Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Nie znoszę, gdy dziecko…

2021-04-12

Czasem to, co dziecku wydaje się trudne w rzeczywistości okazuje się być łatwe i bardzo przyjemne. Nie znoszę, gdy moje dziecko popada we frustrację i złość, bo czegoś nie rozumie i tak szybko się poddaje. Macie tak czasem z Waszymi pociechami? Najgorsze, co my rodzice możemy wtedy zrobić to utwierdzić je w tym przeświadczeniu. My staramy się zawsze pokazywać, że początkowe trudności można w łatwy sposób pokonać. O tym są 2 fantastyczne książki od Wydawnictwa Esteri, gdzie każda porusza inne, ale bardzo ważne kwestie dotyczące nas, świata i nauki.  

 

Bardzo nas cieszy, że na rynku pojawia się tyle produktów ułatwiających dzieciom naukę liczenia. Ostatnio pisaliśmy o Kartach Grabowskiego, które pomagają liczyć, a dziś możemy polecić Wam kolejną rzecz- tym razem książkę, która pokazuje dzieciom, że nawet przy początkowych trudnościach można w łatwy i prosty sposób nauczyć się liczyć. Minus Trzy, bo to o niej mowa to zabawna książka, gdzie głównym bohaterem jest Dinozaur, który bardzo lubi chodzić do szkoły, ale duże trudności sprawia mu liczenie. Z pomocą przychodzi mu jego zwierzak, który udowadnia, że dodawanie i odejmowanie to sama przyjemność.

 

 

 

Dzięki temu, iż nasz główny bohater to radosny dinozaur opowiadający o swoich trudnościach, dzieci szybko utożsamiają się z nim i zdają sobie sprawę, że ma on te same kłopoty, co oni. W trakcie czytania z naszą córeczką zaczęliśmy liczyć równania i bardzo chętnie sama chciała sprawdzać kolejne zadania, by sprawdzić czy Dinozaur pomylił się czy też nie.

 

Ta książka pokazuje, iż nauka nie musi być mozolna i trudna i udowadnia nam, rodzicom, że można znaleźć ciekawy sposób dla naszych dzieci, by była ona czystą przyjemnością. Taka nauka bowiem przynosi najwięcej pozytywnych rezultatów i wiedza z dzieckiem zostaje na dłużej, a nie tylko na chwilę, by na ten moment przyswoić jakiś materiał do klasówki.

 

Książka jest pięknie wydana w twardej oprawie. Polecamy dla dzieci od 4 roku życia. Zabawna, zarazem pouczająca i rozbudzająca wyobraźnię opowieść z pełnymi uroku ilustracjami. Możesz zakupić ją tutaj: Esteri - Księgarnia Internetowa

 

 

 

Nasza córeczka wchodzi powoli już w ten etap, gdzie zadaje bardzo dużo ciekawych pytań i ciężko je na nie odpowiedzieć. Pyta o rzeczywistość, o to co się dzieje, dlaczego, a po co, a jak, kiedy. Często zaskakuje nas pytaniami o nieskończoność lub pyta, co się dzieje po śmierci. Zazwyczaj bywa tak, że albo te pytania są zbyt osobiste, zbyt trudne, że nie chcemy na nie odpowiadać. Druga sprawa, że ilość tych pytań, czasem nawet prostych, jest zatrważająca, więc opowiadamy na nie w sposób zdawkowy, krótki.

 

 

Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzi na te pytania dla dziecka są bardzo ważne, by mogło ono zrozumieć samych siebie i otaczający świat. Z pomocą przyszła do nas książka „Kto by pomyślał „Wydawnictwa Esteri.

 

Ta książka jest bardzo ważna, bo stanowi swojego rodzaju dialog pomiędzy najważniejszymi pytaniami ludzkości, które rodzą w głowach dzieci, rodzicem, a samym dzieckiem. Książka ułatwia rodzicom na udzielenie odpowiedzi – sny, śmierć, czas, strach. Uczy życia społecznego, codziennego i oparta jest na traktatach filozoficznych, ale napisana w sposób prosty i przystępny.

 

Polecamy dla dzieci od 8 roku życia lub od momentu kiedy dzieci zaczynają zadawać ciekawe pytania.

 

 

ESTERI- KSIĘGARNIA INTERNETOWA

  ul. Kościuszki 29, 50-011 Wrocław     https://esteri.pl/     71 330 61 89

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl