Jak skutecznie radzić sobie z nudą? Niezmiennie polecamy gry planszowe! Dobrze dobrane pozwolą miło spędzić czas z najbliższymi i zapewnią wiele godzin doskonałej zabawy.
Nowoczesne gry planszowe mają to do siebie, że często są atrakcyjne dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku. Jednak jest wśród nich jedna, która zdecydowanie wygrywa: Dobble! Chyba nie ma drugiej gry tak często podbieranej dzieciom przez rodziców organizujących własne imprezy. Z resztą trudno się dziwić: zasady Dobble można wytłumaczyć w minutę, a po pierwszej partii od razu mamy ochotę na kolejną… ewentualnie kilka kolejnych.
To niezwykle prosta i przyjemna zabawa. Naszym celem jest jak najszybsze znalezienie i nazwanie pary identycznych symboli, łączących dwie karty z talii. Oczywiście cały czas ścigamy się z innymi uczestnikami, karty się zmieniają, a nasz refleks i spostrzegawczość poddawane są ciągłym próbom. I na tym właśnie polega urok tej niepozornej karcianki! Co więcej, Dobble zapakowane są w solidną puszkę, która ułatwia transport gry i zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu zmieszczą się bez problemu w każdej walizce czy plecaku.
Inną propozycją dla fanów pojedynków na refleks i spostrzegawczość jest Jungle Speed. Tutaj również będziemy musieli bacznie przyglądać się symbolom na kartach poszukując wśród nich par, jednak sam mechanizm gry jest nieco inny. Runda toczy się wokół stołu i każdy z uczestników kolejno odkrywa po jednej karcie ze swojego stosu. Gdy wśród nich pojawi się para, właściciele kart muszą jak najszybciej chwycić stojący na środku totem. Jeśli się spóźnimy, lub wyciągniemy rękę w złym momencie, będziemy musieli dobrać dodatkowe karty, co oddali nas od zwycięstwa.
Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z większymi grupami osób lub bardziej zróżnicowanym towarzystwem, świetnie sprawdzą się wszelkie wariacje na temat kalamburów i inne gry skojarzeniowe. Podobnie jak dynamiczne karcianki cechują je proste zasady, a dodatkowo jak żadne inne zabawy wspierają one integrację między uczestnikami. Starając się odgadnąć tok myślenia współgraczy musimy w pewnym sensie wczuć się w ich sytuację, dzięki czemu lepiej ich poznajemy i rozumiemy.
Jedną z najpopularniejszych gier skojarzeniowych jest Dixit – rodzinna zabawa, w której wymyślamy i odgadujemy hasła do bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna osoba wciela się w Bajarza. Jego zadaniem jest wybranie jednego z posiadanych obrazków i podanie jakiegoś skojarzenia z nim związanego. To może być cokolwiek: słowo, zdanie, cytat, tekst piosenki czy tytuł filmu. Następnie pozostali gracze wybierają ze swoich kart po jednej najlepiej pasującej do słów Bajarza. Wszystkie karty są tasowane, a uczestnicy głosują, która ich zdaniem była tą pierwszą.
Wiele skojarzeniowych zabaw łączy też element współpracy (wewnątrz własnej drużyny) z rywalizacją (z grupą przeciwników). Tak jest też w grze Tajniacy – popularnej, imprezowej zabawie, w której wcielamy się w agentów wywiadu, którzy muszą odnaleźć swoje kontakty w morzu rozmaitych kryptonimów. Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny, a każda z nich wybiera swojego kapitana. Następnie na stole rozkładane jest 25 kart z hasłami. Szefowie drużyn mają dostęp do klucza, który wskazuje im, które z dostępnych słów należą do ich grupy, a które do przeciwników. Ich zadaniem jest wymyślanie podpowiedzi, które naprowadzą pozostałych członków grupy na odpowiednie hasła.
Oczywiście niezależnie od pory roku, pogody i wieku naszych towarzyszy, doskonałą propozycją na spędzanie wolnego czasu są klasyczne planszówki związane z opracowywaniem swoich strategii i poszukiwaniem jak najlepszej drogi do zwycięstwa. Wiele z nich to tytuły familijne, a więc przystępne i angażujące, a przy tym rozwijające i zapewniające trening umysłowy.
Jedną z najpopularniejszych gier rodzinnych jest Wsiąść do Pociągu: Europa. Ta planszówka o wielkiej kolejowej przygodzie z roku na rok zyskuje nowych fanów. Na samym początku zabawy otrzymujemy karty biletów wskazujące miasta, które musimy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. W tym celu będziemy dobierali kolorowe karty wagonów, które następnie wydamy, by odcinek po odcinku realizować swoje cele. Ta elegancja zabawa oferuje graczom idealny balans między losowym doborem kart a strategicznym rozmieszczaniem elementów na planszy, a przy tym zapewnia umiarkowany poziom interakcji.
Ciekawą propozycją jest też Splendor – ekonomiczna zabawa, w której wcielamy się w kupców rozwijających system handlu klejnotami. Rozgrywka opiera się o rozwijanie silnika produkcji. Na samym początku dobieramy kolorowe kryształy, które pozwalają nam na zakup kart. Gdy posiadamy kartę w kolorze któregoś z kryształów, zapewnia nam ona jego stałą produkcję. W ten sposób z rundy na rundę mamy coraz więcej możliwości i możemy dokonywać coraz śmielszych inwestycji, by produkować jeszcze więcej lub sięgać po najdroższe karty przynoszące najwięcej punktów zwycięstwa.
WWW: http://www.rebel.pl/
E-mail: sklep@rebel.pl
Telefon: 58 728 49 31
Portal Rodzinny BabyGo.pl serdecznie zaprasza :)
Zapisz się do newslettera
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.
Baby Go:
Mapa:
Wydarzenia i firmy:
Kontakt:
Wakacje z dziećmi Wakacje z dzieckiem Hotele dla rodzin Hotele dla rodzin z dziećmi Wakacje nad morzem z dziećmi Wakacje nad morzem z dzieckiem Wakacje z dziećmi w Polsce Wakacje z dzieckiem w Polsce Fajne hotele w Polsce Super hotele w Polsce Dla rodzin z dziećmi Fajne hotele w Polsce dla rodzin z dziećmi Hotele dla rodzin z dziećmi nad morzem Hotele dla rodzin z dziećmi w górach Rodzinne wakacje Wakacje Rodzinne Rodzinny wypoczynek Rodzinny urlop Urlop z dzieckiem Najlepsze hotele Rodzinne hotele Hotele dla dzieci Wakacje z dzieckiem nad morzem Wypoczynek z dzieckiem nad morzem Rodzinne hotele dla dzieci Rodzinny wypoczynek nad morzem Urlop z dzieckiem nad morzem Urlop nad morzem Rodzinne wakacje Wakacje Rodzinne
Rodzicu!
xDodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":