 

Co powiecie na ekscytującą grę słów? Dzięki Słowo Daję ćwiczycie słowotwórstwo i umiejętność tworzenia wyrazów bliskoznacznych. To świetna gra dla starszych dzieci, doskonale sprawdza się zarówno jako gra rodzinna, w której możecie grać drużynowo, jak i gra dla 2-3 graczy. Używając tylko jednego wyrazu naprowadzacie swoją drużynę na słowo klucz. Liczy się szybkość i pomysłowość! Ważne, by ubiec przeciwników i podać właściwe rozwiązanie przed nimi. Gra wywołuje dużo emocji, ćwiczy umiejętność kojarzenia i szybkiego myślenia, wzbogaca słownictwo.. Słowo daję, warto w nią zagrać;)

 

 


Zawartość opakowania:


kolorowa kostka, 165 kart, notes, 100 żetonów, klepsydra, pionek, podstawka do pionka, plansza, instrukcja   Wiek: 11+ Liczba graczy: 3+  

 

 

Grę kupisz tutaj: Słowo Daję - wersja Familijna - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

 

DLA NAJMŁODSZYCH:

 

 

 

Małe Pieczątki i Naklejki dla Chłopców

 

 

 

Które dziecko nie lubi pieczątek i stempelków? Mój synek jest Nimi zachwycony. Pieczątki idealnie pasują do małych rączek dziecka i do tego mają fantastyczne wzory (pirat, samolot, pociąg, auto, rakieta, dinozaur), w sam raz dla małych chłopców.  Jeśli chodzi o kolor tuszu, synek ma do wyboru dwa kolory: czerwony oraz czarny.  Do zestawu dołączone były również naklejki i tym sposobem kreatywne arcydzieła synka nabrały jeszcze lepszego efektu. 

 

 

Wiek: 5+

 

Pieczątki kupicie tutaj: Małe Pieczątki i Naklejki dla Chłopców- Alexander zabawki kreatywne

 

 

https://www.sklep.alexander.com.pl/

 

 

ALEXANDER TOYS - GRY I ZABAWKI

 

https://www.alexander.com.pl/

 

Telefon: 58 552 83 70

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl