9 marca o 9:30
Zapraszamy na te warsztaty jeśli chcesz wiedzieć jak możesz sobie pomóc w odzyskaniu sprawności i figury po poradzie. O co chodzi z tym brzuchem, z rozejściem mięśni brzucha? Czy brzuch składa się tylko z kresy białej? Dlaczego można mieć duży brzuch i wąską kresę białą. Czego unikać, aby sobie nie zaszkodzić? Jaka jest zależność między ćwiczeniami mięśni brzucha, a dnem miednicy. Co to jest dno miednicy i do czego służy. Będzie też słów kilka o seksie... Czy seks, miesiączki rzeczywiście muszą boleć? Czy jest to rzeczywiście „taka uroda”. Jak zły sposób oddawania moczu może popsuć seks i wywołać ból. Słowem tego, co jak mówią „szkoda, że nie wiedziałam wcześniej” - z perspektywy fizjoterapeuty dna miednicy.
https://www.facebook.com/events/2494578627431105/
9 marca o godz. 12:00
Na spotkaniu tym zobaczycie a, jeśli dzieci pozwolą, poćwiczycie, wygodne pozycje do karmienia. Dowiecie się, co oznacza „karmienie na żądanie” – czyli: jak rozpoznać, kiedy dziecko na prawdę chce jeść. Co zrobić z tak zwanymi „kolkami”?
Będzie też czas na odpowiedzi na pytania mam. Na to spotkanie szczególnie zapraszam mamy z małymi dziećmi, ale także Panie w ciąży, które będą mieć okazję poćwiczyć karmienie “na sucho” czyli na lalkach...
Anna Wiza-Koszla – karmienie piersią z perspektywy fizjoterapeutki, mamy 5 dzieci.
https://www.facebook.com/events/509087343325697/
Marcowe poniedziałki o godz. 14.15
Ciąża to fantastyczny czas. Niemniej jednak często związany z wahaniami nastrojów, bólami pleców, ociężałością, puchnięciem nóg, skurczami, czy ogólnym osłabieniem organizmu. Joga złagodzi wszystkie te dolegliwości, dodatkowo sprawiając, że sam poród i powrót do formy po porodzie będą już dużo łatwiejsze. Wprowadzi harmonię, spokój i pogodę ducha. W nieoceniony sposób zbuduje głęboką więź i uczucie miłości w relacji dziecko – matka jeszcze przed porodem.
Zajęcia jogi dla kobiet w ciąży obejmują pracę z oddechem, pozwalającą rozluźnić ciało, dotlenić i zrelaksować przyszłą mamę a także rozwijające się dziecko w łonie. Pomoże w tym zestaw prostych ćwiczeń wzmacniających oraz delikatnie rozciągających, które uelastycznią Twoje ciało. Joga dla kobiet w ciąży nauczy Ciebie pracy z oddechem, pracy z mięśniami dna miednicy, rozluźniania poszczególnych partii ciała co cudownie przygotuje Ciebie do porodu. A ponadto spotkasz inne przyszłe mamy, które mogą okazać się dużym wsparciem w tym szczególnym dla Ciebie okresie.
Emilia prowadzi jogę dla kobiet w ciąży zawsze z dużym naciskiem na relaksację i wspaniały nastrój, żeby samo oczekiwanie na dziecko było czystą radością. Emilia ukończyła kurs dla kobiet w ciąży i po porodzie u Basi Lipskiej- Larsen, autorytetu w dziedzinie jogi, szczęśliwej mamy oraz autorki książki „Joga dla kobiet w ciąży”.
https://www.facebook.com/events/803556396820979/
9 marca o 16:00
Dlaczego warto nosić dzieci w chuście?
Omówimy zalety noszenia, dla dziecka i rodzica.
Przećwiczymy na lalkach podstawowe wiązanie a dla chętnych na dzieciach.
Anna Gabryniewska – mgr położnictwa, położna środowiskowo-
rodzinna, instruktorka chustonoszenia ClauWi, edukator ds.laktacji.
https://www.facebook.com/events/484267095589521/
Marcowe środy o godz. 9:30
Odpręż się, wzmocnij mięśnie i baw się dobrze z dzieckiem. Unikalne zajęcia jogi dla mam i niemowląt to świetny sposób na powrót do formy po porodzie.
Joga Matki z Dzieckiem wzmacnia i tonizuje mięśnie. Dziecko uczestniczy, w niektórych pozycjach (ćwiczeniach) pomagając mamie w odbudowaniu siły przy jednoczesnym wzmacnianiu wzajemnej więzi.
Skoncentrujemy się szczególnie na mięśniach dotkniętych porodem - na brzuchu, dnie miednicy i plecach. Delikatna praktyka jogi pomoże w łagodzeniu napięcia w obszarach takich jak szyja, ramiona i plecy, ponieważ wiele mam uważa, że karmienie i podnoszenie dziecka może prowadzić do zmęczenia w tych obszarach.
Na zajęciach ćwiczymy także ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne co pozwoli nam odzyskać utraconą energię. Należy zabrać ze sobą kocyk dla dziecka i ulubioną zabawkę.
To także świetny sposób na poznanie innych nowych mam w przyjaznym otoczeniu. W porządku, jeśli dziecko prześpi całe zajęcia. Karmienie i zmiana pieluszek podczas zajęć jest powszechnie akceptowana, podobnie jak płacz. Wiele dzieci odbiera spokojną i harmonijną energię w klasie i staje się całkiem spokojna podczas zajęć.
Joga dla mamy i dziecka jest odpowiednia od 6 tygodnia po porodzie (potwierdzona zdolność do ćwiczeń zaświadczeniem lekarskim) i od 12 tygodni, jeśli wykonano cesarskie cięcie.
https://www.facebook.com/events/490266815206353/
11 marca o godz. 21:00 oraz 23 marca o godz. 12:00
Jesteś pracującym rodzicem z wyrzutami sumienia, albo rodzicem z "teściową" marudzącą, że wybierasz pracę nad rodzinę, a tak nie wolno? A może wahasz się czy iść do pracy, albo czy mieć dziecko, skoro pracy nie jesteś w stanie przerwać? Wierz mi, że temat mam zbadany od podszewki, bo w mojej pracy rzadko zdarza się wolne. Pogadamy o pracujących i niepracujących rodzicach. Zapisując się na ten warsztat dowiesz się jak rozróżnić pracowitość od pracoholizmu oraz o tym jak
działa naśladownictwo u dzieci. Nie bój się być sobą, bo nikt nikogo nie będzie krytykować. Wielu z Was ma dylemat i musicie tylko dowiedzieć się, jak fantastyczne wzorce tworzycie swoim podopiecznym nawet o tym nie wiedząc. Wyjaśnię Wam czym jest praca dla Was i dla dziecka, bo nie zawsze jest to praca zawodowa. Spotkanie przygotowane zarówno z myślą o nieaktywnych i aktywnych zawodowo opiekunach małych dzieci. Wykorzystajcie swój potencjał i zapiszcie się na
warsztat „Jak pracować i nie zwariować”
https://www.facebook.com/events/537092400265650/
Marcowe niedziele o godz. 19:30
Vinyasa yoga - to zsynchronizowanie ruchu z oddechem. Są to sekwencje asan połączone płynnymi przejściami. Vinyasa yoga pozwala znaleźć harmonię między ciałem ,oddechem i umysłem. Między odpoczynkiem,a aktywnością; między wdechem i wydechem.
Lekcję rozpoczyna rozgrzewka,która przygotowuje nas do kolejnej części-płynnej sekwencji asan. Kończymy pozycjami regenerującymi i ukochanym przez większość ludzi końcowym relaksem.
Vinyasa yoga jest przeznaczona dla wszystkich-osób,które stawiają pierwsze kroki na macie,ale także dla zaawansowanych.
Potrzebna jest tylko mata,wygodny strój (buty nie są potrzebne-ćwiczymy na boso), woda,kocyk lub bluza i skarpetki(do końcowego relaksu) oraz CHĘCI:)
https://www.facebook.com/events/553308288732277/
16 marca o godz. 12:00 oraz 25 marca o godz. 21:00
Jak to zrobić żeby być seksowną po porodzie „Jestem gruba, a tu mi został fałd skóry, cycki mi obwisły…” To jak Ty się czujesz po porodzie? Jeżeli nie czujesz się świetnie, to zapraszam Cię na spotkanie ze mną, bo nie warto czuć się źle. Wszystko jest w Twojej głowie, tylko trzeba zrobić porządek. Pomogę Wam poczuć się dobrze i pewnie siebie. My kobiety, rodzimy, zmieniamy się, ale jedno jest pewne – pozostajemy sexy! Tak kochana! Ty też! Zapraszam wszystkie brzydkie, grube, chude, niezbyt ładne i te które ogólnie wszystko z Wami ok, ale coś jeszcze byście w sobie zmieniły.
https://www.facebook.com/events/196609868105037/
21 marca o godz. 14:00
Jak NIE wylądować u fizjoterapeuty, co robić by wspomóc prawidłowy rozwój maluszka i co najważniejsze jakich błędów w podstawowej pielęgnacji uniknąć?Jesteśmy oczytani...teoretycznie przygotowani..lecz co z praktyką i starymi nawykami?
Ocena Dziecka z uwzględnieniem struktury i funkcji. Dlaczego nie tylko neurorozwój powinien być oceniony? Interwencja w różnych okresach życia noworodka, niemowlęcia, dziecka. Warsztaty z wykorzystaniem fantomów.
Pracuję jako fizjoterapeuta i osteopata z pacjentami neonatologicznymi i pediatrycznymi. Moją pasją jest terapia noworodków, niemowląt z dysharmonią rozwojową oraz terapia dzieci z problemami neurologicznymi i genetycznymi. Jako pracownik naukowo – dydaktyczny w Katedrze i Klinice Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu jestem autorką i współautorką 76 prac naukowych oraz jednej publikacji książkowej. Ukończyłam kursy: Skala Oceny Zachowań Noworodków wg Brazeltona, Neonatal Behavioral Assessment Scale (NBAS), Cambridge; NDT Bobath; Bobath Baby, General Movements (basic, advanced); szkolenie I i II stopnia teorii i terapii Integracji Sensorycznej, FITS, PNF – podstawowy, Kurs Halliwick (nauka pływania osób niepełnosprawnych), TIMP, MEDEK.
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":