Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Miejsce Przyjazne Dzieciom i Rodzicom- Muzeum Etnograficzne

Region: Podgórze
Wiek: 5-6, 6-7, 7-8, 8-9, 9-10, 10-11, 11-12, 12-13, 13-15

Muzeum Etnograficzne to niezwykłe miejsce dla dzieci i dla rodziców.  Muzeum znajduje się w samym sercu Kazimierza przy pl. Wolnica 1, przy ul. Krakowskiej 46. Portal rodzinny BabyGo wyróżnił Muzeum Etnograficzne jako Miejsce Przyjazne Dzieciom i Rodzicom, ponieważ:

 

- Muzeum Etnograficzne organizuje szereg zajęć i warsztatów dla dzieci. Oferta Muzeum Etnograficznego skierowana jest dla dzieci od 5 do 15 lat

- Zajęcia w Muzeum Etnograficznym wprawiają w ruch zmysły, ręce i wyobraźnię.

- Warsztaty w Muzeum Etnograficznym prowadzone są w oparciu o działania na zmysłach, trening wyobraźni oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe). Rozwijają dziecięcą ciekawość oraz umiejętność pracy w grupie i przezwyciężania trudności.

- Każde spotkanie w Muzeum Etnograficznym  to inny temat, wokół którego odbywa się inspirująca podróż do świata dziecka (Oko na Świat, Etnokalendarz)

 

 

 

- w Muzeum Etnograficznym odbywają się niezwykle kreatywne warsztaty min.  rodzinne warsztaty "Domowe muzykowanie"

 

- Każde warsztaty wspierają wieloaspektowy rozwój dziecka, pobudzają jego zmysły i integrują płynące z nich doznania. Stanowią także okazję, by w atmosferze twórczej zabawy wzmacniać relacje z rodzicami i rówieśnikami.

 

- Jedne z najciekawszych warsztataów Muzeum Etnograficznym to warsztaty " Jak to działa", gdzie dawne sposoby radzenia sobie ze światem są inspiracją do stawiania czoła współczesnym wyzwaniom i problemom. Budowane są prototypy, testujemy i udoskonalane.

 

 

 

- W Muzeum Etnograficznym peowadzone są niezliczone spotkania, inspirujące warsztaty dla rodziców

 

- Dzieci w Muzeum Etnograficznym zamieniają się w nieustraszonych podróżników i odkrywców, przyglądają się historią życia ludzi i ich związków z otaczającą przyrodą

 

 

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Adres: Plac Wolnica 1, 31-066 Kraków WWW: http://etnomuzeum.eu/ Telefon: (12) 430 55 75

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.