Wybierz miasto:

Miasto:

BEZPŁATNE WYDARZENIA W MHK DLA DZIECI we wrześniu

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ma do zaoferowania liczne propozycje na spędzanie wolnego czasu dla dzieci.

3 września (niedziela), godz. 9.00-17.00, Dom Zwierzyniecki Czas na przerwę
Finisaż pierwszej odsłony wystawy Prawie wszystko o Zwierzyńcu z licznymi atrakcjami.

 

Wstęp wolny 12 września (wtorek), godz. 9.00-16.00, Ulica Pomorska Gra miejska
W służbie ojczyźnie i bliźniemu. Gra tematycznie nawiązuje do dziejów konspiracji w Krakowie w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 i pomocy dla ludności Żydowskiej. Gra skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich wraz z nauczycielami oraz uczestników indywidualnych. Zadaniem drużyn będzie zaangażowanie się nie tylko w działalność konspiracyjnego harcerstwa czyli Szarych Szeregów, ale również w pomoc śmiertelnie zagrożonej przez okupanta niemieckiego ludności Żydowskiej. Jedna drużyna może składać się maksymalnie z 6 osób.
Zgłoszenia drużyn na gry@mhk.pl do 8 września.

 

Udział bezpłatny 16-17 września (sobota-niedziela), Dzieje Nowej Huty Zajrzyj do Huty IX
Jak co roku zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do poznania swojej dzielnicy, Krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, całą resztę turystów do zobaczenia „innej twarzy” Krakowa. Jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty. Zwiedzimy ją na piechotę, w autobusie i za pomocą gier miejskich z nagrodami. Przez dwa dni, zupełnie na luzie, nieśpiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz. Otworzymy dla Was miejsca tak tajemnicze, że niedostępne na co dzień. Odtajnimy sekrety sprzed wieków, które skrywają dworki i pałace na obrzeżach Nowej Huty. Nawiążemy współpracę z pasjonatami Nowej Huty, żeby przedstawili Wam „swoją” dzielnicę. Dodatkowo otrzymacie w każdym z miejsc, które odwiedzicie bezpłatne: kieszonkowy przewodnik, żeby zaplanować dzień z Nową Hutą i ulotkę-mapę, żeby się nie zgubić między pl. Centralnym a Krakowem.
Szczegółowy program na stronie http://www.mhk.pl/aktualnosci/30
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy od 1 września: e-mail: info@mhk.pl lub e-rezerwacja: https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/wydarzenie.html

 

20 września (środa), godz. 11:00, Kamienica Hipolitów Teatralne hocki-klocki Wydarzenie towarzyszące wystawie Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann. Warsztaty dla najmłodszych (od 3 do 5 lat) o dawnym teatrze krakowskim prowadzone na ekspozycji muzealnej. Wspólnie z bohaterką wystawy - Antoniną Hoffmann poznamy kulisy pracy na scenie i przekonamy się, czy łatwo zostać teatralną gwiazdą. Podczas warsztatów poćwiczymy spostrzegawczość, rozbudzimy naszą wyobraźnię, ułożymy ogromne klocki i ożywimy teatralne obrazy z XIX wieku.
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl

 

Udział bezpłatny 24 września (niedziela), godz. 11:00, miejsce zbiórki: pętla tramwajowa „Salwator” Teatralny Piknik w Panieńskich Skałach Wydarzenie towarzyszące wystawie Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann. Teatralne pikniki organizowane w XIX wieku przez Antoninę Hoffmann były prawdziwą ucztą dla ciała i ducha. Chcąc nawiązać do dawnej tradycji zapraszamy do wspólnej zabawy na łonie przyrody. Razem z przewodnikiem zwiedzimy podmiejskie tereny zielone, gdzie organizowała przyjęcia krakowska aktorka i poznamy uroki Panieńskich Skał. Na koniec odpoczniemy w Domu Zwierzynieckim, gdzie będzie można skosztować dawnych przysmaków i wziąć udział w teatralnych tańcach oraz spróbować swoich sił w konkursie na aktora.

 

Udział bezpłatny TRWAJĄCE WYSTAWY CZASOWE: Okupanci. Niemcy w Krakowie, Fabryka Emalia, ul. Lipowa 4 Ostoja tradycji, Stara Synagoga, ul. Szeroka 24 Prawie wszystko o Zwierzyńcu, Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41 (do 3.09) Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann, Kamienica Hipolitów Stale o Nowej Hucie, Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16 Zwierzyniec zaprasza: Rakowice, Dom Zwierzyniecki (od 22. IX) GODZINY OTWARCIA 1-30 września 2017: Oddziały czynne zgodnie z harmonogramem Centrum Obsługi Zwiedzających: Rynek Główny 1, czynne 10.00 - 19.00. Tel: 12 426 50 60, e-mail: info@mhk.pl

Więcej informacji na stronie Muzeum:

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl