Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Aktywne czytanie. „Pomelo rośnie”

6 lipca, godz. 12 6 lipca, godz. 12
MOCAK, ul. Lipowa 4 MOCAK, ul. Lipowa 4

W sobotę 6 lipca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki „Pomelo rośnie” napisanej przez Ramonę Bădescu i zilustrowanej przez Benjamina Chauda (Wydawnictwo Zakamarki). Książkę przetłumaczyła Katarzyna Skalska.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Pomelo to mały słoń z mnóstwem przygód i problemów. Był już w podróży, był zakochany, wie też, o czym śni. Niestety, przyszła pora, by dorosnąć, i Pomelo musi stawić czoła temu wyzwaniu. Żeby mu pomóc, zmierzymy się z dorosłością razem z nim, prowadząc przy tym różne twórcze działania. Będziemy sprawdzać, jakiego jesteśmy wzrostu, próbować nowych smaków i zastanawiać się, co mogą robić dorośli, a co koniecznie muszą.

Na warsztatach „Aktywne czytanie” wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.


Ramona Bădescu – autorka literatury dla dorosłych i dla dzieci, dramaturżka. Twórczyni serii książek o słoniu ogrodowym Pomelo, liczącej dotychczas 13 części. Większość z nich została przetłumaczona z francuskiego na kilkanaście języków. Pisarka pochodzi z Rumunii, obecnie mieszka i pracuje we Francji.

Benjamin Chaud – autor i ilustrator ponad 60 publikacji. Wielokrotnie wyróżniany za swoje zabawne i szczegółowe prace graficzne. W 2014 roku Nowojorskie Stowarzyszenie Ilustratorów przyznało mu złoty medal, był też nominowany do Nagrody im. Astrid Lindgren w 2017 i 2018 roku. Współtworzył między innymi książki „Nie odrobiłem lekcji, bo…”, „Spóźniłem się do szkoły, bo…”


→ Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2019 roku: 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.


* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 1 zł

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl