Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Mądre książki dla dzieci

2021-02-08

Nie wiem, jak Wy kochani rodzice, ale my uwielbiamy książki dla dzieci, a szczególnie te, które inspirują nasze dzieci i opowiadają o trudnych sprawach w łatwy sposób. Gro takich książek znajdziecie w Wydawnictwie Esteri, które w dziale dla dzieci ma same perełki.

 

 

 

Pierwszą pozycję, jako możemy Wam polecić to „Wielkie wstrętne kłamstwo”. Poprzez prostą historię głównego bohatera dzieci dowiadują się, jak wielkim ciężarem jest kłamstwo i jaką odczuwa się ulgę po wyjawieniu prawdy. Ilustracje książki wspaniale oddają ducha przesłania, jakie się za nim kryje. Ogromny słoń to prosta metafora dla dziecka, która idealnie do niego przemawia.

 

Dzięki tej pozycji możemy porozmawiać z dziećmi o tym czym jest kłamstwo i dowiedzieć się na przykład, dlaczego kiedyś nas okłamały. Możemy im wytłumaczyć, że kłamstwo NIE świadczy o tym, że są złe, ale lepiej powiedzieć prawdę, bo lepiej przez to się będą czuli. Możemy też od dzieci dowiedzieć się, że skłamały, bo chciały zaspokoić jakąś swoją potrzebę, nieraz bardzo fundamentalną, jak potrzeba bezpieczeństwa, więzi, kontaktu.

 

Możemy również zapytać dziecka czy ono też by skłamało w podobnej sytuacji, która spotkała Łukasza- naszego bohatera. Jest to, więc pozycja, która z pewnością otworzy nam drogę do rozmowy o bardzo ważnym aspekcie życia i pomoże nam się zbliżyć i stworzyć atmosferę bliskości i szczerości. Dla nas numer jeden dla dzieci od 3 do 7 lat.

 

 

Drugą pozycją, którą zdecydowanie możemy Wam polecić, jako idealna książka dla dzieci to  „Czytanie jest super”.  Jak sam autor pisze: „Bez czytania straszna nuda, szaro, buro i zwyczajnie, bez czytania się nie uda wejść do kraju Alefajnie”. Jest to prawdziwa perełka wydawnictwa, ponieważ w jasny sposób opowiada dziecku, jak wspaniałe jest czytanie i jak ważne jest uczenie się literek. Dobrze, że jest ktoś inny niż rodzice, kto może potwierdzić to, że nauka alfabetu to super sprawa.

 

Książka w bardzo jasny sposób podaje dziecku kiść argumentów na to, iż czytanie to wspaniały sposób na zabawę. Dzięki niemu ma szansę poznać niezwykłych przyjaciół i przeżywać niezapomniane przygody. Poprzez przykuwające uwagę ilustrację oraz jasny przekaz dziecko uczy się, że czytanie pomoże mu wpadać na wspaniałe pomysły, tworzyć i rozwijać wyobraźnię. Czytanie wskaże dziecku, jak nie zbłądzić w mieście, jak robić zakupy w odpowiednim sklepie i jak porozumiewać się z innymi ludźmi.

 

Nas najbardziej zachwyciło, że książka przepełniona jest radosnymi rysunkami i wesołymi historiami, które dziecko przyjmuje, jak prawdziwą frajdę i czytanie kojarzy mu się tylko z przyjemnością. Polecamy dla dzieci od 5 do 8 lat.

 

ESTERI- księgarnia internetowa

ESTERI- KSIĘGARNIA INTERNETOWA

  ul. Kościuszki 29, 50-011 Wrocław     https://esteri.pl/     71 330 61 89

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl