Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

WAKACJE Z KULTURĄ w Dworku Białoprądnickim

2019-05-16

W tym roku Dworek Białoprądnicki ma zupełnie nową, pełną atrakcji ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Sześć odrębnych bloków tematycznych z których każdy wybierze coś dla siebie. Wśród nich zajęcia teatralne, taneczne, wokalne, plastyczne, językowe czy tematyczne tygodniowe turnusy. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami oraz zachęcamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona!

 

  1. Wakacje na scenie

 

Jeśli Wasze Pociechy kochają teatr,Dworek Białoprądnicki dla nich idealną ofertę: warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. W programie zajęć: zabawy i warsztaty aktorskie, ćwiczenia z zakresu poprawnej wymowy i ruchu scenicznego. Zajęcia prowadzą Urszula Ślusarczyk - Pieszczyk i Janusz Pieszczyk, pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem i znawcy literatury i sztuki, poloniści. Ich pasją jest przekazywanie wiedzy i kształcenie młodzieży i dorosłych.

 

1 turnus 24-28 VI godz. 11.00-14.00
2 turnus 1-5 VII godz. 11.00-14.00

Cena za karnet (turnus) 100 zł.

Zapisy przez formularz dostępny na stronie dworek.eu

 

  1. Turnus taneczny

 

Ta propozycja będzie idealna dla dzieci kochających ruch i taniec. Dworek zapraszamy dzieci w wieku 6-15 lat na radosne, wakacyjne warsztaty taneczne. Będą one połączone z baletem, tańcem współczesnym i choreografią a zakończy je wielki pokaz taneczny na profesjonalnej scenie. Zajęcia poprowadzi Studio Artystyczne Anna Gawęda. Prowadząca jest tancerką, aktorką i choreografem. Ukończyła Ogólnopolską Szkołę Baletową w Bytomiu oraz Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na kierunku aktorstwo dramatyczne.

 

1 turnus 1-5 VII (dzieci w wieku 6-10 lat), godz. 10.00-15.00
2 turnus 8-12 VII (młodzież w wieku 11-15 lat), godz. 10.00-15.00

Cena za karnet (turnus) 200 zł.

Zapisy przez formularz dostępny na stronie dworek.eu

 

  1. I Mistrzowski Kurs Piosenki Aktorskiej

 

Śpiewać każdy może…Idealna propozycja dla kochających śpiew i teatr - profesjonalny wakacyjny kurs piosenki aktorskiej łączący zajęcia teatralne, lekcje śpiewu z akompaniatorem, kończący się spektaklem. Wiek uczestników: 12 lat+. Zajęcia poprowadzą Blanka Dembosz oraz Urszula Ślusarczyk-Pieszczyk

Termin: 6 VII-13 VII 2019r.

Program ramowy:
6 lipca
10.00 – 11.30 aktorstwo zajęcia zbiorowe
14.00 - 20.30 - lekcje indywidualne po 45min - śpiew z akompaniamentem

7 lipca
10.00 – 11.30 aktorstwo
12.00 – 13.30 śpiew z akompaniamentem zajęcia zbiorowe

14.00 - 20.30 - lekcje indywidualne po 45min - śpiew z akompaniamentem

8 – 10 lipca
11.00 – 12.30 zajęcia zbiorowe aktorstwo wraz ze śpiewem i akompaniamentem
14.00 - 20.30 - lekcje indywidualne po 45min - śpiew z akompaniamentem

11 – 12 lipca
Próby rano od 10.00 – 11.30 i po południu od 16.00 do 17.30

13 lipca 
Spektakl + próba generalna 3 h

Cena: 
300zł. uczestnicy zajęć zbiorowych 
550 zł. uczestnicy zajęć zbiorowych oraz dodatkowo indywidualnych lekcji śpiewu.

Zapisy przez formularz dostępny na stronie dworek.eu

 

 

  1. W 5 dni dookoła świata z językiem angielskim.

 

Firma Linguarte zaprasza młodzież na zajęcia w formie warsztatów teatralnych, artystycznych, z naciskiem na pracę zespołową uczestników. Tematem przewodnim jest „W 5 dni dookoła świata: kraje, kultury, zwyczaje”. Przez wspólną zabawę, tworzenie projektów oraz odgrywanie scenek czy ról związanych w różnymi zakątkami świata, dzieci dostaną pretekst do przyswojenia w naturalny sposób sporej dawki języka angielskiego. Każdego dnia odwiedzimy inny kontynent i odkryjemy ciekawostki z nim związane. W programie m.in.: scenki w języku obcym osadzone w konkretnym kontekście sytuacyjnym, techniki improv, praca z ciałem, emocjami i rekwizytem, projekty utrwalające wiedzę na temat „odwiedzanych” krajów.

CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ? Językowego i emocjonalnego rozwoju dziecka. Warsztaty pozytywnie wpłyną na jego sprawność intelektualną i językową pewność siebie. Przełamania bariery językowej. Poprzez działanie twórcze młody uczestnik przełamie swoją komunikacyjną wstydliwość, a także uczy się konkretnych zwrotów i zdań w języku obcym. Poszerzenia horyzontów, poznania innych kultur i zwyczajów, a to wszystko w miłej atmosferze zabawy i działań projektowych. Głębszego zrozumienia „inności” oraz globalnych zależności na świecie.
Zapraszamy dzieci w wieku 11-15 lat.

Termin: 15-19 VII r., godz. 10.00-13.00
Cena 240 zł.

Zapisy przez formularz dostępny na stronie dworek.eu

 

  1. Twórcze lato w pracowni i w plenerze

 

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do pracowni „Dworku Białoprądnickiego” na letnie zajęcia plastyczne. W programie: zabawy z gliną, nauka rysunku od podstaw, podstawowe techniki malarskie. Zajęcia w pracowni i w plenerze.

Od poniedziałku do piątku dorośli mogą korzystać z oferty pracowni plastycznej, w programie m.in. nauka malarstwa i rysunku. Zajęcia trwają w godzinach 9:00 – 12:00.
Dzieci w wieku 7 – 12 lat zapraszamy na zajęcia z ceramiki oraz naukę rysunku w pracowni i w plenerze. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 14:00.
Z kolei młodzież powyżej 12 roku życia może skorzystać z nauki rysunku w pracowni i w plenerze. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do czwartku w godz. 15:00 – 19.00.

Termin: 1- 19. 07.2019 – 3 tygodnie
Koszt: 10 zł/ 1 dzień zajęć
Zapisy dla dzieci i młodzieży: agnieszka.szewczyk@dworek.eu
Zapisy dla dorosłych: eloelka@gmail.com

 

 

  1. Akademia PoPoTam

 

I tydzień 01- 05.07.2019 - Magiczny Kraków - czyli wakacje w mieście nie muszą być nudne!

Pokażemy, że nasze miasto nie jest na prawdę takie jakie się wydaje..., podczas gry miejskiej odwiedzimy miejsca, które zazwyczaj są niedostępne dla turystów ;), spotkamy wiele ciekawych osób, przekonamy się, że wakacje w mieście mogą być lepsze niż w ciepłych krajach! Wcielimy się w małych detektywów i wraz z niesamowitą Fishką rozwiążemy zagadkę, która nurtuje niejednego Krakowianina! Nie zabraknie animacji na zewnątrz i zajęć tematycznych.

II tydzień 08 - 12.07.2019 - Wakacje z filmem!

Nie, nie będziemy siedzieć przed telewizorem! Będziemy prawdziwymi filmowcami! Odwiedzimy Teatr Stary z jego edukacyjną wystawą, zorganizujemy warsztaty aktorskie, własnoręcznie stworzymy scenografię, nauczymy się jak powstaje scenariusz i oczywiście... jak wygląda kino od kuchni. A nawet jedno odwiedzimy z zupełnie innej strony niż widownia.
Wszystko po to, aby nakręcić nasz niepowtarzalny film. Kto wie, może jakaś nagroda, sława - zobaczymy.

III tydzień 15 - 19.07.2019 - Wszystko jest sztuką!

Wybierzemy się w bardzo interesującą podróż, podróż niczym nie ograniczoną, a przewodnik będzie wyjątkowy - nasza wyobraźnia! Będziemy tworzyć niesamowite dzieła, odwiedzimy Muzeum Narodowe, stworzymy własną galerię, razem z artystą plastykiem odkryjemy, że sztuka to nie tylko obraz, utwór muzyczny, czy tekst - sztuką może być wszystko dookoła nas.
Tak, tak, poznamy sztukę użytkową i dowiemy się czy moda też nią może być. Zapowiada się ciekawie!

Dodatkowo w każdym z naszych wakacyjnych modułów, jak zawsze proponujemy gry i zabawy świetlicowe, rozgrywki planszówek, kino letnie i jeszcze kilka niespodzianek.

Godziny zajęć: 7.30 - 17.00
Koszt jednego tygodnia: 400 zł
Koszt tygodniowego pakietu obiadów: 60 zł,

Zapewniamy opiekę dwóch animatorów i dodatkową osobę z organizacji, ubezpieczenie NNW 10 000 zł.
Wszystkie koszty związane z realizacją programów zostały już ujęte w kwocie za warsztaty (wstępy, dojazdy)

Zapisy oraz wszelkie informacjeagnieszka@akademiapopotam.pl, 797 194 155, 692 450 525

 

 

Oprócz tego wakacyjne propozycje przygotowały filie Dworku Białoprądnickiego:

Klub Kultury WENA

Wakacje z Kulturą - dzieci przeniosą się w  Krainę Marzeń  - będzie baśniowo, bajkowo i fantastycznie! Wybierzemy się na wycieczki m.in. do Apilandii oraz do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej.

Przeział wiekowy: 7-12 lat

Zapisy poprzez formularz on-line dostępny na  stronie: 

https://wena.dworek.eu/zapisy 

 

Klub Kultury PRZEGORZAŁY

  1. Kultowa Kultura - kreatywne, autorskie warsztaty łączące elementy historii sztuki i czynne działania artystyczne.

Przedział wiekowy: 7-9 lat

 

  1. Stacja Animacja - na warsztatach dzieci będą tworzyć krótkie animowane filmy według własnych scenariuszy i z wykorzystaniem różnorodnych technik jak plastyka, fotografia cyfrowa, grafika komputerowa i wektorowa.

Przedział wiekowy: 10-15 lat

 

  1. Artystyczny Koniec Lata - autorskie tematyczne zajęcia, przeplatane grami planszowymi, zabawami i wycieczkami.

Przedział wiekowy: 7-10 lat

 

Zapisy poprzez formularz on-line dostępny na stronie:

https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy

 

 

Klub Kultury ŁOKIETEK

 

Wakacje z kulturą: wyostrz zmysły! Trzy turnusy pełne atrakcji i zabawy oraz warsztatów rozwijających zmysły. Nie zabraknie turniejów planszówkowych oraz zajęć plastyczno-kreatywnych, a do tego ruch, rekreacja i wycieczki.

 

Przedział wiekowy: 7-13 lat

 

Zapisy poprzez formularz on-line dostępny na stronie:

https://lokietek.dworek.eu/zapisy

 

 

Klub Kultury PALETA

Letnia Akademia Sztuki

O rety! Portrety - warsztaty portretu z natury oraz fotografii.

Letni kurs rysunku - w programie: szkice z natury, rysunek architektury, praca studyjna w pracowni.

Pracownia Ceramiki - zajęcia ceramiczne dla młodzieży i dorosłych. Uczestnicy po poznaniu podstawowych technik modelowania będą mieli możliwość tworzenia prac według własnych projektów.

Ceramika dla malucha - plastyczne warsztaty dla najmłodszych wraz z opiekunami.

 

Trzy bloki tematyczne dla różnych grup wiekowych
- dzieci 4-6 lat
- młodzież od 14 lat
- dorośli

 

Zapisy poprzez formularz on-line dostępny na stronie: https://paleta.dworek.eu//zapisy

 

Klub Kultury WOLA

Leśne Opowieści - pokażemy dzieciom co kryje las, będziemy nie tylko słuchać, zbudujemy szałas, przygotujemy zestawy survivalowe i ruszymy po przygodę! Zapewniamy codzienną aktywność fizyczną, warsztaty artystyczne, warsztaty z wiedzy o świecie, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Zapisy poprzez formularz on-line dostępny na stronie:

https://wola.dworek.eu//zapisy

 

Klub Kultury CHEŁM

Wakacje z Kulturą – Koło sztuki

Warsztaty batiku

Podczas warsztatów dzieci (10+) będą miały okazję do poznania innych niż do tej pory technik malowania i tworzenia na płótnie/materiale.

 

Letnie warsztaty gitarowe

W programie m.in. nauka gry na instrumencie oraz podstawy teorii muzyki.

 

Warsztaty plastyczno-graficzne

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, na których nabierają umiejętności w zakresie różnych technik plastycznych: malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika.

 

Zapisy poprzez formularz on-line dostępny na stronie: https://chelm.dworek.eu/wakacje-z-kultura

 

 

Klub Kultury MYDLNIKI

Laba po krakosku  - dzieci poznają Kraków poprzez jego historię pełną niesamowitych legend, barwnych opowieści, zwyczajów i symboli. A to wszystko dzięki warsztatom plastycznym, ceramicznym, tanecznym, przyrodniczym, folklorystycznym, stolarskim, krawieckim, teatralnym i multimedialnym.

Zapisy poprzez formularz on-line dostępny na stronie: https://mydlniki.dworek.eu/zapisy

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.