Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Miejsce Przyjazne Dzieciom i Rodzicom-Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich w Krakowie

Region: Prądnik Biały
Wiek: 6-7, 7-8, 8-9, 9-10, 10-11, 11-12, 12-13, 13-15, 15-18

Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich to miejsce, które zostało wyróżnione przez Portal rodzinny BabyGo jako Miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom w Krakowie. Placówka składa się z: Prywatnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 oraz Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich.

Portal rodzinny BabyGo wyróżnił Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich w Krakowie, ponieważ:

 

Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale również miejsce kształtowania charakteru. To miejsce w którym duży nacisk kładzie się na wspieranie i rozwijanie w młodych ludziach ciekawości świata, tolerancji, poczucia własnej przynależności; osobowości, a także poczucia własnej wartości. Młody człowiek, opuszczający szkołę, posiadał zarówno wiedzę jak i wiarę w siebie, która pozwoli mu stanąć w obronie własnych wartości.

 

Prywatna Szkoła im. Noblistów Polskich dysponuje dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi (m.in. tablice interaktywne), pracownią komputerową, plastyczną, salą taneczną i gimnastyczną.Na uczniów czeka tu bardzo bogata oferta dydaktyczna dopasowana do wieku dzieci

 -5 godzin j. angielskiego (tygodniowo) i drugi język (2-3 godziny w zależności od wieku dzieci)

-nauczanie prowadzone w dwóch językach: polskim oraz angielskim będącym drugim językiem nauczania, przy czym prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne (dla uczniów od 7 klasy)
- zajęcia w ramach projektu Pracownia Noblistów
- zajęcia komputerowe
- zajęcia rytmiczno - muzyczne
- zajęcia plastyczne
- gimnastyka korekcyjna i taniec
- zajęcia na basenie
- kółka zainteresowań

oraz wiele innych zajęć dodatkowych wśród których każde dziecko znajdzie coś co go zainteresuje.

 

Na uczniów Liceum czekają klasy z rozszerzonym językiem angielskim i  przedmiotami ścisłymi do wyboru.

Poza tym szkoła przygotowuje uczniów do międzynarodowych testów FCE lub IELTS we współpracy z British Council (wynik egzaminu IELTS jest wymagany w rekrutacji na studia zarówno w Anglii jak i USA), a także realizuje  akademicki tutorial z doktorantami Oxford, Cambridge i Ivy Leauge we współpracy z Collegium Invisibile

Są tu również organizowane liczne konkursy i projekty edukacyjne, wyjazdy na obozy, wyjazdy naukowe, wycieczki edukacyjne, wymiany zagraniczne, wyjścia do teatru i kina oraz imprezy okolicznościowe.

W Prywatnej Szkole im. Noblistów Polskich na uczniów którzy rozwijają swoje zainteresowania, z pasją zdobywają wiedzę i umiejętności oraz osiągają sukcesy czekają tzw "Noble"- najwyższe szkolne wyróżnienie. Uroczysta gala wręczania "Nobli" odbywa się na zakończenie roku szkolnego.

 

Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich to miejsce, w którym sprawą najwyższej wagi jest bezpieczeństwo uczniów, dlatego został tu wdrożony

wewnątrzszkolny system bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy z uczniów jest świadomy zagrożeń które czyhają na niego  podczas codziennego funkcjonowania w szkole. Dzięki tej świadomości uczniowie uczą się eliminować lub też zapobiegać niebezpieczeństwom. Ponadto szkoła objęta jest systemem monitoringu wizyjnego.

 

Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich to miejsce odznaczone certyfikatem "Szkoła Promująca Zdrowie". Szkoła Promująca Zdrowie umożliwia podejmowanie działań i dokonywanie zmian w zakresie kontrolowania i doskonalenia własnego zdrowia.

 

W Prywatnej Szkole im. Noblistów Polskich wszystkich uczniów obowiązuje jednakowy ubiór, co pozwala na zachowanie  jednolitości. 

 

 

 

Prywatne Szkoły im. Noblistów Polskich

Prywatna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2

Prywatne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Noblistów Polskich
ul. Kluczborska 3
31-271 Kraków

tel. 12 633 60 52
kom: +48 600 961 414
kom: +48 515 020 202
sekretariat@edukacja.krakow.pl

https://www.edukacja.krakow.pl/

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.