Wybierz miasto:

Miasto:

Wierszyki do nauki, czyli świetna zabawa i nauka na wesoło!

2021-02-15

Słyszeliście już może o Wydawnictwie Wierszyki do nauki? Jeszcze nie?

Pora szybko nadrobić tę zaległość!!!

 

 

Z "Wierszykami do nauki" odkryjecie, że nauka może być prawdziwą przyjemnością i doskonałą zabawą!

 

 

 

 

     Mamy dzisiaj przyjemność przedstawić Wam niezwykle interesującą serię książeczek - wierszyków z Wydawnictwa Wierszyki do nauki  autorstwa historyka Tomasza Elbanowskiego, pod redakcją Karoliny Elbanowskiej, z pięknymi akwarelowymi ilustracjami krakowskiej artystki Małgorzaty Flis.

 

 

 

      Ideą wierszyków jest przekazanie w lekkiej, łatwo wpadającej w ucho formie zabawnych, dziecięcych rymowanek, trudnych zasad pisowni polskich wyrazów, przybliżenie zasad nauki tabliczki mnożenia poprzez zastosowanie metody skojarzeniowo-obrazkowej oraz uporządkowanie w przystępny sposób wiedzy historycznej za pomocą przejrzystego układu pocztu książąt i królów polskich, wraz z poszanowaniem historycznej chronologii zdarzeń i zawartej na końcu książeczki chronologicznej osi czasu i map.

 

 

 

 

       Na początek przedstawimy Wam dwie książeczki – "Ortografia w wierszykach Ó" i "Ortografia w wierszykach Ż"  - wierszyki ortograficzne z „ó” i „ż”. Kto z Was pamięta z jakim trudem w dzieciństwie przyswajaliśmy sobie zasady polskiej ortografii, z radością przywita te dwie arcyzabawne i pożyteczne pozycje!!! Z przyjemnością przeczytacie Waszym dzieciom lub one same przeczytają pełne humoru i dowcipu wierszyki, w których zabawa słowem i nagromadzeniem trudnych wyrazów świadczy o pełnym zaangażowaniu autora w proces dydaktyczny i daje pole do popisu dla ekwilibrystyki słownej w formie lekkiej i przyjemnej;) Dodam jeszcze, że wierszyki podane w humorystyczny i pełen dowcipu sposób łatwo zapadają w pamięć i ucho dzieci;)

 

 

 

    Ciekawostką jest to, że w każdej z książeczek znajdziecie tylko wyrazy z ó” i „ż” wymiennym i niewymiennym, dzięki czemu dzieciom będzie łatwiej zapamiętać trudne słówka, a takie wierszyki jak ten o taksówce („Taksówka to jest taki samochód, który kierowcy przynosi dochód.”) czy wierszyk o kłótni ptaków nawiązujący do słynnego „Ptasiego radia” J. Tuwima na długo pozostaną w główkach naszych pociech, budząc miłe skojarzenia i zapisując się w ich pamięci.

 

 

 

    W tej ciekawej formie zawarcia w wierszykach popularnych opowieści (o smoku na Wawelu, o księżycu, co nie chciał żaby za żonę, Kopciuszku podążającym na bal zaczarowaną karocą czy Śpiącej Królewnie) dzieci nie tylko zapoznają się z pisownią, ale i mogą odnaleźć aluzje do ulubionych bajek. A my, dorośli z przyjemnością i westchnieniem ulgi (bo przecież mamy to już za sobą;) przypomnimy sobie pisownię trudnych słów, takich chociażby jak słynna gżegżółka, czy żołna;).

 

 

 

     Na końcu każdej książeczki umieszczone zostały zasady pisowni trudnych wyrazów oraz słownik użytych wyrazów wraz z objaśnieniem ich znaczenia, co ułatwia dzieciom i rodzicom wyjaśnienie znaczenia trudnych słówek i sprzyja utrwaleniu przyswojonej wiedzy.

 

 

 

 

     Koleją książeczką, którą chcielibyśmy Wam zarekomendować jest „Tabliczka mnożeniaT. Elbanowskiego, według nas niebagatelna i obowiązkowa pozycja w procesie matematycznej edukacji dzieci.

