Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

8 sposobów na sprawne porządki świąteczne

2019-12-11

Przed świętami możesz ułatwić sobie życie. Zobacz, jak się zabrać za świąteczne porządki i jak sprzątać i czym, by wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Sprzątanie to czynność, którą zwykle wykonujemy bez specjalnego zapału. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym da się szybko posprzątać pokój, kuchnię czy łazienkę. Warto zatem wiedzieć, od czego zacząć sprzątanie, jak ułatwić sobie tę czynność, i jak sprzątać bez chemii. Środki czystości, jakich używamy mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i zdrowia całej naszej rodziny. Dodatkowo piękne zapachy produktów i łatwość czyszczenia to dodatkowa zaleta, która uprzyjemnia nam życie.

 

Przeprowadzone badania przez naukowców z USA jak i z Anglii wykazały, że osoby często korzystające z płynów zawierających substancje chemiczne pochodzące z ropy naftowej jak i z gazu ziemnego jak amoniak, są narażone na wdychanie oparów tych substancji co może prowadzić do ciężkich powikłań zdrowotnych.

 

Zanim zaczniesz porządki, zwołaj spotkanie rodzinne i ustal plan działania. Ty wcześniej zobacz jakie masz środki czystości i czego Ci brakuje. 

Zrób też listę najważniejszych prac domowych i wspólnie z dzieckiem oraz partnerem podziel je między wami. Jeśli twoje dziecko nie ma doświadczenia w domowych porządkach, niech zacznie od pomagania rodzicowi. Praca zespołowa jest dla dziecka źródłem ogromnej satysfakcji.

 

Oto, co polecamy do sprzątania i jaką proponujemy kolejność prac świątecznych:

 

Świąteczne porządki: 11–15.12 - czas na okna:

 

 

Mycie okien zacznij od przetarcia na sucho ram i futryn. Potem umyj je ciepłą wodą z detergentem. Jeśli są - wyczyść też żaluzje.
Do szyb najlepsze będą specjalne środki do mycia – w sklepach jest ich ogromny wybór. My polecamy ekologiczny płyn do mycia szyb - miętowy. Posiada nowatorską formułę, która zapewnia bardzo wydajne i skuteczne mycie szyb bez smug. Zastosowane dodatki jak i główne składniki są tylko pochodzenia roślinnego, nie zawierają alkoholi czy amoniaku, który może powodować groźne podrażnienia przewodu oddechowego.

 

 

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-ekologiczny-plyn-do-mycia-szyb-mietowy-swonco.html

 

 

Świąteczne porządki: 16–20.12 - meble i sprzęty:

 

To chyba najbardziej pracochłonny etap sprzątania. Bo jeśli porządki mają być gruntowne, to nie możesz pominąć żadnego urządzenia w kuchni, zakamarka w łazience i półki w pokojach. Do czyszczenia kuchenki gazowej potrzebne ci będą preparaty rozpuszczające tłuszcz, np. na bazie sody lub octu. Kamień, osad i pleśń? To nie problem. Co polecamy? Spryskaj zanieczyszczone miejsca Mistrzem Do Zadań Specjalnych i pozostaw na 10-20 minut:

 

 

W przypadku silniejszych zabrudzeń użyj wacika nasączonego octem i pozostaw go na jakiś czas. W tym czasie wypij herbatkę lub napój chmielowy. Następnie przetrzyj lub opłucz wodą czyszczoną powierzchnię. To wspaniały preparat zarówno do lodówki, mebli kuchennych czy regałów. 

 

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-do-zadan-specjalnych-piernikowe-edycja-limitowana-klareko.html

 

Polecamy zresztą całą kolekcję: https://kopalnia-zdrowia.pl/kosmetyki-naturalne-i-ekologiczne.html?search=klareko+piernik

 

 

Przypalona kuchenka, osad na płytkach lub osłonie prysznica? Tak, to te klimaty. Okolice miejsc, które możesz podsumować hasłem ,,dawno tego nie odsuwaliśmy"? Właśnie, to o nie chodzi. A do tego WC, okolice odpływów i sanitariaty w ogólności. mamy na to super produkt: ekstremalna pasta czyszcząca:

 

 

To środek o składzie opartym na naturalnym, szarym, potasowym mydle oraz olejkach eterycznych. I do tego ma ekstraziołowy zapach!

Szare mydło, bo o nim mowa, czyści skutecznie, jest nieszkodliwe dla zdrowia i jest w całości biodegradowalne. Towarzyszy mu soda oczyszczona, o której dokonaniach można by opowiadać miesiącami (odtłuszcza, usuwa zastały, uporczywy brud, problematyczne osady, przypalone resztki i wiele innych strasznych rzeczy). Do tego trochę odtłuszczającego powierzchnie alkoholu, woda i gliceryna, która powstaje podczas zmydlania. Całości dopełnia moc olejki eterycznych, które chronią przed zepsuciem i nadają świeży zapach.

