Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Technikum Robotyczno-Programistyczne zaprasza do Krakowa!

Środa 9 czerwca godzina 18.30 Środa 9 czerwca godzina 18.30
Webinar Krainy Twórczości: https://webinar.webtolearn.io/617-524-461 Webinar Krainy Twórczości: https://webinar.webtolearn.io/617-524-461
Na hasło pierwszeństwo w rezerwacji daty pokazu
pierwszeństwo w rezerwacji daty pokazu

Technikum New Technology kształci w kierunkach "Technik Programista" oraz "Technik Robotyk" stosując filozofię "drużyna jako start-up".
Nasi uczniowie zajmują TOP 20 na świecie w zawodach łazików marsjańskich konkurując z zespołami z uczelni technicznych oraz zyskali kwalifikację na Turniej Robotów First z finałem w Nowym Yorku!
 Posiadamy podpisane porozumienia i praktykach z "Kraków Miastem Startupów" oraz firmą z branży kosmicznej "Solar System Resources", bierzemy udział także w projektach Politechniki Krakowskiej dotyczących danych satelitarnych.


Film dotyczący wizji edukacyjnej szkoły np. dla branży kosmicznej

https://youtu.be/YX6DyxZvLO0


Poznaj nasze dobre strony!

 

Wywiad z Panią Prezes  - prowadzącą Technikum New Technology

 

 

Zawody przyszłości w Technikum New Technology w Krakowie

 

Wywiad z Agnieszką Macek – nauczycielem, edukatorem, ekspertem ds. innowacji w oświacie, założycielką Technikum „New Technology” i drużyny robotycznej „New Tech 7570” w Zamościu

 

Skąd pomysł na Technikum Robotyczno-Programistyczne?

Przede wszystkim myśląc o nowoczesnej szkole zawodowej zadaliśmy sobie pytanie - jaka będzie rzeczywistość za 10 lat gdy nasze dzieci wkroczą na rynek pracy? Każdy rodzic powinien sobie uświadomić, że 50 % istniejących zawodów zniknie w ciągu najbliższych 20 lat, a 65% dzisiejszych uczniów szkół podstawowych będzie pracowało w zawodach, które aktualnie nie istnieją. Proszę spojrzeć na czołówkę dowolnego rankingu zapotrzebowania na zawody: programista baz danych, analityk Big Data, automatyk programista, inżynier automatyki, software, web deweloper. Sektor kosmiczny i robotyka jest dziś jednym z głównych źródeł innowacji technologicznych. Branża ta ma charakter globalny i z tego też powodu Polska od 2012 roku jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Nasze Technikum jest odpowiedzią na rewolucyjne zmiany w globalnej gospodarce. Kształcimy w zawodach, w których nasi uczniowie bez problemu znajdą pracę.

 

Na czym polega nowatorstwo w Technikum New Technology?

Po pierwsze – przy Technikum w Zamościu działa młodzieżowa drużyna robotyczna New Tech 7570. Jest to jedna z trzech w Polsce, oraz kilkunastu w Europie drużyna typu FRC (First Robotics Competition). W akademickich, międzynarodowych zawodach budowy łazików marsjańskich European Rover Challenge (ERC) jako jedyna reprezentowała szkołę średnią. Możemy pochwalić się, że dwukrotnie dostaliśmy się na finały tych zawodów, plasując się w środku stawki, wyprzedzając bardzo dobre ekipy z Rosji, Niemiec, czy Wielkiej Brytanii.

Po drugie – nasi uczniowie biorą udział w wyjazdach i stażach zagranicznych. Technikum wraz z Fundacją „Z robotem za rękę” realizuje aktualnie unijny projekt „Robo Youth” z partnerami z Turcji i Rumunii. Współpracujemy z wiodącymi regionalnymi firmami technologicznymi, uczniowie biorą często udział w wyjazdach i eventach branżowych z obszaru e-sportu, robotyki i programowania.

Po trzecie - wiele uczelni w Polsce jak i za granicą przydziela przy rekrutacji na studia dodatkowe punkty za konkursy robotyczne. Nasza młodzież uczestniczy we wszystkich punktowanych konkursach.

 

Realizujecie Państwo program „Drużyna jako startup”. Na czym on polega?

Nie jest tajemnicą, iż polska oświata opiera się na szklonych programach nauczania wciąż tworzonych na fundamencie wiedzy teoretycznej, z rzadkim odniesieniem do wiedzy w praktyce. Model organizacji polskiej szkoły nawiązuje do liniowej wizji rozwoju człowieka, jest niesamowicie sformalizowany, a podstawową formą nauczania jest wykład prowadzany przez nauczyciela, w zasadzie ex cathedra.

W naszym Technikum wdrażamy autorski program „Drużyna jako startup”. Pracując zadaniowo uczniowie zdobywają wiedzę z podstawy programowej i konkretny zawód. Ale kluczem do sukcesu jest wykorzystanie umiejętności w konkretnych projektach: zawodach robotycznych, eventach, warsztatach, stażach i praktykach, itp.

 

Czy dlatego warto wybrać Technikum, a nie np. Liceum z klasą informatyczną?

Tak. Często bywamy na konferencjach, targach przemysłowych i robotycznych. Spotykamy się tam z pracodawcami, przedstawicielami uczelni wyższych i politechnik. Sygnał jaki od nich otrzymujemy jest bardzo jasny – mamy w Polsce za dużo humanistów, a rynek pracy dramatycznie potrzebuje pracowników w wykształceniem technicznym. Na zawodach ERC opiekunowie drużyn studenckich często podkreślali, że uczniowie po technikach są lepiej przygotowani do kształcenia inżynieryjnego, niż uczniowie po liceach ogólnokształcących z klasami informatycznymi. Dlatego otrzymujemy od firm technologicznych propozycje współpracy i zatrudniania naszych uczniów jeszcze w trakcie nauki.

 

 

Rekrutacja do Technikum już otwarta:

www.krakow.newtech.edu.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.