Wybierz miasto:

Miasto:

Książe Czaruś- recenzja bajki

2018-08-10

 

 

 

Książę Czaruś to z pewnością współczesna wersja bajki o miłości. Zmusza do refleksji, szczególnie nas, dorosłych, ale o tym później. Bajka bardzo mi się podobała i dzieciom także. Jest to wesoła opowieść o zagubionym księciu, któremu w życiu zaczyna ciążyć klątwa złej czarownicy. Gdy był niemowlęciem rzuciła na niego czar, by nigdy nie mógł zaznać prawdziwego uczucia , a swoim urokiem miał rozkochiwać w sobie każdą napotkaną niewiastę. I tak do 21 roku życia, kiedy klątwa przyjmie permanentny charakter i w królestwie zapanuje czas bez miłości. Aby przełamać zaklęcie, książę musi się zakochać z wzajemnością w dziewczynie, która nie została zmanipulowana przez jego osobisty urok.

 

 

Bajka ma zaskakująco dobry scenariusz, wspaniałą muzykę i charakterystyczne główne postacie. Silną, samodzielną i waleczną Laurę oraz księcia Czarusia, który dalece odbiega od modelu dawnego księcia z bajki. Jednak w miarę, jak akcja się toczy główny bohater staję się odważny i dzielny.

Brakowało mi jednak w filmie odrobinę zabawniejszych dialogów i humorystycznych zdarzeń. Postacie można było krzywo przerysować dla efektu komicznego, na co twórcy chyba nie chcieli się zdecydować.

 

 

Główny bohater jest taki, jak współcześni chłopcy – wrażliwy, nieporadny ciamajda. To dziewczyna jest tą przebojową, zorganizowaną, przedsiębiorczą stroną. Kimś, kim kiedyś był facet. Niestety, takie mamy czasy, a więc i takie bajki. Męski książę już nie ratuje z opresji, nie jest waleczny ani zuchwały. Czy to źle? Nie wiem, nie mnie to oceniać.

Wolałabym jednak, aby moja córeczka jednak miała mężczyznę z moich czasów, by nie musiała sama o siebie się troszczyć, by jej wybranek potrafił naprawić kran i wywiercić dziurę w ścianie. Bajka jednak jasno pokazuje, iż współczesnym dziewczynom taki typ faceta zupełnie nie jest potrzebny. One same świetnie dają sobie radę.

 

 

https://www.cinema-city.pl/

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl