Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Aktywne czytanie. „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa”

18.12.2021 18.12.2021
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Patron Medialny
BabyGo.pl

W sobotę 18 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Prezent Gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa autorstwa Johna Burninghama w tłumaczeniu Dominiki Cieśli-Szymańskiej (Wydawnictwo Dwie Siostry).

 

Jest taka jedna noc w roku, kiedy każdy malec czeka na swój prezent. Szoruje buty, wywiesza skarpety i zostawia ciastka koło choinki dla pewnego pana w czerwonym kubraczku. Nie inaczej postąpił Korneliusz Klops mieszkający na szczycie Marmoladowej Góry. Niestety renifery leżą już w łóżku, a prezent dla Korneliusza dalej znajduje się w worku. Jak poradzi sobie Święty Mikołaj? Czy uda mu się dowieźć ostatni podarunek na czas? O tym przekonamy się na zajęciach i razem z Mikołajem sprawdzimy, jaki środek transportu najlepiej sprawdza się w ekstremalnych zimowych warunkach.


Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

 

Więcej informacji tutaj

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.