 

 

 

    Już pierwszy wierszyk o dziadku szczerzącym ząbki w uśmiechu sprawia, że z przyjemnością przystępujemy do lektury;)

 

 

 

       Dzięki niebanalnym tekstom i pięknym ilustracjom z przyjemnością nasze dzieci zanurzają się w świecie opowieści o krasnoludkach, dzielnych marynarzach, małpkach fikających za bananami, akrobatach i pięknych księżniczkach uwięzionych w wieżach, w niepostrzeżony sposób przyswajając sobie jednocześnie zasady tabliczki mnożenia i poprzez skojarzenia zapisujących w swojej wyobraźni zasady matematycznych działań. Ta mnemotechniczna forma zapamiętywania wyników działań powiązana z obrazkami przynosi niezwykłe efekty. Dzieci nawet nie czytające biegle, dzięki obrazkom wiążą je z konkretnymi działaniami i zapamiętują wynik. Na końcu książeczki znajduje się obrazkowa tabliczka mnożenia, dzięki której można sprawdzić obrazkowe wyniki mnożenia i zweryfikować je z tradycyjną tabliczką.

 

 

    

 

 

     Teraz coś dla starszych dzieci, choć z powodzeniem możemy również tę książeczkę przeczytać młodszym. „Królowie Polski i książęta w wierszykach”.

 

 

 

 

    Ta książeczka to prawdziwa gratka dla miłośników historii przedstawiająca w prostej formule poczet historycznych władców Polski. W książeczce w dowcipny sposób autor ukazuje w formie krótkich, celnych point wady i zalety ówczesnych władców, ich podejście do władzy, opinie i błędy wytknięte im nieubłaganie przez im współczesnych oraz potomnych. Książeczka napisana przez historyka podchodzącego do tematu z pieczołowitością kronikarza. W sposób uporządkowany i przystępny przybliża nam ważne postaci historyczne. Zamieszczona na końcu książeczki małe miniaturki z wizerunkami władców i krótka notką biograficzną systematyzują wiedzę, a całości dopełnia przejrzysta oś dziejów uwzględniająca kolejność następujących po sobie dynastii oraz mapy przedstawiające zarys terytorium Polski w dawnych czasach.

 

 

 

 

     Spośród rekomendowanych książeczek nam najbardziej przypadły do gustu wierszyki z trudnymi wyrazami na "ó" i "ż" oraz tabliczka mnożenia. Świetnie bawiliśmy się czytając zabawne teksty i próbując zapamiętać działania matematyczne.

 

 

 

   Dodamy jeszcze, że  "Tabliczka mnożenia w wierszykach" została skonsultowana metodycznie przez Dorotą Dziamską, autorkę podstawy programowej do klas I-III i przedszkola. Książeczka została również pozytywne zaopiniowana przez Marię Gudro-Homicką, Przewodniczącą Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, rzeczoznawcę Ministerstwa Edukacji Narodowej oceniający podręczniki.

 

BESTSELLER ponad 20.000 sprzedanych egzemplarzy.

Przesympatyczne wierszyki do nauki tabliczki mnożenia dla dzieci. Mnożenie do 100.

Sprawdzone i polecane przez rodziców i nauczycieli.

 

Twarda oprawa, 80 stron.

 

"Królowie Polski w wierszykach" zostali wydani we współpracy z najlepszymi ekspertami. Konsultantem historycznym książki jest prof. Andrzej Nowak, konsultantem metodycznym Dorota Dziamska, autorka podstawy programowej do klas I-III, a konsultantem językowym Maria Gudro-Homicka, Honorowa Przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów.

 

"Królowie Polski w wierszykach" to przepięknie ilustrowana historia Polski w pigułce dla młodszych i starszych z ciekawymi materiałami dodatkowymi.

 

"Ortografia w wierszykach Ó" i "Ortografia w wierszykach Ż" składają się z około trzydziestu krótkich wierszyków zawierających kilkaset najważniejszych wyrazów z "ó" i "ż.

 

Wierszyki objęte zostały patronatem medialnym TVP Historia, TVP ABC oraz SNaP (Stowarzyszenia Nauczycieli Polskich).

 

 

 

https://www.facebook.com/wierszykidonauki

 

 

https://wierszykidonauki.pl/ksiazki/

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl