Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Aktywne czytanie. „Tornado Jumi”

26.2.2022 26.2.2022
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Patron Medialny
BabyGo.pl

W sobotę, 26 lutego, o godzinie 12 MOCAK zaprasza dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Tornado Jumi, autorstwa Klaudii Piróg z ilustracjami Małgorzaty Herrery (Wydawnictwo Dziwimisie). Książka zajęła drugie miejsce w rankingu Najlepsze okładki książek wydanych w Polsce w 2020 roku (prowadzonym na fanpage’u Kupiłbym tę książkę, gdyby nie okładka), była też nominowana w kategorii Obraz w plebiscycie Lokomotywa 2020.

 

Jumi to dziewczynka o niesamowitych włosach, które wraz z narastającą w niej złością wirują i zamieniają się w prawdziwe tornado. Niestety, jego niszczycielska siła sprawia, że Jumi nie ma zbyt wielu przyjaciół – inne dzieci się jej boją. Czy dziewczynka znajdzie na to sposób? Każdy z nas czasem czuje narastającą w nim złość. Razem z Jumi poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak sobie z nią radzić.

 

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.