Wybierz miasto:

Miasto:

Jaki kamper wybrać na początek?

2023-12-21

Jaki kamper wybrać na początek swojej przygody z karawaningiem?

   

Karawaning to bardzo ciekawa i zdecydowanie warta uwagi forma turystyki, którą z roku na rok docenia coraz szersze grono Polaków. Aby móc korzystać ze wszystkich oferowanych przez nią dobrodziejstw, konieczne jest posiadanie kamera – pojazdu, który umożliwi nam wygodne i bezpieczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, zapewni zakwaterowanie u celu podróży, a także pozwoli poczuć się w czasie wakacji na łonie natury jak we własnym domu. Na co zwracać uwagę, wybierając swój pierwszy, wymarzony samochód kempingowy?

 

Jakie kampery są polecane dla początkujących karawaningowców?

 

Zakup pierwszego kampera to duże wyzwanie, zarówno pod kątem wyboru najlepszego pojazdu, jak i związanych z jego zakupem kosztów. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto więc zrobić szczegółowy research, zapoznać się z pojazdami dostępnymi w ofercie profesjonalnych sklepów oraz porównać oferowane przez nie możliwości. Wybór samochodów kempingowych jest w dzisiejszych czasach szeroki i zróżnicowany. W sprzedaży dostępne są zarówno takie popularne pojazdy, jak kampery Adria, jak i samochody kempingowe mniej znanych marek.

Kluczem do sukcesu jest określenie swoich aktualnych potrzeb oraz wyszukanie kampera, który spełnia postawione wymagania oraz jednocześnie mieści się w założonym budżecie. Osoby początkujące, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w karawaningu, powinny zwrócić szczególną uwagę na kampery półzintegrowane. Są to pojazdy produkowane na bazie popularnych aut osobowych, gdzie kabina jest wytwarzana seryjnie, a część mieszkalna lekko wystaje poza jej obrys. Taka konstrukcja jest także bardziej odporna na silniejszy wiatr, przez co kamper jest stabilny i bardziej komfortowy w prowadzeniu dla osoby początkującej.

 

Na co zwracać uwagę przed zakupem swojego pierwszego kampera?

 

Zanim wybierzemy swój pierwszy wymarzony samochód kempingowy, warto zastanowić się, ile docelowo osób ma nim podróżować. Pojazd musi dysponować bowiem odpowiednią ilością wolnej przestrzeni dla wszystkich przebywających z nim osób. Oprócz miejsc do spania i wypoczynku, ważna jest także obecność schowków na bagaże, prowiant, zapasy i pozostałe przedmioty, które będziemy ze sobą przewozili. Dla 4 lub więcej osób polecane są kampery o długości co najmniej 7,2 metra. Jeśli podróżujących jest natomiast mniej, można wybrać pojazd o długości ok. 7 metrów. Pary mogą z kolei postawić na kamper van – samochód kempingowy zbudowany na bazie busa.

Nie mniej ważne jest także organizacja wnętrza pojazdu oraz posiadane przez niego wyposażenie. Pojazd powinien być urządzony w nowoczesny, schludny i estetyczny sposób. Sprawdzonym wyborem z pewnością okażą się nowoczesne kampery Adria, które dysponują szeregiem przydatnych udogodnień – dobrze wyposażoną kuchnią, większymi, panoramicznymi oknami, sterowanymi elektrycznie łóżkami, a także osobnym prysznicem w łazience. Dodatkowym atutem będzie także pojemna lodówka, której obecność docenią zwłaszcza miłośnicy domowego gotowania i dłuższych wyjazdów.

 

Kampery nowe czy używane? Pojazdy z możliwością odkupu

 

Oprócz rozmiarów i wyposażenia kamera, znaczenie ma także jego cena. Nowe kampery Adria w Elcamp.pl nie są rozwiązaniami tanimi przez co, jeśli posiadamy ograniczony budżet lub po prostu nie chcemy inwestować dużych kwot w zakup całkowicie nowego pojazdu, warto rozważyć zakup jego używanego odpowiednika. To świetny wybór szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z karawaningiem i jeszcze nie wiedzą, czy jest to forma turystyki, z którą zwiążą się na dłużej.

Kampery Adria i pojazdy innych renomowanych producentów z drugiej ręki kupimy w dużo bardziej atrakcyjnych cenach. Jeśli natomiast z biegiem czasu podejmiemy decyzję o ich wymianie na nowszy, lepiej wyposażony model, wygodnie i na atrakcyjnych warunkach odsprzedamy swój dotychczasowy pojazd w Elcamp.pl. Firma wyceni go w oparciu o stan techniczny oraz z uwzględnieniem dokonanych przez właściciela inwestycji. Decydując się na sprzedaż swojego starego kampera, jego właściciel otrzyma także dodatkowy rabat na zakup nowego pojazdu.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl