Osteopatia-co to jest?

2018-11-02

 

 

Jak pomóc sobie i dziecku w różnych dolegliwościach? Gdy Twoje dziecko ma wadę postawy, ma problemy ze słuchem czy wzrokiem, a Ty cierpisz na migreny, ból w kręgosłupie lub masz schorzenia układu pokarmowego, układu krążenia, układu oddechowego albo walczysz z chorobami ginekologicznymi i urologicznymi możesz udać się do osteopaty. Osteopatia to jedna z metod fizjoterapii i jest pomocna, gdy nie pomaga tradycyjna medycyna, gdy pacjent chce uniknąć długotrwałego faszerowania lekami czy interwencji chirurgicznej. Osteopaci różnią się od fizjoterapeutów bardziej zaawansowanym wykształceniem medycznym i szerszym spojrzeniem na patologie układu ruchowego.

 

 

 

Osteopatia w Polsce nie jest jeszcze zbyt popularna. Nie ma wielu specjalistów. Mogą nimi zostać tylko lekarze oraz magistrowie fizjoterapii po ukończeniu odpowiednich szkoleń. Terapeuta musi posiadać wiedzę medyczną, szczególnie z zakresu patologii układu ruchowego oraz znać udoskonalone techniki manualne. Od pacjentów osteopatia opinie zbiera pozytywne. Chorzy zgłaszają, że dzięki tej metodzie uniknęli np. operacji albo pozbyli się dolegliwości bólowych. Warunkiem powodzenia tej metody leczenia jest dobrze wyszkolony osteopata. Takim z pewnością jest Pan Artur Pawłowski, który od 20 lat jest fizjoterapeutą, a od 11 lat osteopatą po 5 letnich studiach. Pan Artur specjalizuje się w leczeniu schorzeń dziecięcych, takich jak: zaburzony odruch ssania, kolki, zaparcia, wszelkie problemy z karmieniem, integracją sensoryczną oraz napięciem mięśniowym. Pomaga kobietom w ciąży oraz osobom, które borykają się z długotrwałym, przewlekłym bólem. Osteopatia nie jest magią, ale nauką opartą na racjonalnych zasadach. Działa w obszarze medycyny klasycznej, wykorzystuje jej osiągnięcia i ściśle współpracuje z lekarzami różnych specjalności.

 

 

 

Rehaorthopedica Klinika Osteopatii i Fizjoterapii wyposażona jest w nowoczesne i w pełni wyposażone gabinety. Współpracuje ze starannie wybranymi terapeutami. Są to osoby, które mają ogromną wiedzę medyczną, duże doświadczenie, ale też po prostu kochają swoją pracę. Wkładają całe serce w to co robią i cieszą się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu swoich podopiecznych. Przyjazna atmosfera jaką potrafią stworzyć podczas zajęć oraz empatia jaką się wykazują, to coś czego absolutnie nie da się wyuczyć, udawać ani kupić.

 

 

 

 

 

 

KLINIKA OSTEOPATII I FIZJOTERAPII REHAORTHOPEDICA

 ul. Głowackiego, 4 30-085, Kraków  

https://rehaorthopedica.pl   

recepcja@rehaorthopedica.pl  

604 578 837, 501 324 410

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGoDziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":