 

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-ekstremalna-pasta-czyszczaca-nowa-kosmetyka.html

 

 

A co na wybielanie i usuwanie plam, a także mycie przypalonych naczyń? Idealna będzie do tego - Pasta czyszcząca – zapach carambola & kaki:

 

 

 

To sodowa pasta do czyszczenia trudnych zabrudzeń o szerokim zastosowaniu: w kuchni, łazience, pomieszczeniach gospodarczych.

Wystarczy nanieść pastę na zabrudzoną powierzchnię i wyczyścić przy pomocy wilgotnej gąbki/szczotki.

Zastosowanie: armatura łazienkowa, płytki, terakota, kafle, fugi, blaty, kuchenki, piekarniki, piece, lodówki, przypalone naczynia, elementy ze stali nierdzewnej, szyby kominkowe; do prania białych ubrań i usuwania plam.

 

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-pasta-czyszczaca-zapach-carambola-kaki-zielko.html

 

 

Do czyszczenia łazienki kuchni idealne będzie również Ekologiczne mleczko do szorowania kuchni i łazienki - cytrynowe:

 

 

Luksusowa formuła, wzbogacona o naturalne składniki ułatwiające mycie. Pozostawia myte powierzchnie bez smug. Odczyn pH poniżej 5 pozwala walczyć z silnymi zabrudzeniami i kamieniem. Płyn wykonany z surowców roślinnych, przyjazny dla człowieka i środowiska. 

 

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-ekologiczne-mleczko-do-szorowania-kuchni-i-lazienki-cytrynowe-swonco.html

 

 

Świąteczne porządki: 21–22.12 - podłogi

 

 

W przypadku podłóg najważniejsze jest dobranie odpowiednich środków czyszczących. Kiedyś do każdego rodzaju posadzki potrzebny był inny preparat. Teraz nie, bo my polecamy - Naturalny płyn do czyszczenia podłóg - Francuska Lawenda:

 

 

Płynem można czyścić powierzchnie twarde, takie jak: terakota, linoleum, marmur, parkiet, blaty, okna, drzwi. 

został stworzony w 99% ze składników naturalnych lub o niskim stopniu przetworzenia, bezpiecznych dla środowiska i ulegających biodegradacji.

Dzięki zastosowanym substancjom czyszczącym płyn skutecznie usuwa zanieczyszczenia i kurz, nie rysuje i nie pozostawia smug. Po myciu czyszczone powierzchnie zachowują swój naturalny połysk.

 

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-naturalny-plyn-do-czyszczenia-podlog-francuska-lawenda-yope.html

 

 

23–24.12 - świąteczny stół

 

Polecamy- Uniwersalny płyn do kurzu, czyszczenia stołów i blatów oraz do codziennego sprzątania:

 

 

Uniwersalnik KLAREKO w butelce ze spryskiwaczem to gentelman, który jest zawsze gotowy do działania. Zniewalający zapach płynu to aromaterapeutyczny efekt, który uzyskałyśmy dodając do naszych kosmetyków dla domu wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Dobieramy je starannie dbając o jakość. Uniknęłyśmy tym samym sztucznych kompozycji zapachowych, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Ponadto Uniwersalnika KLAREKO możesz spokojnie używać w otoczeniu najmłodszych, gdyż stanęłyśmy na rzęsach i nasz Uniwersalnik nie zawiera w sobie żadnych trujących i szkodliwych substancji. 

Płyn czyszczący niemalże do wszystkiego. Wyczyści wnętrze, gdy spryskasz i przetrzesz każdą zabrudzoną powierzchnię. Z jego pomocą bez problemu:

- wyczyścisz blat w kuchni i stół w jadalni

- wypucujesz wszelkie urządzenia

- olśnisz armaturę w łazience

- nadasz połysk kafelkom

- ujarzmisz wszędobylski kurz

- usuniesz drobne zanieczyszczenia zewsząd

- odświeżysz drzwi i drzwiczki - wreszcie będą zapraszały do sprawdzenia, co się za nimi kryje 

 

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-uniwersalnik-–-piernikowy-edycja-limitowana-klareko.html

 

 

 

 

24.12 -  Wigilia

 

Jeśli świąteczne porządki przebiegały według ustalonego wcześniej harmonogramu, to w wigilijny poranek wystarczy odkurzyć mieszkanie, przetrzeć meble i nakryć do stołu.

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl