Wybierz miasto:

Miasto:

Pierwsze książeczki dla Twojego dziecka

2021-06-11

Będąc mamą maluszka stawiasz na jego prawidłowy rozwój od pierwszych miesięcy życia, kiedy to dziecko małymi kroczkami zaczyna poznawać świat i rozwija się jego układ poznawczy.  Aby ułatwić dziecku poznawanie świata warto zaopatrzyć się w książeczki kontrastowe. Sama jestem mamą, więc wiem, że warto stawiać na dobre produkty dla dzieci, bo to one są dla Nas największym skarbem, dlatego chciałabym Wam polecić wspaniałą serię książeczek kontrastowych Wydawnictwa Muduko

 

 

Moje pierwsze kształty

 

 

W okresie niemowlęcym, kiedy zaczyna kształtować się wzrok dziecka, zdecydowanie polecam książeczkę kontrastową Moje pierwsze kształty  Wydawnictwa Muduko, dzięki której dziecko od pierwszych dni życia stymuluje rozwój swej wyobraźni oraz kształtuje ostrość widzenia.

Książeczka zrobiona w formie harmonijki, składa się z 8 czarno białych obrazków, na których królują tak lubiane przez dzieci zwierzątka. Na każdej z kart znajduje się jeden wzór na czarnej lub białej stronie, co nie wywołuje nadmiernego pobudzenia, uspakaja malca i pozwala uważnie przyjrzeć się kształtom. Książeczka jest bardzo starannie wykonana, z twardej tektury. Może włożyć ją do łóżeczka i pozwolić dziecku na pierwsze książkowe obserwacje. 

 

 

Moje pierwsze kolory

 

 

W późniejszym okresie, kiedy dziecko kończy 3 miesiące i zaczyna dostrzegać pierwsze plamy wyrazistych kolorów rekomendujemy kolejną z serii Ekoksiążeczek Moje pierwsze kolory.

Książeczka ta również składa się z 8 kontrastowych, czarno białych obrazków, ukazujących zwierzątka i pojazdy, jednak tutaj zaczynają pojawiać się już delikatnie kolory, dzięki którym niemowlę otrzymuje odpowiednie dla swojego wieku bodźce zmysłowe i z zaciekawieniem obserwuje nowe obrazki. 

 

Moje pierwsze zwierzęta

 

 

Moje pierwsze zwierzątka to już książeczka obrazkowa, która zawiera proste, ale barwne ilustracje zwierzątek skłaniające jednocześnie do zabawy rodzica z dzieckiem poprzez używane zwrotów dźwiękonaśladowczych. To zdecydowanie świetna zabawa dla malucha dającą przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Dzieci uwielbiają takie zabawy, a zwroty dźwiękonaśladowcze, które znajdziecmy w książeczce, to często pierwsze słowa naszych pociech. W wieku 9 miesięcy, od którego polecana jest książeczką, dzieci same zaczynają się nią bawić, ćwicząc przy tym motorykę małą. Dodatkowo książeczka ta rozwija zdolności poznawcze oraz sensoryczne dziecka.

 

 

Moje pierwsze owoce i warzywa

 

 

Moje pierwsze warzywa, to pozycja dla dzieci od 12 msc, ale potrafi zainteresować nawet starsze dziecko, czego przykładem jest nasz dwulatek dopasowujący owoce i warzywa, które akurat mamy w domu, do tych na obrazkach. Jest to dla nigo świetna zabaw, podczas której może utrwalić nazewnictwo i ćwiczyć naukę kolorów. 

Dla maluchów zaczynających przygodę z samodzielnym jedzeniem, może zostać świetnym przewodnikiem po tym, jak wyglądają zjadane owoce, czy zabawą, gdzie pokazujemy dziecku jak dana witaminka z obrazka pachnie lub smakuje. Jest to również doskonały sposób na zabawę rodzica z dzieckiem.

 

 

Jak pewnie zauważyliście seria Ekoksiążeczek została idealnie dopasowana do rozwoju dzieci, pozwala na gimnastykę wzroku, rozwój zmysłów poznawczych.

To co dodatkowo przekonuje mnie do tych książeczek, to to, że są w pełni ekologiczne. Zrobione z naturalnych materiałów, bezpiecznych farb i klejów pochodzenia roślinnego, pokryte wiruso-, grzybo- i bakteriobójczą powłoką, wprost idealnie nadają się do zabawy zarówno w domu, jak i na spacerze.  Nie zawierają niebezpiecznych elementów i są bardzo poręczne. 

 

Zdecydowanie polecam ją wszystkim rodzicom maluszków!

 

Ekoksiążeczki  znajdziecie tutaj: https://muduko.com/pl/sklep/f/2

 

 

Muduko     

MUDUKO

 

WWW: http://www.muduko.com/

E-mail: wydawnictwo@muduko.com

Telefon: 12 632 70 41  

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl