Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Jak zainspirować dzieci?

2021-03-05

Jak sprawić, by dziecko samo zaczęło się uczyć ? Bardziej dociekać, zgłębiać? Jak sprawić, by dziecko zaczęło bardziej interesować czymś, co z pozoru jest nudne, ale my dorośli wiemy, że ciekawe i przydatne?

Sposobów jest oczywiście wiele, ale dzisiaj chciałbym Wam przedstawić coś, co pomoże wam łatwo zainteresować dzieci. Jest to książka „Ale odkrycie!” Wydawnictwa Esteri,

 

 

W tym momencie w Waszych głowach może (choć nie musi) pojawić się wielki, czerwony i irytujący napis „Kolejna książeczka dla dzieci!!! Przecież mam ich mnóstwo!”. Moi drodzy Rodzice, „Ale odkrycie!” jest to książka z gatunku tych wyjątkowych, które wasze dziecko będzie z sentymentem wspominało po latach, a która je zainspiruje i ułatwi im zrozumienie oraz odkrywanie świata po swojemu. Zaintrygowani? 

 

„Ale odkrycie!” to zbiór kilkunastu historii najważniejszych odkryć ludzkości, dokonanych przez Księżniczkę Dydonę, Archimedesa, Braci Montgolfier i in.. Opowiadania są krótkie, napisane w sposób ciekawy, obrazowy i przystępny dla czytelnika w każdym wieku (od trzech do stu lat). Dzięki nim dzieci (a może i nie tylko) poznają oraz szybko zrozumieją zasady działania maszyn prostych, fizyki, matematyki, itd.. Dowiedzą sią jak ważna jest umiejętność obserwacji, wyciągania wniosków i logicznego myślenia, a co najważniejsze, że nie wolno się poddawać. Sposób prowadzenia opowieści oraz ilustracje zapadają w pamięć i z pewnością ułatwią naszym pociechom dalszą edukację.

 

 

Ponadto, książeczka inspiruje dzieci do przeprowadzania własnych eksperymentów i doświadczeń. Sam przekonałem się o tym, gdy następnego dnia po przeczytaniu jednej z historii, moja córeczka zwróciła się do mnie w te oto słowa:

 

- Tatusiu, popatrz! – w tym momencie przeleciał mi koło ucha klocek lego wystrzelony z katapulty.

- Kochanie, co to było? – spytałem.

- Tatusiu, zrobiłam jak te mróweczki i pan z wczorajszej książeczki na dobranoc. Popatrz się, jak mocniej naciśniesz to… - i kolejny klocek przeleciał mi koło głowy.

 

Czy jest lepsza rekomendacja? :) Dla mnie nie.

 

 

 

To nie koniec moich rekomendacji. Kolejna pozycją dla dzieci jest książka „Dobre maniery są super” Muuro Leat’a.  Jest to kolejna pozycja z serii tego autora, który przez całe swoje życie pisał i ilustrował książki dla dzieci. O poprzedniej jego książce- „ Czytanie jest super” pisaliśmy poprzednio tutaj.

 

Moja córeczka pokochała proste przekazy tej książki i ich zabawne ilustracje. Na podstawie wyobraźni, porównań i abstrakcyjnych sytuacji dziecko w łatwy sposób przyswaja, co to znaczy mieć dobre maniery. Dziecko uczy się, że przebywając z innymi ludźmi powinien odpowiednio się zachowywać, by nikogo nie urazić. Do naszej pociechy bardzo przemawiały obrazy o tym, jak nie należy jeść i jak wtedy nieładnie wyglądamy lub jak wyglądają chytrusy, krzykacze czy jędzydusze:) Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie ze względu na niewielkie fragmenty i podzielony tekst oraz zabawne ilustracje.

 

"Dobre maniery są super" to naprawdę wartościowa książeczka, którą doceni nie tylko dziecko, ale też rodzic. Z niej dziecko dowie się, jak należy witać się z innymi, jak zachowywać się przy stole, a jak będąc u kogoś z wizytą. Bardzo ważną kwestią, jest również higiena osobista oraz porządek. Bardzo podoba mi się w niej to, że możemy do lektury zasiąść wspólnie z dzieckiem, a po niej podyskutować o treści i skonfrontować ją z rzeczywistością. Możemy dzięki tej pozycji w łatwy sposób skorygować zachowanie dzieci i szybko wytłumaczyć, co to znaczy dobre zachowanie.

 

 

ESTERI- KSIĘGARNIA INTERNETOWA

  ul. Kościuszki 29, 50-011 Wrocław     https://esteri.pl/     71 330 61 89

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl