Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Nauka wczesnoszkolna dla dzieci

2021-10-19

Każdy rodzic marzy, by jego dziecko miało jak najmniej problemów w nauce i uczyło się dobrze. Ważne jest, by już od 6 roku życia, jak i później pobudzać młody umysł i ćwiczyć u niego logiczne, abstrakcyjne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność. 

 

Dla mnie, jako rodzica ważne są codzienne ćwiczenia pisania, liczenia i czytania, by córeczka miała w szkole łatwiej. Na zadania poświęcamy nie dłużej niż 15 minut dziennie, by zniechęcić ją do nauki. 

 

Pomagają nam w tych ćwiczeniach liczne, pomocnicze książki i książeczki, które wybraliśmy z Wydawnictwa Zielona Sowa, które posiada ich w swoim zapleczu bardzo dużo. Przedstawiamy Wam kilka z nich, dla nas wyjątkowo przydatnych, byście poprzez zabawę wprowadzali Wasze dzieci w świat nauki. 

 

 

Jestem bystrzakiem. Super zadania

 

Jedna z fajniejszych książeczek z łamigłówkami i zadaniami logicznymi dla dzieci na rynku. Posiada aż 48 zadań, z których każde jest inne i bardzo kreatywne. 

 

Moja córeczka była zachwycona ciekawymi zagadkami i używając kredek, flamastrów czy ołówka w mig radziła sobie z zawiłymi ćwiczeniami. Znajdziecie w niej ćwiczenia na spostrzegawczość, koncentrację, ćwiczenia pisania, labirynty czy logiczne łamigłówki. 

 

Ważne jest też, że dzięki kieszonkowej wielkości można wziąć ją wszędzie ze sobą i rozwiązywać zadania w ogrodzie, na wakacjach czy w autobusie. 

 

Koszt to tylko 9,99 zł do nabycia tutaj

 

Uwaga książka jest też dostępna w pakiecie w bardzo atrakcyjnej cenie- <<klik>>.

 

 

 

Akademia przedszkolaka. Już dodaję

 

 

Ćwiczenie pisania cyferek oraz dodawanie i odejmowanie to ważna umiejętność u każdego przedszkolaka. Książeczka posiada przydatne linijki, gdzie każda strona poświęcona jest osobnej cyferce. Córeczka dzięki niej codziennie utrwala sobie kształty liter i cyfr. 

 

Dodatkowo super atrakcją dla niej są liczne kolorowanki i ukochane naklejki. To zdecydowanie czyni tą książeczkę mało bardzo atrakcyjną. My rozwiązujemy dziennie jedną stronę i to w zupełności wystarcza dla mojej 6 latki. 

 

Koszt to tylko 6,99 zł do nabycia tutaj.

 

Uwaga książka jest też dostępna w pakiecie w bardzo atrakcyjnej cenie- sprawdź! 

 

 

Dla mądrego nic trudnego. Poziom 1. Dla początkujących

 

 

 

Bardzo przydatna książeczka z wieloma rebusami i zagadkami zarówno dla 6 i 7 latka. Córeczka znalazła tutaj dla siebie sporo interesujących zgadywanek, krzyżówek, labiryntów. 

 

My wybraliśmy pierwszy poziom dla początkujących, ale z pewnością sięgniemy po kolejne pozycje trudności. Seria wydana jest pod patronatem MENSA* POLSKA, zrzeszająca najinteligentniejszych ludzi na świecie. 

 

To propozycja dla tych, którzy chcą pogimnastykować umysł. Znajdziecie tu aż 50 różnorodnych zadań, dzięki którym dziecko nauczy się logicznego myślenia.

 

Koszt to tylko 12,99 zł do nabycia tutaj.

 

 

 

W zgodzie z naturą. Segreguję odpady

 

 

Ekologia w dzisiejszych czasach to bardzo ważny temat. Nawet jeśli uświadamiamy dzieci codziennie, jak ważne jest dbanie o środowisko to książki z serii "W zgodzie z naturą" pomogą tą wiedzę utrwalić. My wygraliśmy jedną z nich- Segreguję śmieci, bo jest to bardzo istotny temat i warto, by nasze dzieci wiedziały dokładnie dlaczego i po co segregować odpady. 

 

Poprzez bardzo kreatywne i pięknie zilustrowane zadania dziecko nie tylko zdobywają wiedzę, jak dbać o naszą planetę, lecz także rozwijają kreatywność, logiczne myślenie i zdolności manualne. 

 

Córeczka dzięki każdej stronie tej książeczki uczyła się być eko. Wie już gdzie powinna trafić puszka, karton po mleku czy obierki z marchewki. Wie, że z butelek PET może powstać bluza i wiele innych przydatnych przedmiotów.  Książeczka uczy, jak produkować mniej śmieci i zadbać o naszą planetę.  

 

Koszt to tylko 19,99 zł do nabycia tu. 

 

 

Już umiem. Sylaby

 

 

Zdecydowanie mój faworyt. Pełna kolorów, dużych sylab książeczka z mnóstwem zadań pomagających w czytaniu. Każde ćwiczenie to zabawne łączenie sylab, mnóstwo kolorowych naklejek i łamigłówek z zakresu ortografii, gramatyki oraz kaligrafii. 

 

Koszt to tylko 9,99 zł do nabycia tu. 

 

 

Wszystkie książeczki są wyjątkowo przydatne w nauce wczesnoszkolnej i w zerówce. Moja córeczka dzięki nim kreatywnie spędzała czas nie odczuwając, że spędza czas na nauce tylko przyjemnej zabawie. Bardzo polecamy Wydawnictwo Zielona Sowa.

 

 

https://www.zielonasowa.pl/

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl