Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

#zostańwdomu po nowohucku - 30 marca - 5 kwietnia

Patron Medialny
BabyGo.pl

Z powodu zarządzeń i regulacji, wprowadzonych dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się w naszym kraju zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, tam gdzie to tylko możliwe aktywność społeczna przenosi się do Internetu. „#zostańwdomu po nowohucku” - to akcja jaką prowadzi w sieci Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

 

 

 

Warsztaty, działania plastyczne, rękodzieło, nauka żonglowania, pomysły na zabawy z dzieckiem, gry retro, czytanie bajek i klasyki polskiej literatury, domowe eksperymenty - to tylko kilka z licznych propozycji, prezentowanych przez kluby Ośrodka Kultury na swoich fanpage'ach na Facebook'u - dla dzieci, całych rodzin i dorosłych. Część działań realizowanych jest już od 16 marca, lecz ciągle rodzą się nowe pomysły.

 

Między 30 marca a 5 kwietnia do już prężnie realizowanych działań klubów, dołączą m.in. „Rodzicielskie Koło Ratunkowe on-line" od Klubu Jędruś, nowe formy kreacji artystycznych z Klubem Krzesławice, a od Klubu Mirage wystawa on-line „Collage - Jan Leszek Zirny" oraz cykl „Paleta wspomnień”, czyli retrospekcja wybranych wystaw, prezentowanych dotychczas w klubowej Galerii M Plus. Klub Wersalik w ramach wirtualnych „Schadzek Hobbytów” podzieli się pomysłami na ręcznie robione dekoracje, szykuje też kwietniową akcję „Nowa Huto - uśmiechnij się!”.

 

Współtworzące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta „Nowohucką Akademię Seniora” Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, przygotowuje dla seniorów cotygodniowe #inspiracjeodNAS. W tym tygodniu seniorzy będą mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Bralczyka na temat "Jak mówić, żeby nas słuchano?", zanurzą się w muzyce wybitnych polskich kompozytorów, obejrzą spektakl w Operze Narodowej i poczytają wartościowe pozycje - a to wszystko bez wychodzenia z domu.

 

Ponieważ akcja „#zostańwdomu po nowohucku” ma różne oblicza to w jej ramach Klub Karino, Klub Aneks i Klub Herkules szyją maseczki ochronne dla seniorów i członków ich rodziny, osób ubogich, Hospicjum św. Łazarza oraz strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Uszyte maseczki nie trafią do szpitali, bo nie mają niestety wymaganych atestów, ale dla osób narażonych mogą stanowić podstawową formę ochrony.

 

Natomiast Kluby, przy których prężnie działają Koła Seniora, postanowiły podtrzymywać kontakt telefoniczny ze „swoimi” seniorami. Pracownicy Klubu Mirage, Klubu Jędruś, Klubu 303 i Klubu Jedność dzwonią do seniorów by wesprzeć ich w tej specyficznej sytuacji, wysłuchać, porozmawiać o codzienności, w tym o obawach i zmartwieniach, zorientować się czy nie potrzebują pomocy.

 

Lista działań na bieżąco aktualizowana jest na stronie internetowej Ośrodka krakownh.pl oraz na profilu Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w serwisie Facebook – FB/osrodekkulturykrakownowahuta/.

 

 

 

Szczegółowy plan działań Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta od 30 marca do 5 kwietnia:

 

 

 • W Klubie 303 (facebook.com/klub303ok) uczymy się żonglerki oraz robimy COŚ z niczego!
 • Klub Aneks (facebook.com/KlubAneks) prezentuje gry retro on-line i dzielnie szyje maseczki!
 • We wtorki i czwartki o 19.00 podróżujemy po świecie z bajkami dla dzieci w Klubie Dukat (facebook.com/pg/klub.dukat), w poniedziałki, środy i piątki o godz. 15.00 robimy „Domowe eksperymenty”, w soboty zapraszamy na "Podskakiwanki dla małych i dużych" a w niedzielę pokazujemy „Jak dobrze mieć sąsiada”.
 • Klub Karino (https://www.facebook.com/klubkarinoNH/))i Klub Herkules (https://www.facebook.com/KlubHerkulesNH/) w pocie czoła szyją maseczki dla seniorów i ich opiekunów, osób ubogich oraz strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.
 • Klub Jędruś (facebook.com/klubjedrus) organizuje "Twórczą Pracownię", prezentuje "Jędrusiowy Poradnik Kulturalny" oraz zaprasza bliższych i dalszych e-sąsiadów do grupy Centrum Sąsiedzkie. Dodatkowo proponuje „Rodzicielskie Koło Ratunkowe on-line” w środy o godz. 10.30, które będzie wsparciem dla rodziców w edukacji domowej.
 • Klub Krzesławice (facebook.com/KlubKrzeslawice) proponuje cykl "Artystyczne Krzesławice on-line".
 • Klub Mirage ( https://www.facebook.com/klubmirage/)„otwiera” swoją Galerię M Plus w sieci – na swoim fanpage’u od 1.04 zaprasza na wystawę „Collage – Jan Leszek Zirny” online, a także w ramach cyklu „Paleta wspomnień” przypomni wybrane wystawy, które prezentowane były dotychczas w Klubie.
 • Klub Pod Kasztanami (facebook.com/klubpodkasztanami) w domowym zaciszu realizuje cykl "Kreacje-Inspiracje" oraz piosenki i tańce dla dzieci.
 • Klub Wersalik (facebook.com/wersaliknh) kontynuuje "Zostań w domu - graj w planszówki!" i cykl #odkuchnii, a także: w każdy wtorek wrzuca „Artystyczne Inspiracje”, w soboty prowadzi „LogoZabawy”, a w ramach wirtualnych „Schadzek Hobbytów” we wtorki o 18.00 dzieli się pomysłami na ręcznie robione dekoracje. Szykuje też akcję „Nowa Huto - uśmiechnij się!”, która rozpocznie się 1 kwietnia.
 • Klub Zakole (facebook.com/klubzakole) zaprasza do słuchania klasyki prozy - kierownik klubu, aktor Jarosław Szwec czyta dla Was "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza! Dla dzieci Klub ma "Domowy Teatrzyk" czyli inscenizowane bajki z rekwizytami. We wtorki i czwartki prowadzi cykl „Psychologia w pigułce”, w którym przy pomocy prostych animacji tłumaczy i objaśnia mechanizmy psychologiczne, towarzyszące różnym zachowaniom społecznym.
 • W Klubie Zgody (facebook.com/klubzgody) czekają "Poranki z Sową Mądrą Głową". Klub prowadzi też subiektywny przegląd literatury dziecięcej oraz "Domowe Ewolucje", czyli porady jak kreatywnie spędzić z dzieckiem czas w domu.

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl