Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Niewidzialna Ulica

Adres:
Jana Matejki 53
Telefon:
609 504 485

Niewidzialna Ulica to jedyne takie miejsce w Polsce gdzie oprócz zwiedzania Ulicy zwiedzający będą mogli zobaczyć świat o którym wcześniej nie miałeś pojęcia. Zapraszamy Cie do świata wyobraźni.

 

Wyobraź sobie, że gaśnie światło jest absolutna czarna ciemność, a Ty musisz poradzić sobie bez użycia wzroku, wchodząc
w interakcje z otoczeniem w taki sposób aby normalnie funkcjonować, wykonywać czynności które wykonujesz codziennie. 

 

Niewidzialna Ulica to miejsce inne niż wszystkie, wyjątkowe, fascynujące pod każdym względem. To jedno z 3 miejsc w Polsce i jedyne w Poznaniu, gdzie zobaczysz świat oczami, a raczej go nie zobaczysz, poczujesz, zrozumiesz, dotkniesz niewidzialnego.

 

Stworzyliśmy Niewidzialna Ulicę aby przybliżyć wam życie oraz świat osób niewidomych, niedowidzących. Nikt z nas na co dzień nie zastanawia się kim są i co czuja takie osoby, osoby które codziennie mijamy idąc do pracy, szkoły, jadąc samochodem, rowerem, czy hulajnogą. Nie zastanawiamy się często nad życiem naszych sąsiadów, rodziny, znajomych którzy na co dzień poruszają się w naszej wspólnej miejskiej przestrzeni, korzystają z tych samych urządzeń, jeżdżą tą samą komunikacją miejską, robią zakupy w sklepach załatwiają własne prywatne sprawy, lecz postrzegają świat całkiem inaczej niż my.  Chcielibyśmy zwrócić poprzez zwiedzanie Niewidzialnej Ulicy, a raczej poruszanie się po niej razem z przewodnikiem, który jest osobą niewidomą, niedowidząca na aspekty codziennego życia takich osób. Nasi przewodnicy w doskonały sposób wprowadzą was do swojego świata, który jest również waszym światem tylko odczuwalnym w inny magiczny sposób, a mianowicie odczuwalnym zmysłami dotyku, słuchu oraz węchu. Zwiedzając Niewidzialną Ulicę razem z naszymi przewodnikami poczujecie na własnej skórze, uszach, oraz nosie jak to jest być osobą niewidomą, niedowidzącą. Mamy nadzieję że po wysłuchaniu prawdziwych anegdot z życia na temat funkcjonowania w społeczeństwie osób dotkniętych tak często wykluczeniem społecznym, przez nas samych, już nigdy nie będziecie obojętni na los jak i życie takich osób, które jak wspomnieliśmy wcześniej są często naszymi sąsiadami, kolegami z osiedla, znajomymi, rodziną. Osoby pracujące w Niewidzialnej Ulicy są jak jedna wielka rodzina która zabierze Cię w fascynującą podróż, podróż po której już nigdy wszystko nie będzie takie same.

Napisz opinię o "Niewidzialna Ulica"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.