Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Jak rozwijać samodzielność dziecka?

2021-11-09

Największym zaangażowaniem w wychowanie i rozwój dziecka wykazują się oczywiście rodzice. Od pierwszych dni maluszka to właśnie oni pomagają we wszystkich czynnościach - od jedzenia posiłków, przez zakładanie ubrań, po zasypianie w łóżeczku. Warto jednak wspierać najmłodszych w ich autonomicznych działaniach i wyznaczać drogę do rozwijania samodzielności.

 

 

 

Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu spokoju. Często nasza cierpliwość zostaje wystawiona na próbę, jednak nie jest to powód do porzucania marzeń o dziecku, które potrafi poradzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Nie krzyczmy, nie krytykujmy, nie pospieszajmy - okazujmy zrozumienie i wsparcie, które również nam okazywali nasi rodzice.

 

Jakie mogą być pierwsze obowiązki dziecka? Angażujmy malucha w codzienne czynności. Nawet jeśli podczas wiązania sznurówek nasza pociecha osiągnie akceptowalny rezultat dopiero po dziesięciu próbach, podkreślamy jego samodzielność i chwalmy jego osiągnięcia. Warto zacząć od prostych czynności takich jak przygotowanie kanapki, sprzątanie zabawek, czy dbanie o higienę osobistą. Ta ostatnia będzie dużo łatwiejsza, jeśli zapewnimy dziecku bezpieczne, przyjazne akcesoria. Z pomocą przychodzi marka LUBA i ich produkty, które pomogą najmłodszym w wyrobieniu zdrowych nawyków.

 

 

Nawilżony papier toaletowy LUBA Tuli pomaga w nauce samodzielnego korzystania z toalety. Jest delikatny i miękki w dotyku, co wyklucza podrażnienie wrażliwej skóry dziecka. W recepturze nawilżającej znajduję się aż 97% wody. Pozostałe składniki o działaniu pielęgnacyjnym to pantenol, alantoina oraz w zależności od wariantu papierów: ekstrakt z nagietka lub wyciąg z żurawiny i kwas mlekowy. Dodatkowo,  nawilżony papier toaletowy LUBA Tuli to produkt pochodzenia naturalnego w 100% biodegradowalny i kompostowalny oraz spłukiwalny w toalecie.

Jeśli dbasz o planetę i starasz się, żeby twoje dziecko powielało twoje ekologiczne nawyki, wybierz  papier nawilżony LUBA Tuli, który bardzo szybko znika w środowisku, co sprawia, że mamy czyste sumienie i zadowolone dziecko.

 

 

Za co z kolei dzieci pokochają nawilżany papier toaletowy LUBA Tuli?

Przede wszystkim za przyjemny zapach świeżych truskawek lub soczystego mango. Dodatkowo kolorowe opakowanie, które wyróżnia się na tle zwykłych produktów do higieny, będzie świetnym dodatkiem do szkolnego plecaka.

 

Pamiętaj, że podczas nauki samodzielności u dziecka najważniejsza jest konsekwencja. Przyswojenie zasad może być sporym wyzwaniem, jednak wytrwałość i czas poświęcony na wypracowanie zdrowych nawyków na pewno opłaci się w przyszłości.

 

 

Nawilżony papier toaletowy LUBA Tuli znajdziecie tutaj: >klik<

 

 

      Luba

LUBA

WWW: http://www.lubanaturalnie.pl/

E-mail: info@luba-group.com

Telefon: 882 036 193  

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl