Organizatorzy zapraszają mieszkańców Wrocławia do wzięcia udziału w niezwykłym nowocyrkowym festiwalu, który już po raz trzeci odbędzie się w ramach Święta Wrocławia! Przez 3 dni cyrkowcy, żonglerzy, artyści uliczni, iluzjoniści i akrobaci zawładną okolicą i urządzą nam na Psim Polu istny cyrk na kółkach!
Na program Cyrkopola złożą się pokazy uliczne, spektakle sceniczne, Otwarta Scena Cyrkowa, Cyrkowy Plac Zabaw z szeroką ofertą animacji i warsztatów dla dzieci i młodzieży, a także warsztaty mistrzowskie przeznaczone dla profesjonalistów. Scenografia świetlna, wykonana przez lubelskiego artystę – Jarosława Koziarę nada dzielnicy uroczystego charakteru i sprawi, że dobrze nam znane miejsca będą wyglądały wyjątkowo! Przedszkolaki oraz uczniowie szkół przygotują barwne maski, którymi ozdobimy sklepowe witryny i miejsca festiwalowe.
MIEJSCA FESTIWALOWE
• Rynek Psiego Pola – pokazy uliczne, spektakle, strefa odpoczynku
• Parking przy CBK FAMA (od strony ul. Sycowskiej) – Cyrkowy Plac Zabaw
• CBK FAMA – spektakle sceniczne
Przyjdź, zaglinuj się i weź udział w paradzie!
W tym roku paradę cyrkową poprowadzą słynne Glinoludy z Bolesławca, które w sobotę, 15.06, między godziną 9.00 a 12.00 będą czekać na Was w zaaranżowanym przez siebie miasteczku przy Famie. Z pomocą animatorów będziecie mogli pokryć swoje ciała gliną i przywdziać oryginalne kostiumy, stając się tym samym częścią bolesławieckiego zespołu!
Przestrzeń animacji dla dzieci zaaranżowana na parkingu przy CBK FAMA. Najmłodsi uczestnicy Cyrkopola pod opieką rodziców i animatorów będą mieli okazję pobawić się niezwykłymi zabawkami cyrkowymi, wziąć udział w zajęciach plastycznych, a także skonstruować robota z klocków Lego WE DO w mobilnym laboratorium. Z kolei o dobre samopoczucie wszystkich odwiedzających Cyrkowy Plac Zabaw zadba Klaun Ferdynand.
W programie działań animacyjnych m.in. podniebna huśtawka, nauka żonglowania piłkami, diabolo, obręczami, maczugami i flowerstick, balansowanie na taśmie, stacja rowerów jednokołowych i równoważni rola-bola, Laboratorium baniek mydlanych, nauka chodzenia na szczudłach, zabawy plastyczne z Kasią Bury, autorką zajęć Tekturowo, warsztaty z Roboklockami oraz gry manualne i logiczne dla całej rodziny.
Od tygodni ćwiczysz żonglerkę diabolo i przed lustrem wypadasz znakomicie, ale nie masz komu się zaprezentować? Swoimi trikami wprawiasz w osłupienie rodzinę i znajomych, ale szukasz nowej publiczności, bo nie cieszą cię już reakcje babci i dziadka? A może władasz ogniem lepiej niż bohaterowie Mad Maxa? Zapraszamy do udziału w Otwartej Scenie Cyrkowej podczas Cyrkopola i prezentacji swoich umiejętności przed szeroką publicznością.
Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasie w budynku Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA (ul. Bolesława Krzywoustego 286) /III piętro/ oraz w Mediatece (pl. Teatralny 5).
Zangażuj się!
od 21.03.2019
do 18.06.2019 Hala Stulecia we Wrocławiu Wstęp biletowany
Ponad 100 kosmicznych eksponatów, prezentowanych na 3 000 metrów kwadratowych Hali Stulecia będzie można zobaczyć m.in. międzynarodową stację kosmiczną ISS, załogowy statek kosmiczny Orion, modele rakiet m.in rakietę Saturn, Sojuz, SLS, Ares 2, czy Liberty, satelitę Sputnik 1, kapsułę Apollo, Lunar Rover – łazik księżycowy, który uczestniczył w misjach Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, aż 11 oryginalnych skafandrów kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina, asteroidy i prawdziwe kamienie księżycowe. Wszystkie eksponaty można z bliska bardzo dokładnie obejrzeć ze wszystkich stron.
W końcu możemy udać się w przestrzeń kosmiczną nie opuszczając naszej planety. Kilkanaście wyjątkowych symulatorów pozwoli nam m.in. odbyć lot na Księżyc, poczuć stan nieważkości, pomajsterkować przy stacji kosmicznej wśród gwiazd czy postawić swoją stopę na srebrnym globie. Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej.
Kosmiczna wystawa to niebywała podróż w czasie i historia ekspansji przestrzeni kosmicznej zarazem – począwszy od czasów Juliusza Vernea. Wystawa swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko pochodzeniu, ale także szerokiemu przekrojowi prezentowanych kosmicznych różnorodności. Ta bezcenna kolekcja dotrze do nas wprost z NASA w dwudziestu ogromnych kontenerach morskich. Eksponaty wystawiane były już w wielu miastach w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz w Afryce Południowej. Do tej pory widziało ją już ponad 3,5 miliona osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu odwiedzających.
Jedna z niewielu, o ile nie jedyna w życiu możliwość sfotografowania się w kombinezonie astronauty. To także niepowtarzalna okazja, aby dotknąć kamienia księżycowego własnymi rękoma! Oprócz obcowania z niebywale pasjonującymi eksponatami możemy przekonać się także jak hoduje się warzywa wewnątrz stacji kosmicznej, jak korzystać z toalety gdy grawitacja nie sprzyja, skąd w kosmosie automat do Coca-Coli i dlaczego nie zrobił tam kariery – na te i wiele innych nurtujących i zarazem nieprzeciętnie interesujących pytań odpowiedź znajdziemy na wystawie Space Adventure.
EksponatyEkspozycja składa się z modeli i makiet, ale przede wszystkim z autentycznych, kolosalnych rozmiarów maszyn i sprzętów, które były wykorzystywane do misji w przestrzeń galaktyczną przez USA i Związek Radziecki tj. programy: Mercury, Gemini, Apollo, Skylab, Sojuz-Apollo, STS, Shuttle-Mir i ISS. Część powierzchni wystawienniczej zaaranżowana jest pod Space Camp, gdzie zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak podczas galaktycznej wyprawy.
Opuszczając wystawę ma się nieposkromione wrażenie powrotu z odległej galaktyki. Niesamowite przeżycia, 100% świetnej zabawy, nauki i historii. Jedyna możliwość aby „dotknąć i poczuć” w sposób tak bezpośredni otchłani kosmicznej. Czas, by doświadczyć na własnej skórze nieziemskich wrażeń! Space Adventure: kosmiczna wystawa NASA to szansa na doświadczenie przestrzeni kosmicznej. To także zbiór sensacyjnych wydarzeń, doskonała lekcja historii oraz okazja do eksploracji kosmosu zarówno dla młodszych jak i starszych odbiorców.
Wystawa kładzie duży nacisk na edukację, przez co zachęca szkoły i uczelnie wyższe do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę astronomii i czerpanie „ z pierwszej ręki”. Wartość edukacyjna projektu została wysoko wyceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata (m.in. uzyskała patronat NASA oraz ośrodków współpracujących z Agencją Kosmiczną), zdobywając ogromną popularność w każdym mieście, w którym się pojawiała. Wreszcie nadszedł czas, by przeżyć osmiczną przygodę na Ziemi.
Bilety:
od 26.05.2019
do 23.06.2019 Wyspa Słodowa Wstęp wolny
W tym roku już po raz jedenasty w ramach projektu Moja Rodzina zostanie zorganizowany Miesiąc Rodziny – od Dnia Matki aż do Dnia Ojca w całym mieście odbywa się ponad 250 wydarzeń.
Punktem kulminacyjnym jest pięć dużych pikników familijnych (w tym jeden dwudniowy), które odbędą się na Wyspie Słodowej. W tym roku są to pikniki z okazji:
W najbliższy weekend 1 oraz 2 czerwca zapraszamy dzieci wspólnie z rodzicami i z dziadkami na kolejny piknik. Świętujemy hucznie Dzień Dziecka – zabawa na Wyspie Słodowej potrwa od 14.00 do 19.00 (w sobotę Strefa Dzieci już od 11.00), a wszystkie atrakcje są bezpłatne.
AtrakcjeKilkadziesiąt atrakcji dla dużych i małych, dmuchańce, foodtrucki, gry planszowe, warsztaty artystyczne i edukacyjne, zajęcia sportowe, pokazy z udzielania pierwszej pomocy oraz konsultacje profilaktyczne i bezpłatne porady specjalistów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na każdego, kto przyjdzie na Wyspę. Dla najmłodszych przygotowano specjalny namiot, w którym mogą skorzystać z prowadzonych przez animatorki zajęć.
W najbliższy weekend Wyspa Słodowa zamieni się w największy plac zabaw w mieście - już 1 czerwca Strefa Dzieci ODNFEST od godziny 11.00. Razem z Odnowienie Festival organizatorzy przygotowali darmowe dmuchańce - zjeżdżalnie, zamki do skakania, połykacz w kształcie orki, a także dmuchane rodeo, gry wielkoformatowe oraz specjalną strefę chillout dla rodziców z punktami konsultacyjnymi i miejscem do odpoczynku.
2 czerwca na Wyspie znajdziecie między innymi arenę paintballową dla dzieci, warsztaty gier planszowych dla dzieci, warsztaty "Pośpiewaj mi mamo", dogoterapię, malowanie twarzy, warsztaty akrobatyki dla dzieci, japońskie gry i stroje oraz wiele innych atrakcji.
Na Wyspie Słodowej ruszyło także kino plenerowe. W każdy piątek i w każdą sobotę o godzinie 22.00 rozpoczyna się seans - w tym tygodniu zobaczymy:
Brak ograniczeń co do przyprowadzania na filmy czworonogów oraz rowerów. Na gości kina czekają przygotowane leżaki i koce. W przypadku złych warunków pogodowych seans kina plenerowego może zostać odwołany.
Wszystkie informacje o atrakcjach i piknikach Miesiąca Rodziny można znaleźć na profilu na Facebooku.
Organizatorem Miesiąca Rodziny i pikników na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z wrocławskimi firmami, instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rodziny.
8.06.2019 (sobota) godz. 9:00 Hala Sportowa AWF Wrocław, Al. Paderewskiego 35 Najmłodszych piłkarzy oraz ich trenerów serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju Veritas Cup, który odbędzie się 8 czerwca w godzinach 09:00 – 18:00 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych:
- U6/U7: roczniki 2012 – 2013
- U9/U10: rocznik 2009 – 2010
Oprócz dawki piłkarskich emocji dla każdego uczestnika przewidziany jest pamiątkowy medal oraz dyplom. Ponadto piłkarze biorący udział w turnieju otrzymają ciepły posiłek.
To również świetna okazja dla wszystkich sympatyków piłki nożnej, aby wspólnie dopingować naszych najmłodszych piłkarzy.
Dodatkową atrakcją będzie strefa dmuchańców, którą przygotujemy dla Was tuż obok boisk turniejowych. Wszyscy odwiedzający Veritas Cup będą mogli skorzystać z zaplecza gastronomicznego w postaci foodtrucków oraz atrakcji przygotowanych przez Festiwal Kolorów we Wrocławiu 2019!, który tego samego dnia odbędzie się na sąsiednim terenie.
Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową: bartosz.kaluzinski@pflegehelden.pl
Przed zgłoszeniem drużyny prosimy o zapoznanie się z regulaminem turnieju - http://bit.ly/RegulaminVeritasCup
Udział w turnieju jest bezpłatny.
8.06.2019 (sobota) godz. 10:00
Stadion Olimpijski
Wrocław, Al. Paderewskiego 35
Przed nami kolejne XII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. Już 8 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego obędzie się kolejna edycja imprezy. Onkoigrzyska organizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu we współpracy z Fundacją "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" oraz Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu. Program obejmuje m.in. lekkoatletyczne dyscypliny olimpijskie: bieg sprinterski, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz rozgrywki w badmintonie i tenisie stołowym. Ponadto rozegrany zostanie mecz piłki nożnej oraz zainaugurowany w zeszłym roku bieg rodzinny: zachęcamy całe rodziny do pokonania dystansu 400m – biegiem, marszem, spacerem.
Aktywność fizyczna stanowi podstawę działań prewencyjnych, zapobiegających wielu schorzeniom. Jej brak uznawany jest za główny czynnik ryzyka najbardziej rozpowszechnionych chorób współczesnej cywilizacji. Onkoigrzyskom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. Ruch przybliża nas do zdrowia – zatem do zobaczenia 8 czerwca!
9.06.2019 (niedziela) godz. 10:00 Park Szczytnicki Gotowi na rodzinną przygodę? Spróbujcie swoich sił podczas FAMILY CHALLENGE. Wystartujcie jako drużyna i przekonajcie się, że dla Was nie ma rzeczy niemożliwych!
Czekają na Was:
• 3 trasy biegowe o różnym poziomie trudności
• rodzinne gry i zabawy
• animacje dla dzieci
Na pewno nie będziecie się nudzić!
15 czerwca 2019r.
Film „Pokémon: Detektyw Pikachu” w wersji 2D z dubbingiem.
Cała historia rozpoczyna się, gdy niezrównany prywatny detektyw, Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn, Tim próbuje ustalić co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego, detektyw Pikachu – przezabawny, dowcipny i uroczy Pokemon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Kiedy Tim i Pikachu, odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę. Przeżywają trzymającą w napięciu, wielką przygodę. Wspólnie szukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City – nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokemony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie. Na swojej drodze spotykają różne Pokemony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji.
PRAZIOMEK
28 czerwca 2019r.
Film „Praziomek” – pełna humoru opowieść o zakręconym poszukiwaczu przygód i jego niezwykłym przyjacielu, który oficjalnie nie istnieje. W polskiej wersji językowej w roli tytułowej Piotr Adamczyk!
Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie intrygującego nieznajomego wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to… niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz rabaty na wakacje do rodzinnych hoteli i domków.