Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Aktywne czytanie. „Księżniczka bezkresnych mórz”

2.4.2022 2.4.2022
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Patron Medialny
BabyGo.pl

sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 12 MOCAK zaprasza dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie bajki Księżniczka bezkresnych mórz, pochodzącej ze zbioru opowiadań Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach, napisanego przez Natashę Farrant i zilustrowanego przez Lydię Corry (Nasza Księgarnia, Warszawa 2021).

 

Co to za księżniczka, która nie chce nosić wytwornych sukien, nic sobie nie robi z panujących w królestwie zasad, najbardziej na świecie marzy o posiadaniu własnej łodzi, a w dodatku ratuje z opresji księcia? To odważna bohaterka opowiadania, której uczestnicy potowarzyszą w pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do realizacji swoich marzeń.

 

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

 

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

 

Więcej informacji tutaj.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.